Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamáknak mi az a póz az...

Kismamáknak mi az a póz az utolsó trimeszterben, amiben a fekvés javasolt? Melyik oldalon ajánlatos aludni?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy valamelyik oldalon a kismama elnyomja a vérkeringést,és így nem kap elegendő vért, és az által oxigént a baba. Melyik oldal az ajánlatos?
2009. márc. 1. 11:39
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok.

Nagyon szépen köszönöm a sok segítő választ. Én a 38. hetemben járok. Már a 28. héttől kezdve alig megy az alvás. Én, ha a jobb oldalon próbálok aludni kb. 5 perc után erős bordafájdalmaim vannak, valamint a baba olyan erős rugdosásba kezd, hogy nem is bírnám.

Azért tettem fel a kérdésemet, mert még ha azt mondanák is, hogy aludjak a másik oldalamon, akkor sem tudnám azt megtenni. A múlt héten egy védőnő szinte leszúrt, hogy én nem jó oldalon alszom, és ez árt a babámnak. Már aznap egész éjszaka bűntudatom volt emiatt, de mégsem tudtam a másik oldalamra fordulni.

Most egy kicsit megnyugtattatok, de én is csak azt mondom, hogy mindenki aludjon úgy, ahogy neki jólesik, márha van ilyen. És nem kell mindent elhinnünk, mert az árt igazán a babánknak.

2009. márc. 1. 18:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!