Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elmernétek indulni nyaralni 7...

Elmernétek indulni nyaralni 7 hónapos várandósan 2 hétre 700km-re autóval?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 28. 13:11
1 2
 1/13 anonim válasza:
Miért ne,a többi országban is van szülészet,ha esetleg attól félsz hogy korábban megszülöd.Engem nem tartana vissza a 700 km.
2011. ápr. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha az orvosom véleménye az egészségügyi állapotunkkal kapcsolatban kielégítő és nem veszélyeztetne semmi, akkor elmernék indulni. Mindenesetre olyan helyre, ahol kórház van a közelben megfelelő ellátással, ha esetleg gond adódna.

És minden olyan maximálisan fontos dolgot bepakolnék, ami elengedhetetlen, ha esetleg hirtelen be kellene feküdnöm a kórházba.

2011. ápr. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én pont 7 hónaposan voltam Prágában az ország keleti feléből, úgyhogy 700 km biztos volt az út, igaz, csak egy hosszú hétvégére mentünk, de szerintem nem a tartózkodás ideje, hanem az út hossza a fontos. Azért többször megálltunk negyed órákra pihenni, kinyújtóztatni a tagjainkat, de jól voltam, semmi baj nem lett belőle. Azért ha pl. veszélyeztetett vagy, vagy ki van nyílva a méhszáj, stb. az más helyzet, akkor kérdezd meg az orvosodat.
2011. ápr. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Félek, hogy ha bármi gond adódik, akkor az ottani kórház ki tudja milyen, és még idegen nyelveket sem beszélünk.
2011. ápr. 28. 13:30
 5/13 anonim ***** válasza:
Én nem mennék.
2011. ápr. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Akkor kérj az orvosodtól egy részletes orvosi igazolást, amin latinul rajta van minden és magyarul is.

Mivel az orvosi nyelv zömében a latinra épül, így 700 km-el arrébb is érteni fogják a dolgokat.

Plusz zsebszótárt vigyetek magatokkal. Keressétek ki az adott országban a magyar konzulátusnak a címét, telefonszámát, minden egyéb elérhetőségét.

Biztosítást kössetek mindenképpen, elegendőnél is több tartalék(!!!!) pénz legyen nálatok!

Ha bevisznek a kórházba esetleg, akkor apa tudja intézni a dolgokat, mint pl. konzulátus. Ott kapni fogtok tolmácsot mindenképpen és felveszik a kapcsolatot az itteni kórházzal is, ahova jártok/jártatok egyébként is.


Tanácsos a nyaralóhelyiség közvetlen közelében patikákat, kórházakat keresni, felírni már most a címeket, ilyesmi, mert ha 'pánik' van, akkor ne azzal mennyen el az idő, hogy azt se tudjátok, merre van a legközelebbi kórház.

2011. ápr. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia én 8 hónaposan mentem! Merész vállalkozás volt de a barátnőmtől kaptunk jegyeket és azok nemsokára lejártak volna. Persze az orvost is megkérdeztem, azt modta hogy tényleg merész vállalkozás, de azt mondta menjek és ott ajánlott kórházakat. Elmentünk 2 hétre és nagyon élveztük!

Amúgy Moszkvába mentünk!


1 gyerekes + 36 hetes km.

2011. ápr. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szia, én 2009-ben 7 hósan voltam Horvátországban 700 km-re autóval és egy hetet voltunk. Szuper volt, nagyon jó volt, nem bántam meg kicsit sem. Utolsó egyedül-nyaralás volt apával, azóta persze már a gyerkőccel is voltunk.
2011. ápr. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 sumergo ***** válasza:
45%
Lehet gyáva vagyok , de én inkább otthon maradnék.
2011. ápr. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én is gyáva vagyok, tuti nem indulnék el.
2011. ápr. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!