Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van olyan, aki 36 éves és...

Van olyan, aki 36 éves és most várja a 2. ,3. , vagy sokadik gyerekét? Hogy viselitek a terhességet?

Figyelt kérdés
2009. márc. 8. 22:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Gratulálok! Én évekkel ezelőtt és első gyereket vártam ennyi idősen. Semmi olyan problémám nem volt amit "hajlott" korommal lehetett összefüggésbe hozni.
2009. márc. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én tavaly szültem meg a 2.fiamat(az első 16 éves),akkor voltam 36.Első próbálkozásra összejött a baba,a teresség alatt semmi gondom nem volt,leszámítva,h sok volt a savam.Én megcsináltattam a magzatvízvizsgálatot,én így voltam nyugodt.Mivel a terhesség előtti évet végig edzettem,olyan jól tartotta a hasizom a méhemet,h kb.7 hós terhesnek néztek,amikor szülni mentem.Nem voltam igazán kívánós,11.5 kg-ot híztam.Jártam jógázni,és két héttel a szülés előtt még dolgoztam.A baba 2és fél héttel előbb jött,bő két ujjnyira nyitva voltam,amikor szülni mentem,3 óra alatt megvolt,gátmetszés és mindenféle beavatkozás nélkül...nem egész 3 nap múlva már otthon is voltunk.Szval a kor nem jelent semmit!!!Hasonló jókat,és problémamentes terhességet és szülést kívánok!
2009. márc. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én nem... de unokatesóm 38 és most szülte az 5. babáját. A terhessége elején nagyon jól volt, sokáig nem is hízott. (hajlamos igencsak) Aztán a 7. hónap vége felé elkezdett vizesedni és vagy 15 liter víz került rá/bele. Az arca el volt torzulva, annyira. Magas volt a vérnoymása, de mindvégig kordában tudták tartani. Sokat fájt a dereka, nagyon fáradt volt, mindez kiteljesedett a 9. hónap közepe tájára. 2 héttel korábban bújt elő a kislánya, 57 centivel és 4200 grammal. Nagyon nehéz szülés volt, sokáig hagyták vajúdni. Az előző 4 gyerekkel semmi ilyesmi nem volt.

Azóta 3 hetes a pici, egészségesek mind a ketten és visszanyerte eredeti fazonját, van teje és gyönyörű a pici.

Te hogy vagy?

2009. márc. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én még csak 5. hétben vagyok és ő már a 4. baba lesz, de jól voltam mind a 3-om gyerekkel és most is teljesen jól vagyok egyelőre. Most azonban már több félelmem van mint régen, ezért próbálok pozítívabban gondolkodni, mert agyban dől el minden.
2009. márc. 9. 09:26
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!Én 37-et töltöttem most februárban és 20hetes terhes vagyok.Két mondhatni felnött lányom van,16 és18 évesek múltak.Velük annak idelyén nem volt semmi bajom,most sincs.Esetleg annyi,hogy most nem 68 hanem 98 kg-mal kezdtem a terhességet,kicsit így nehezebb.Nem voltak nehéz szüléseim,de a félsz egy kicsi bennem van,hogy most milyen lesz.De bízom magamban,a családomban,az orvosokban,hogy nem lesz baj.

Üdv és jó egészséget!

2009. márc. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!