Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megkaptam a kombinált teszt...

Beike20 kérdése:

Megkaptam a kombinált teszt eredményem és pozitív lett ami azt jelenti hogy 1:25 ez elég siralmas. Aki ilyen cipőben van volt írna bátoritó szavakat?

Figyelt kérdés
Pedig csak 20 éves vagyok és nem dohányzom de viszont van egy kis tulsúlyom. Nagyon megvagyok ijedve! Jövőhetén megyek genetikushoz és azt mondta a nő dokim hogy el kell menjek magzatvíz vételre is eléggé elvagyok keseredve!remélem nem beteg a babám mert a családba sincs senki aki down-kóros!
2011. ápr. 9. 16:01
 51/106 anonim ***** válasza:

Nagyon is átérzem, ahogy most félsz. Én a 6. babámat várom. az 5. Down. Kombi teszt eredménye siralmas lett. 5 hét rettegés, de akkora kín következett, nem is tudom leírni. 1:50 lett, és nagyon féltem, hogy megint várok egy eredményt magzatvíz vétel után, és csalódnom kell, mint az 5. gyereknél.Szerencsére minden rendben, 24 hetes kislányommal :))))

Neked is rendben lesz :) Amúgy én simán betiltanám ezt a kombi tesztet, ami a genetikus szerint is megbízhatatlan, és feleslegesen rémiszti az amúgy is aggódó kismamákat. Embertelen, erre senkinek nincs szüksége!

2011. ápr. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/106 A kérdező kommentje:
Hát igen az embereket feleslegesen idegesitik ilyenekkel sajnos és akkor egy kismama igy maradjon nyugodt!Ezek a körülmények között nem lehet sajnos:( de nagyon remélem hogy egészséges a kisbabám
2011. ápr. 10. 08:48
 53/106 anonim ***** válasza:

SZiasztok lányok! Képzeljétek nekem meg 1:20 hoz lett az esélyem. Voltam magzatvílevételen, szét idegeskedtem magamat 4 hétig amig az eredmény megjött. Szerencsére minden oké. A tarkóredő 2,8 lett, és láttak orrcsontot is.

Veletek is minden rendben lesz!!!!!!


Mindenkinek sok boldogságot, és sok szerencsét kívánok!!!!!!

2011. ápr. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/106 anonim ***** válasza:

Szia

en mar irtam neked korabban. Igaz en nem amnion voltam hanem a masikon, de nekem fajt. nem a mintavetel, hanem utana a hasfalam, alig birtam megmozdulni vagy 2 napig. bar szerintem ez egyen fuggo. amugy mindenkit agyon remisztenek ezzel a teszttel, nekem eddig mindenkinel rosszabb eredmenyem jott ki mint aki irt. es megis egeszseges lesz a babom. igaz az eredmenyt en hamar tudtam mint ti otthon, de az nem mervado hisz a varakozas borzaszto. En akkor is azt mondom neked tuti nem lesz semmi baj, csak jol radijesztettek.

2011. ápr. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/106 A kérdező kommentje:
a vizsgálatól annyira nem félek csak az eredménytől:( rettegek:( nem tudom mi miatt jönnek ki ilyen rossz eredmények és nem csak nekem ahogy látom hanem nagyon sok kismamának akik szét aggodják utána magukat:( rettentő dolog az biztos!!de nagyon remélem hogy minden rendben lesz
2011. ápr. 10. 10:04
 56/106 anonim ***** válasza:

A kombi teszt egy faca üzleti fogás.Én, bár nem vagyok egy összeesküvés elmélet gyártó, de megfordult az agyamban az is, hogy ez a sok pozitív eredmény-talán nem véletlen.Csináltassunk csak magzatvízvételt.Ami mondjuk jó, hogy van, mert mi lett volna velem is...

szóval pont úgy voltam, mint te, hogy a poklon is keresztülmentem volna, ha biztosan tudhatom, hogy egészséges a babám, mit nekem egy tűszúrás.de keresztül is mentem, mert míg le nem telt az az első 2 hét a négyből....hááát.A férjem telefonszámát adtuk meg az adatfelvételnél, de minden csörgésre leizzadtam...Úr Isten! mennyire lehet félni.

Én hiszem, hogy nem lesz semmi baj nálatok sem.Szorítok.

(Az 1:100 as kombi tesztes voltam, Debrecenből)

2011. ápr. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/106 A kérdező kommentje:
Szia kedves utolsó!Köszönöm a biztató szavakat és nagyon remélem hogy nem lesz semmi baj amikor megtudtam a teszt eredményét az én kicsi csimbókom hogy vigasztaljon megmozdult igen először én is azt hittem hogy az idegtől de nem mert azóta minden nap mozog a védőnőm szerint lehetetlen hogy a 15 héten megmozduljon azért nem vagyok hülye:( úgy hogy nagyon remélem hogy ezt a kisbabám jelnek szánta hogy "anya ne aggódj nincs baj":)
2011. ápr. 11. 12:46
 58/106 anonim ***** válasza:
:-( drukkolok!
2011. ápr. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/106 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Én a második babánkat várom, 37 hetes terhes vagyok. Az első kislányunk sajna downos, most 2 és fél éves, az ő esetében minden eredményem jó volt, a tarkóredő 2,0, orrcsontot láttak, az afp és társai sem mutattak semmit, születésekor derült égből villámcsapásként ért bennünket a hír, hogy downos babánk született. A terhesség alatt 4 egymástól független orvos is látott és senkinek sem tűnt fel semmi rendellenes. A genetikai vizsgálaton (születése után genetikailag is bizonyítani kell, hogy tényleg downos) azt mondták, hogy mivel a 14. héten vérzéssel kórházban voltam és a 15. hét közepén vették le az afp -t, a vérzés megemelte az afp értékét és ezért a normál tartományba került az eredmény, így nem derült ki, hogy valami gond van.

A második babánkkal a tarkóredő 1,21 mm, szabad beta hcg 1,21 mom, papp-a 1,8 mom, afp 1,4 mom, total hcg 1,00 mom. Na, most. Amíg nem vették számításba, hogy 31 éves vagyok az eredmény 1: 10000. Amint az eredményeket kombinálták az életkorommal az esély a down - kórra 1:220 lett, ami már nem túl jó. A 16. héten levett afp és total hcg értékeivel az eredményemet korrigálták 1:4000 - re, de mivel az első babánk downos a leleteimre pozitív eredményt írtak. Szóval mindenképpen ajánlották az amniot. Voltunk is, elméletileg egészséges kislányunk születik majd. Viszont addig nem vagyok nyugodt, amíg meg nem születik és a kezemben nem tartom épen és egészségesen. Az első szülésemből rossz emlékeim vannak, úgyhogy tényleg csak akkor leszek nyugodt, ha már megszületett hiába van a kezemben a papír az amnio eredményével.

Az eredményed tényleg nem túl jó, de biztosat csak az amnio mutat majd. Tudom, hogy nehéz, de próbálj megnyugodni. Ha biztos vagy benne, hogy meg tudnál válni a babátoktól, ha rossz eredményt kaptok (de jó eredmény lesz), akkor tényleg érdemes elmennetek a vizsgálatra. Mi úgy voltunk a férjemmel, hogyha az első babánknál kiderül, hogy gond van, nem vetettük volna el, de legalább felkészülhettünk volna rá testileg, lelkileg. Viszont, ha a második babánál rossz eredményt kaptunk volna, szerintem őt már nem vállaltuk volna. Nagyon nehéz döntések ezek.

A férjem kolléganőjének 3 gyerkőce van. mindegyiknél rossz eredmény kapott a kombi tesztből, mindháromszor volt amnion és egészséges gyerekeket szült.


Kitartást kívánok nektek, a többi kismamának is, aki hasonló cipőben jár és jó egészséget! :)

2011. ápr. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/106 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat de nagyon nagyon remélem hogy nincs semmi baj érzem
2011. ápr. 11. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!