Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Népi megfigyelések szerint...

Népi megfigyelések szerint hogy is van a kívánósság? Fiú vagy lány esetén milyen ételt kíván jobban az anya?

Figyelt kérdés
2009. márc. 9. 11:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
lány estebében édességet,fiunál savanyuságot,sósat.De a tesom lányt vár ő az édeset és a sósat is eyformán kívánja de a savanyut nem.
2009. márc. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Úgy van, ahogy az első válaszoló írta. Én fiút vártam, és nagyon kívántam a krémes, habos sütiket, pedig előtte és azóta is utálom. Meg a rántott disznó húst, pedig azt sem ettem meg soha.
2009. márc. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Valóban úgy szól a népi mende-monda, ahogy az első válaszoló is írta. Viszont hatalmas nagy butaság, semmi alapja. Legalább annyi embernél NEM jön be, mint amennyinél bejön. Semmi értelme ilyenre számolni.


Ja, én nem vagyok kívánós, ill. szoktam savanykás meg édes, sós dolgokat is enni. Akkor nem is vagyok terhes? Vagy kétnemű gyerekem lesz? :)


23hetes kismama

2009. márc. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

És ez mikortól kezdődik kb hanyadik terhességi héttől? Vagy már az elejétől?

Én a fiammal sósat kívántam nagyon meg savanyút is (pedig amúgy nagy csokis voltam).

Most semmi iránt se érzek ilyen kifejezett vágyat.

De nagyon kiscsajt szeretnénk:)

2009. márc. 9. 11:56
 5/11 anonim ***** válasza:

Én voltam a 3. válaszoló. Egy barátnőm most szült 2008 augusztusában. Tonna számra zabálta a fagyit, édességet és fia lett, pedig lányt vártak UH alapján is és a szülésnél igen csak nagy meglepi érte őket.


Na, ennyit a népi hiedelmekről...

2009. márc. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
én 37 hetes vagyok lányt várunk, terhesség előtt csokit ezerrel szerettem, ahogy terhes lettem rá sem birtam nézni az édességre, inkább gyümölcsös voltam, citromot naturban, narancs, alma amit utálok, most kezdek néha enni édességet,de még a gyümölcs a nyerő, olyanokat is ettem mint a nyers répa és krumpli, férjem ki volt akadva. kiváncsi vagyok tényleg lány lesz e.
2009. márc. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Érdekes amúgy, én a fiammal rá se bírtam nézni az almára, narancsra tisztán emlékszem rá..

Most meg szeretem az almát (bárcsak jelentene ez vmit:))

de nem erre alapozok persze, csak érdekelt a véleményetek:)


Szép napot mindenkinek!

2009. márc. 9. 12:07
 8/11 anonim ***** válasza:
Én a fiammal a sósat kívántam, tökmag, savanyú gyümölcsök narancsot szinte 2 kilót megettem minden nap. Most a narancstól is és a tökmagtól is forog a gyomrom, csokit és gesztenyepürét kívánok sokszor. Még csak 9 hetes vagyok, így nem tudjuk mi lesz, de én nagyon lányt érzek és nem az édesség miatt. Pár hét és kiderül:)
2009. márc. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Én egyik nap édeset eszek,másik nap meg sósat.Meg a sok gyümölcs.Kíváncsi vagyok milyen nemű a babám.Én fiút érzek.


10hetes kismami

2009. márc. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Sziasztok!Én egy 17 hetes kismama vagyok!2.gyermekünk lesz!A fiamnál savanyúságot kívántam,most ezerrel az édeséget pedig nem voltam függő!!!Én is kíváncsi leszek,hogy igaz-e a népi hagyomány mert akkor lányt várok!Bár én még nem tudom elfogadni a tényt mert fiúra vágyom de sajnos megérzésem sincs!Majd kiderül egy hónap múlva!!!Megírom mi lett!!!
2009. nov. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!