Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikortól kezdtétek észlelni...

Mikortól kezdtétek észlelni hogy kezd nőni a pocitok? Nem azt hogy mikor volt jól látható, hanem hogy Ti mikor vettétek észre hogy kezd?

Figyelt kérdés
2009. márc. 6. 22:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
47%
Szia.Én mindkét terhességemnél már a 4ik héten láttam a kis dudoromat ott lent a hasam alján!!Te hány hetes vagy?És nő a pocid már?
2009. márc. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
9 hetes vagyok, hát nem tudom, a párom azt mondja hogy van egy pici, de szerintem a puffadás. Ha a szeméremcsontom fölé teszem a kezem akkor ott a hasam kemény. Nem tudom, nem vagyok benne biztos, ezért érdekelt. Köszi a választ! Ja és első baba. :)
2009. márc. 6. 22:40
 3/16 anonim ***** válasza:
47%

Szia!

Én 9+4hetes vagyok és én már a múlt héten észrevettem a növekedést.És nem puffadás,mert nem vagyok rá hajlamos,és a munkám sok emelgetéssel járt és lapos volt a hasam.

2009. márc. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
47%

6 hetes vagyok és van gy pici dudor a szeméremcsontom felett.Pedig duci is vagyok.

Időnként érezni egyenlőre csak.

2009. márc. 7. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
47%
Én is 9 hetes vagyok, és a napokban én is észrevettem hogy mintha egy dudor lenne a szeméremcsontom felett!
2009. márc. 7. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
35%

A terhesség 12. hetéig nem csak az embrió picike, hanem a méh is még csak akkora, hogy a szeméremcsont mögött van. Kb. a 12. hét után ér a szeméremcsont fölé, akkor kezdhet el már a méh kifelé is nőni, a pocak látszódni.

Nem ünneprontó akarok lenni, csak biológiailag lehetetlen, hogy a 12. hét előtt babapocakotok legyen, ami addig látszódhat, az egyrészről a puffadás, másrészről pedig az, hogy a szervek, belek kezdenek átrendeződni.

Ettől függetlenül még ugyanúgy terhesek vagytok, élvezzétek az állapotot, szeressétek a pocaklakót és gondoljatok arra, hogy néhány hét múlva, amikor a pocakot simogatjátok már valóban a baba helyét simogatjátok, sőt, szerintem lesz még bőven olyan napotok a vége felé, amikor útban is lesz a hasatok...

Sok boldogságot és egészséget!

2009. márc. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
32%

Kedves utolsó!Néztél már kismama fényképeket a neten???Ott elég sok olyan kép van,ahol 8-9 hetesen már elég nagy pocak látszik.Szerinted az is puffadás???Azért mert nálad nem volt,nem jelenti azt,hogy másnak se lehet pocakja a 12.hét előtt.

Amúgy meg aki nem hajlamos a puffadásra,terhesen sem fog felfújódni.

2009. márc. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
63%

Kedves utolsó. Én teljes mértékben elhiszem, hogy te már a magzat és a méh méretének tulajdonítod a 12. hét előtti hasméretet, de ez nem jelenti azt, hogy emiatt az orvosi szakkönyveket, valamint az ember biológia tulajdonságait a jövőben valaha is meg fogják változtatni. Gondolom nem hasraütés szerűen és neten található kismamafotók alapján állítja és bizonyítja ezt a tudomány, még akkor is, ha te máshogy gondolod. Lehet vitázni, nem velem kell. Az orvosokkal és a biológiával.

Kettő: attól, hogy egy nő terhesség előtt nem volt hajlamos a puffadásra terhesen még puffadhat. Én is voltam terhes, nem is régen, gyakorlatban meg tudom ezt erősíteni. Egyszerűen lelassult az anyagcserém, kicsit másképp működött az emésztésem. Ennek is van biológiai magyarázata, ugyanaz indokolja, mint ami arra ad magyarázatot, hogy miért is lesz sok kismama aluszékony, fáradt az első trimeszterben. A szervezet tartalékra kapcsol, az izmok (így az emésztésért felelős izmok) is kevésbé intenzíven működnek, mint korábban. Emiatt lassabb az anyagcsere, tovább maradnak bent a dolgok, kialakul a puffadás.

Kettő: itt is olvasni számtalan kérdést arról, hogy vajon miért van az, hogy terhesen a nők többet szellentenek, mint korábban. Szerinted ez is csak véletlen dolog?

Nem vitázni akartam veled, mert ezen nincs mit vitatkozni. Ezek tények.

Az utolsó pedig: ha te nem is puffadsz, akkor is megvan a magyarázata annak, hogy miért van már az első trimeszterben is nagyobb pocakod, mint korábban. Ezt is leírtam, lehet, hogy nem olvastad. A méh nő. Nem villámgyorsan, de nő már ekkor is. Felfelé. A beleket tolja. A belek tolják a gyomrot. Nem nagyon, de tolják. A szervek átrendeződnek. Emiatt is tűnhet nagyobbnak a hasad. Ettől függetlenül, ha te 10 hetes terhesen a köldököd és a szemérem csontod közé teszed a tenyeredet még nem a méhed előtti területet fogod simogatni, hanem a beleidet.

Ez nem rossz dolog, ettől nem kevesebb a terhesség és ettől még ugyanúgy terhes a nő. Egyszerűen arról van szó, hogy mindennek meg van a maga ideje, a magyarázata és így van ez jól.

2009. márc. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Jaj lányok ne vesszetek már össze ilyen "jelentéktelen" dolgokon. Nem az a lényeg, hogy kinek mikor látszik, meg ki hányadik héten érezte... Anyám azt mondta ő már 6 hetesen érezte, hogy van odabent valami. Én még 3 hónaposan sem éreztem semmit. Igazából akkor kezdtem el felfogni, hogy terhes vagyok amikor már mocorgott a bébim. Ez kb a 16-17 héten volt. Lehet, hogy én vagyok túl "érzéketlen", de szerintem ez mindenkinél máshogy van. Egyébként nekem hátra hajló méhem van és egészen a 14. hétig az is maradt. A doki azt mondta akkor nyomta ki a baba előre a méhszájat. Lehet, hogy ezért éreztem ilyen későn, hogy van odabent vki. :)

Minden jót nektek!

21 hetes pocis

2009. márc. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
66%

Én 10-12 hetesen vettem észre a pocimon!


Boldog babavárást Mindenkinek!!!

8 hetes kislány anyukája

2009. márc. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!