Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megkaptam a kombinált teszt...

Beike20 kérdése:

Megkaptam a kombinált teszt eredményem és pozitív lett ami azt jelenti hogy 1:25 ez elég siralmas. Aki ilyen cipőben van volt írna bátoritó szavakat?

Figyelt kérdés
Pedig csak 20 éves vagyok és nem dohányzom de viszont van egy kis tulsúlyom. Nagyon megvagyok ijedve! Jövőhetén megyek genetikushoz és azt mondta a nő dokim hogy el kell menjek magzatvíz vételre is eléggé elvagyok keseredve!remélem nem beteg a babám mert a családba sincs senki aki down-kóros!
2011. ápr. 9. 16:01
 61/106 A kérdező kommentje:
csal azért aggaszt az eredmény
2011. ápr. 11. 14:10
 62/106 anonim ***** válasza:

Megint Debrecenből.Képzeld nekem a pozitív kombiteszt előtt mozdult meg, a 13. héten-igen is lehetséges.És pont ezt éreztem, mint te, hogy jelzett, "nem vagyok beteg anya!"-mégsem mertem a jó eredményig örülni neki, közel engedni magamhoz, megszeretni...pedig...jaj, de tudom min mész keresztül.

Akinek a downos kislánya van-sok erőt, kitartást és egészséges második babát kívánok!Én is alig vártam a szülést, a jó amnió ellenére, mert akkor hittem el igazán, mikor láttam.(kérdésem lenne, hogy a kislányodnál rögtön látszott, hogy downos, vagy csak a genetikai vizsg. igazolta?)

2011. ápr. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/106 A kérdező kommentje:
Hm csak nagyon szörnyű hogy 3-4 hét rettentő várakozás!!:(Rettentő ez a dolog:(és nagyon remélem hogy nincs semmi baj:( a magzatvíz vételt nem tudom hogy megcsináltassam-e ez bennem még kérdés:(
2011. ápr. 11. 15:13
 64/106 anonim ***** válasza:

Bocs, nem olvastam el az összes kommentet. Nem tudom, hány hetes vagy, de ha előrahaladott a terhességed, vagy Jelentős(!) okuk van feltételezni, hogy valóban baj lehet, akkor általában nem 2-3 hét az eredmény, hanem 1 hét 10 nap.

Én budapesti vagyok és kétszer éltem át ezt a tortúrát, gondolom, máshol is ez a szokás. Az elsőnél rossz AFp miatt, és nem lett baj. Drukkolok! A legjobbakat kívánom.

2011. ápr. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/106 A kérdező kommentje:
Szia!!Én 15 hetes vagyok nem tudom nagyon félek a magzatviz vételtől de ha muszáj muszáj régen nem voltak ilyenek épp édesanyámmal beszéltük és akkor is egészséges babák születek sőt még nem is idegeskedtek annyit mint mi:(szörnyű érzés
2011. ápr. 11. 16:51
 66/106 anonim ***** válasza:
Attól ne félj, nem vészes! Inkább kellemetlen. A beavatkozásig van még 3 hét?
2011. ápr. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/106 A kérdező kommentje:
még genetikusnál se voltam mert a kedves védönöm azt mondta ha majd megjön a beutaló akkor kér időpontot:(:( szóval még a vizsgálat elvégzéséig is van min 2 hét és még onnan 3 hét szörnyű érzés de nem tudom hogy 20 évesen elvégeztessem-e a beavatkózást....
2011. ápr. 11. 17:13
 68/106 anonim ***** válasza:
Atyaég, hol laksz??? Itt a Bajcsy Kórházban beutaló se kell, időpont se, csak be kell jelentkezni a felvételen a genetikai rendelésre (k-cs), ott kikérdeznek, uh-ot csinálnak, időpontot adnak. Aznap. Én a 12. héten mentem, 2 hét múlva megcsinálták, a kezemben az eredmény. Nem tudom, hogy fogadnak-e itt, de én felhívnám a kórházat, egy próbát megér.
2011. ápr. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/106 A kérdező kommentje:
Tolna megye:( Nagyon kivagyok akadva tényleg... se az orvosommal nem vagyok megelégedve se a védőnőmmel:(elegem van nagyon... nem elég hogy még az ember ideges a dokim is és a védönöm is azt mondta hogy ráérek még ugyse veszik le...a védönöm azt mondta azért nem mert még csak 13 hetes vagyok hozzá kell tenni hogy 13 hetesen és 3 naposan vettél le a kombinált tesztet most vagyok 15 hetes és ezt ma mondta....ennyire buták még az eü emberei is...elvagyok keseredve
2011. ápr. 11. 17:22
 70/106 anonim ***** válasza:
De igenis megcsinálják, csak az eljárás olyankor chorionbiopszia (magzati oldalról vesznek mintát a lepényből). Nekem a 14. héten csinálták most, az elsőnél meg a 18. héten. Szerintem ne hagyd annyiban, az idő fontos tényező. Sajnos nem tudom, hogy a Bajcsy fogad-e vidékről, de hívd fel őket, mondd el a történetet, talán elküldenek máshova, vagy elvállalják, ha tudják. Mindenki nagyon kedves és segítőkész.
2011. ápr. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!