Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt egy ideig...

Terhesség alatt egy ideig vagy épp végig dohányzó kismamák, mi a véleményetek erről, elkéstem már ezzel?

Figyelt kérdés
Jövő héten leszek 20 hetes kismama és már többször is megfogadtam, hogy le fogok szokni a dohányzásról. Volt olyan, hogy napokig nem gyújtottam rá, de ha jött valami ami miatt hihetetlenül ideges lettem, rágyújtottam egy cigire ami bár megnyugtatott átmenetileg de a lelkiismeretfurdalásomat egyre csak növelte! Most nagyon erősen megfogadtam magamban, hogy holnaptól egyetlen szál cigit sem fogok elszívni. Naphosszat olvasgattam azzal kapcsolatban, hogy milyen káros hatásai vannak ennek,rengeteg oldalt átböngésztem, hogy igenis vegyem már komolyan, hogy mennyire gonosz dolgot teszek ezzel! Mindig nagyon gyötör a lelkiismeretem ha éppen rágyújtok és le akarom tenni. Szerintetek félidőnél már elkéstem ezzel? Van még esély arra,hogy "helyrehozzam" amit elrontottam? Előre is köszönöm a válaszokat!
2011. ápr. 3. 23:31
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:

Le akar szokni? Te olvastad a kérdést? 20 HETES KISMAMA! Ha annyira le akart volna szokni, akkor 20 hetesen már nem cigizne. És ha csak a 36. hétre sikerül az jó?

És csatlakozom, az már szuperanyuka aki leteszi a cigit a babája miatt? Akkor szerencsére elég sok szuperanyuka van!

2011. ápr. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:

Kedves Válaszadó!


Nem, nem erre értettem és ezt te is nagyon jól tudod, hanem arra hogy itt segítség helyett (mert segítséget kért a kérdező) undorító módon sértegetik szegényt a "tökéletes" anyukák. Remélem így már világos és te is megértetted.

2011. ápr. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:

Jézusom.... szerintetek akkor miért írta ki a kérdést ha nem segítséget szeretne kérni??????????

Én is letettem a cigit... NEM ERRE ÉRTETTEM A SZUPERANYUKA MEGJEGYZÉST. Nem fogom még1szer leírni!

2011. ápr. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
45%
És annak mi értelme van hogy itt frecsogtok? Kielégít benneteket vagy mi? Ezzel kinek segítetek???? Habár ez lehet hogy megnyugtat titeket hogy másokat sértegettek....
2011. ápr. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
54%

Én értem. De józan ésszel végig gondolva milyen segítséget vár. Ezt mindenki úgy teszi le,hogy elhatározza, leteszi és próbálja kibírni. Más nem igen van. Senki nem fogja kivenni a cigit a kezéből.

A segítség az,hogy másnak is sikerül? Igen, de ő ezt gondolom tudja. Nem hiszem,hogy nem volt még a környezetében olyan ember, aki előtt cigizett, majd lerakta, amikor babás lett! Nem attól fog megnyugodni,hogy másnak is sikerült. Nyilván minél hamarabb leteszi, annál jobb. De azt tényleg senki sem tudja megmondani,hogy okozott-e már kárt. Nyilván ezt szeretné hallani,hogy megnyugodjon, de ki az aki ezt 100%-ra kimeri jelenteni!

Itt nem fröcsögésről van szó. Persze volt 1-2 válaszoló, akinek a stílusa valóban nem megfelelő. De én tényleg nem értem,hogy mit lehet ilyenkor segíteni! Azon kívül, hogy leszidják. Az én környezetem, két akkora fikást adna, ha ezt tenném. Na az lehet,hogy többet segítene!

2011. ápr. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:

Nyilván azt nem lehet tudni, persze. De hát írja hogy holnaptól nem gyújt rá, azért nem kellene pont most ilyeneket írni, hanem inkább bátorítani a kérdezőt. Próbálok lehiggadni, mert ez is árt ám nem csak a cigi :)


17 hetes km

2011. ápr. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
64%

Hát én is leirom még11111111111111szer.Le akar szokni!!!!!!!!!!!!Ennyire nehéz a felfogásod????Persze nem gyogyszerröl akar leszokni mégis ki vagy TE hogy sértegeted a 20hetes dohányzó terhes kismamát?Talán az anyja vagy?Vagy netán a férje vagy inkognitóban?(bocsi kedves kérdező nem tudom mi a helyzet de szörnyen idegesit az ilyen)

A másik amit nem irtam a bölcsőhalált ezernyi más dolog isokozhatja PL:hason fekvés,száraz tul meleg szoba és még sorolhatnám.Talán megnézed hogy és milyen szobába fogja altatni a gyereket.

A harmadik ha a "KEDVES" válszolók leszoktak azonnal hát gratulálok nekik.

Ezért ne idegesitsd a másikat mert neked sikerült nem azért irt.

Remélem felfogtad végre.

És igenis le fog szokni ha a 30.hétre akkor a 30.hétre de LESZOKOTT!!!!


Mellékesen megjegyzem az én babábnak semmi baja,nekem sincs pedig velem is cigiztek VÉGIG!És még sorolhatnék 100másik példát.

Még mielött valamelyik okos félreérteni nem azt mondom hogy cigizni kell!!!!!

Hagyjátok végre békén!!!!!!!!!!!!!!

2011. ápr. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
54%
Ne haragudj, de leszokni akaró kismamának ne olyan osztogasson tanácsot, akinek nem sikerült letenni a cigit!
2011. ápr. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
100%

szia!

szerintem sosem késő leszokni természetesen minél később kezded annál többet ártasz a babának de hidd el nem vagy rossz ember ne törődj a sok rosszindulatú okossal!

kitartás sok sikert a leszokáshoz!

7km

2011. ápr. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
37%

A dohányzás árt, ezt Ő is tudja, nem véletlenül akar leszokni.


A leszokás nehéz, ezt is tudja, hiszen eddig még nem sikerült neki.


Azt kellene mérlegre tenni, hogy mivel árt többet, ha szívja tovább, de nem aggódik, vagy ha leteszi végleg, de a terhesség alatt szenvedi el az elvonás és a nikotinéhség összes kínját?


Én láttam olyan anyukát, aki terhessége előtt napi 7-10 szál elég erős cigit szívott, Ő a terhessége alatt gyengébbre váltott, és csak napi 4-5 szálat szívott. A gyereke most kiscsoportos ovis, és eddig semmi baj sem volt vele. Egészséges, tök értelmes, mozgékony.


Nem hiszem, hogy mindenáron le kell szokni. Csak akkor, ha a leszokás viszonylag könnyen megy.

Ne túlozzuk el a dohányzás káros hatásait! Persze hogy rossz, de szerencsére nem olyan durva...

2011. ápr. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!