Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen vizsgálatok lesznek a...

Milyen vizsgálatok lesznek a terhességem alatt? Melyek azok, amikről már lemaradtam?

Figyelt kérdés

Két napja tudtam meg, hogy 15 hetes terhes vagyok. Sajnos, mivel semmi előjele nem volt a terhességnek (menstruáltam, nem voltak rosszulléteim, stb.) így végig dohányoztam. Azonnal letettem, mikor megtudtam, hogy baba lesz, de ettől függetlenül félek, nehogy valami baja legyen. Azonban semmit sem tudok a terhességről, babavárásról, és bár próbálok neten olvasgatni, elég össze-vissza információkba botlom.

Le tudná nekem valaki írni konyhanyelven, hogy milyen vizsgálatokra számítsak? Miket szűrnek, meg ilyesmi?

Van olyan, amiről már lemaradtam?


2011. ápr. 23. 10:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Az első genetikai ultrahangról és az ezzel egyidőben végzett Down-kór vizsgálatról késtél csak le. Ez a 12-13. héten lett volna aktuális.

A következő vérvétel a 16. héten lesz, az AFP szűrés, 18-20. héten lesz a 2. genetikai ultrahang.

24-26. héten a terheléses vércukor vizsgálat.

28-32. héten egy újabb ultrahang.

Majd a 36. héten utána csak NST.


Időközben kapsz majd beutalót teljes vérképre, vércsoport vizsgálatra, Wasserman, hepatitis szűrésre.

Mindenekelőtt a védőnődet keresd fel, ő eligazít majd mindenben.

2011. ápr. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát igazábol semmiröl sem maradtál le.

12-ik héten van az elsö fontos vizsgálat, de ha most csinálják meg sincs semmi baj.

Ez egy genetikai vizsgálat, ami vérvételböl és ultrahangból áll. ilyenkor megnézik hogy a baba nyakán a redök normálisan fejlödik-e mert ha nem VALÒSZÌNÜ(nem biztos semmi sem) hogy genetikai betegséggel születik. ezt nézik a vérböl is, és ilyenkor egy százlékot adnak meg hogy ugyan ilyen eredményekkel pl 3000 emberböl egynek lett beteg a babája. de ha ez az arány kevesebb is pl 10-es lesz, sem biztos hogy betegnek születik.


aztán ekkor megézik hogy minden szerve kifejlödött-e. ezek után már nagyobb vizsgálatra nincs szükség, (habár otthon még vana 16-ik héten egy hasonló genetikai vizsgálat, de felesleges ha az elsö jó lett.)

ezekután majd megnézik a 20-ik héten a 30-ik héten hogy jól fejlödik-e a placenta a gyerek és 36-ik héten megnézik hogy jó irányba fekszik-e.

dohányoztál és leraktad nem baj, ha egy egy szál cigit most még elszívsz nem lesz semmi baj, söt nekem több orvos is (családban van 2 orvos) azt tanßácsolata ha nagyon erösem dohßányzom (csak koca bagós voltam) akkor kb 2 hét alatt tegyem le a cigit, mert vetélést okozhat a hirtelen abba hagyása, habár ez már nálad nem fenyeget, mert ez az elsö 12-étig igaz, amíg a placenta ki nem alakul.

innentöl fontos hogy ne dohányozz, mert most már fontos az oxigéndús vér a gyereknek.


egyébként gratulálok a legnehezebb idöszakon túl vagy. én is szeretném ha a második terhességemet csak a 15-ik héten tudnám meg.


a terhességnél arra gondolj, hogy ez egy természetes folyamat, ha a következö vizsgálaton minden rendben lesz, akkor nem kell izgulni a baba jól van és nem lesz baj, figyelj az étkezésedre és magadra.

2011. ápr. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Van, a 12 hetes genetikai UH, meg az első trimeszteri vérvételek.

Én külön irigyellek, nem kellett végigstresszelned az első 12 hetet, hogy elmegy vagy nem megy el.

Ami vár még: AFP vérvétel 16 hetesen, védőnő a kiskönyvvel, és a második trimeszteri vérvételek (vérkép, vércsoport, betegségek szűrései) 18-20 hetesen is van egy UH, aztán 32 és 38 hetesen ha jól emlékszem, a 36. héttől pedig NST (kis tappancsok a hasadra, és hallgathatod fél órát a baba szívét).

2011. ápr. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Hát, egyelőre nem irigylem magam, még nagyon sok dolgunk lesz párommal - főleg anyagiak terén. Nem készültünk fel egy babára. Azért is ért minket meglepiként, mert végig védekeztünk.

2011. ápr. 23. 11:44
 5/5 anonim ***** válasza:

szia


Nem vagy egyedül én 2009 be jártam így hogy végig volt mensim és csak 15 héten derült ki hogy terhes vagyok mi is rendesen védekeztünk csak közbe volt egy kis betegségem és doki szerint nem volt 100% de eröl ö elfelejtet tájékoztatni :( De már nem bánom hogy így történt imádom jah és én is csak a nyaki redőkről maradtam le :( 13h anyukája

2011. ápr. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!