Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan lehet valaki jó szülész...

Hogyan lehet valaki jó szülésznő, ha nincs még gyermeke? Hogyan tud jó tanácsokat adni?

Figyelt kérdés
Könyvből? Hát..
2011. máj. 2. 13:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ez olyan,hogy az én védőnőm 27 éves gyerektelen,hogy oszthat nekem tanácsokat a gyerekneveléssel kapcsolatban...könyvből amit megtanult az iskolában..de meghallgatom és amit ahsznosnak találok azt felhasználom amit úgy gondolok hogy nem azt nem:)
2011. máj. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
33%

én is a védőnőmmel vagyok így!


Most végzett a suliban, gyerek nincs!


Akár mit kérdezek csak makog rá! Most is kérdeztem tőle egy csomót és mondta hogy következő alkalomra utána néz!

1. addira én se fogok emlékezni mit kérdeztem

2. 2 hónap múlva kell csak mennem!


Inkább a netet bogarászom, azzal talán előrébb vagyok!


24 hetes kismama

2011. máj. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi erővel csak női nőgyógyászok lennének, onkológus csak rákbeteg lehetne, stb.

Attól, hogy nem szült, még tisztában van a történésekkel és a fájdalommal. Ha nem is érezte, attól még tudja hogy mi a jó és mi nem.

2011. máj. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy férfi nőgyógyásznak sem kell szülnie ahhoz, hogy értsen a munkájához. Egy onkológusnak sem kell rákosnak lennie, és egy traumatológusnak sem kell feltétlen eltörnie a lábát, hogy jó legyen a szakmájában. :)


Ha elkötelezett, okos, megfigyeli a tapasztalatokat, akkor lehet "teljes értékű" szülésznő.

Én soha nem hagyatkozok könyvekre (tök mindegy mi a szakmám), csak a gyakorlatra és a tapasztalatra.

2011. máj. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Gyermektelenül akkor ne legyenek tanárok, szociális munkások, miniszterek, gyermekorvosok, óvónők, gyermekruha-varrónők, játszóház-üzemeltetők, könyvtárosok, gyógyszerészek, pékek.......... sem?

Az tény, hogy gyermekkel másképp látod a világot, de a gyermeked születése előtt is az az ember voltál valahol, aki most. Különben az embernek a saját erkölcseivel is gondja lenne, nem?

2011. máj. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatból. Ezer szülést látott már, tudja mi a dörgés.


Más téma, de nálunk most két védőnő van, egyiknek sincs gyereke, viszont az egyik olyan régóta dolgozik már, hogy nagyobb tapasztalata van, mintha lenne vagy 10 gyereke. A másik most végzett a suliban, gyerek sincs, így nem is túl jó védőnőnek (most még, de majd belejön).

2011. máj. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én visszakérdezek: vajon ki rendelkezik szülés terén több tapasztalattal? Aki egy gyereket megszült, vagy aki pl. 40 gyerek világrajövetelénél segédkezett?


Miért ért hozzá jobban az, aki átélte, de lövése sincs az esetleges helyzetről, mint az, aki tudja, hogy mikor milyen történésre hogyan kell reagálni?


És egyetértek az előttem írókkal, akkor a férfi nőgyógyászokkal mi a helyzet? Ők hogyan tudnak jó tanácsot adni?

Vagy a sebész, aki még nem élt át vakbélgyulladást, az hogyan tud jól megoperálni egy ilyen beteget?

Ők is könyvből tanulták, plusz szereztek hozzá tapasztalatot 100 meg 100 beteggel.

2011. máj. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
78%

Valószínűleg egy 23 éves gyermektelen szülésznő több szülést látott és levezetett a végkifejletig mint Te.


Nem hinném, hogy könyvekből kell erre felkészülni, hanem elhivatottságból.


Ha ennyi bizalma sincs valakinek egy szülésznő... felé, miért akar szülni?

2011. máj. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Pont nekem is az jutott eszembe, hogy én tanított, de nem volt még gyerekem!:) Ahogy a nőgyógyászom sem szült még, és nem is fog, mert pasi:)

Tapasztalat, rutin szerintem. Meg tanulja nyilván. Lehet,hogy könyvből, de nyilván több könyvet olvasott ebben a témában, mint én!

2011. máj. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen könyvből. A szakmája során az ember rengeteg helyen megfordul és rengeteg tapasztalatot szerez. Mint gyermekápolónő több mint 6 évig dolgoztam újszülöttekkel és koraszülöttekkel, de szitterkedtem is. Mivel sokkal több gyermekkel találkoztam, mint azok a szülők akiknek első vagy akár második gyermeküket nevelik, sokszor tudtam olyan tapasztalatokat átadni a szülőknek amiket ők maguk is beláttak, hogy igazam van és működik. Nem szoptattam, mert nincs még kisbabám, de mivel gyakorlatban meg kellett tanulnom a helyes technikákat és azt meg is kellett sok először szülő anyának mutatni, így azt mondom, hogy lehetséges. Sokszor kaptam hatalmas köszönömöket anyukáktól, amikor egy kissúllyú babát megmutattam hogyan kell szopiztatni és sikerült 70gr-ot enni nagyon is hálásak voltak. Persze vannak saját családi tapasztalatok is, pl a tesóm nevelése, fürdetése, etetése, szinte mindent én csináltam 10-11 évesen. Így mondhatom, hogy biztos a szülésznők sokkal több tapasztalatot szereznek a szülés levezetésekor, mint az aki szült 1-2-3 gyermeket, hisz ahogy minden terhesség más, minden szülés és minden gyermek is más. Persze vannak olyan szülésznők akik abszolult beleérzőképesség nélkül közlik az anyával ne visítson, nem fáj, de azért remélem ez a ritkábbik, legalábbis ahol én dolgoztam ott ez rájuk nem volt jellemző. Ott a jelenlegi csecsemősöket szidják. De ez azért, hogy egy szülésznő vagy nővér vagy védőnő mit tud és hogyan áll a dolgokhoz, nem függ attól van e gyermeke.
2011. máj. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!