Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon sok gondom van, így...

Nagyon sok gondom van, így lehet abortusz kellene. De nem hiszem, hogy akarom. Megtartsam-e a babát vagy az abortusz mellett döntsek?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok. Szeptember 3-ára vártam, de nem jött meg. A 8-ai és a 15-ei héten is csináltam tesztet, de az negatív lett. Ma is csináltam egyet és halványan látszódott a második csík. Jövő héten megyek nőgyógyászhoz is. Az a gond, hogy nagyon rossz anyagi helyzetben vagyunk, édesanyámmal élek, 2 és a 4 éves kistesómmal. Én dolgozok. Párommal több, mint 2 hónapja szakítottunk, de még mindig összejárogatunk (a fogamzásgátlót abbahagytam, de vigyázott-- egyszer kellett eseményutáni, és egyszer nem mosta meg 2. alkalom előtt)... Szerintetek terhes vagyok? Mit tegyek? Félek, ha elvetetem, nem lehet többé gyermekem... És egyáltalán hanyadik hétben lehetek, ha 3-ára vártam??????? Kétségbe vagyok esve, kérlek segítsetek!!!!!!!
2008. szept. 25. 09:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%
Kb.7 hetes vagy.Én sem voltam jobb helyzetben,de ebben csak Te tudsz dönteni.Én az utolsó pillanatig vártam a döntéssel és megtartottam a babát.Ezt azóta sem bántam meg egy percre sem!Gondold át nagyon!Gondold át jól és tudom,hogy helyesen döntesz majd!
2008. szept. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%

szia!! nekem 2 tesóm van, édesanyám egyedül nevelt fel bennünket és nagyon sokszor igen kemény volt az életünk, de mindig ott voltunk/vagyunk egymásnak!! a szeretet mindig minden helyzetben összatertott és átsegített bennünket a legnehezebb helyzeteken is.

az apukának szóltál már?? esetleg könnyebb lehetne a döntés, ha támogatna Titeket. jól gondold meg, mert lehet hogy mindig bánni fogod, ha elveteted a kicsit. biztosan nem lesz könnyű, ha megtartod, de Ő a Te kisbabád, beblőled egy darabka, szerintem adj egy esélyt Neki!!

kitartást kívánok Neked és hogy jól dönts!!

31 hetes pocakos

2008. szept. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
79%
Szia. Hasolnló helyzetben voltam én is.csak nálunk annyi volt az egyetlen baj,hogy a barátom nem akarta a picit.nekem elég nagy terhességet szakitottak meg,és azért döntöttem az abortusz mellett,mert nem akartam hogy egyedül neveljem fel apa nélkül,mert egy gyereknek szüksége van apára is.féltem hogy megfogom bánni,de valahol érzem h jól döntöttem.a párom velem maradt.Attól én is nagyon félek hogy nem lehet több,megvan az esélye,de a mai eljárásoknak köszönhetően,több kismama esett át abortuszon,és születet utána babája.én ebből indulok ki.persze ezt lelkileg sosem lehet feldolgozni,én is szenvedek emiatt.sok erőt,és kitartást neked. majd azért létszi ird meg hogy döntöttél.
2008. szept. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ne hagyd magad rábeszélni itt semmire!! Nincs senki a helyedben, nem ismerik a helyzetedet jól ahhoz, hogy befolyásolhassanak! Az eszedre hallgass!

2008. szept. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
62%

Őszintén felelőtlen voltál. Miért kell visszaengedni az ágyadba azt akit már a házadból is kidobtál?

De most mit tegyél?

Mivel dolgozol ha megtartod jár neked a TGYÁS,GYED ezekről anyukád tudna mesélni. Aztán meg egyedülállóként a magasabb családi pótlék. Ennyi lenne ha megszületik a baba anyagilag.


DE inkább ülj le anyukáddal és beszélgess vele. Ugyanis ebben csak és kizárólag ő tud téged támogatni. Ja és az abortusz is pénzbe kerül.

Szóval anyukád az aki melletted kell és fog állni bárhogy is döntesz. Szóval ne velünk beszéld meg hanem legfőképp vele.

2008. szept. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
100%

Bocsi, de rossz e- maillel regisztráltam be (nem enged be). Erről fogok írni... Az apuka nem tud róla, és szerintem nem is fog, mert nagyon babaellenes.. Nem is csoda, hiszen ő is 21 éves és nem akarja az egész életét elrontani egy babával ilyen fiatalon..

Ha az abortusz mellett döntenék, mennyi idős terhességet lehet még levetetni és lehet később még gyermekem????

2008. szept. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
12. hétig veszik el,kicsi a kockázat,szóval biztosan lehet gyereked madj.A nővéremnek 3 abortusza volt a babája születése elött.
2008. szept. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
49%
szia,én már irtam neked. 12.-dik hétig veszik el a babát,ami 28540ft-ba kerül. ha az orvos,szakszerűen odafigyel rád akkor igen lehet.orvost kell fogdni,akinek ugyszintén kell egy kis pénz,és mindjárt másképp fog ellátni.
2008. szept. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Én 19 voltam,és babàs lettem.Sokàig gondolkodtam megtartsam-e(hozzàteszem nekem baràtom nem hagyott el,de mivel nem voltam még felkészülve,elvetettem.Most 21 vagyok,és ujra terhes,de màr megtartom,mert 2 év utàn màsképp làtom a helyzetemet,és bàr sajnàlom hogy abortuszt végeztettem,mégis ugy làtom a mai napig,hogy akkor jol döntöttem...

Ha a papa nem akarja,és neked sincs valami fényes helyzeted,akkor sok vàlasztàsod nincs.

Persze még gondolkodj,ha van idöd,hàtha talàlsz jobb kiutat is,de ne màsok döntsenek helyetted.

Ne legyél kétségbeesve,mert nem te vagy az elsö akivel ez megtörtént.

Bàr a fiu szerinted babaellenes,mégis mondd el neki mi a helyzet.

Anyagilag is igazàbol neki is kellene pénzt adnia,ha elveteted a babàt.

Legalàbbis ha van benne tisztesség,vagy ha annyira nem akarja a babàt,akkor mondd meg neki hogy feles legyen a költség...

Ezek utàn màr nincs sok dolgod,mint egy nögyogyàszt felkeresni,aki jobban felvilàgosit,és megmondja hogy biztos terhes vagy-e.

Kivànok neked minden jot,és kitartàst

2008. szept. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
54%

Szia!

Nekem 24 évesen volt 2 éve abortuszom,7 hetesen vették el a babát,az eljárás annyiban rossz,hogy a lelkiismeretddel kell megbirkóznod,de túl lehet élni,persze ha úgy döntesz,hogy megtartod,nem lesz könnyű egyedül felnevelni!és lehet gyereked,nekem 2 évre rá született a most 11 hónapos kislányom!nem könnyű a döntés,nekem fájt meghozni,de így utólag belátva jobb volt így!Senki nem dönthet helyetted,de nagyon gondolod át!A védőnő persze majd megpróbál lebeszélni az abortusztról,de ezt tudnod kell!ha segíthetek,szólj,ápolónő vagyok!!

2008. szept. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!