Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális? Van rá valami megoldás?

Normális? Van rá valami megoldás?

Figyelt kérdés
21hetes vagyok és vizesedik a bokám és a lábfejem.emellett eléggé fáj a lábfejem,valamikor úgy hogy nehezen húzok rá cipőt.ez normális??mit tehetek ellene??valakinek hasonló tapasztalat??
2011. máj. 4. 21:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Még elég korai, lehet csak alkati dolog, de orvosnak és védőnőnek mindenképp említsd meg!Vérnyomásod rendben?
2011. máj. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen,vérnyomásom jó,fehérje sincs a vizeletemben,kissé túlsúlyos vagyok,az lehet közre játszhat(?!)Védőnőnek említettem...igazából semmit nem mondott rá....
2011. máj. 4. 22:16
 3/7 anonim ***** válasza:

Ugyanennyi vagyok, múlt héten nekem is hasonló módon jött elő a probléma. (Lekopogom, most nem látom.)

Amit tenni tudsz:

-sómentes, sószegény étkezés

-minél több pihenés, legyen a lábad felpolcolva

- vigyázz a folyadékbevitelre

-fogyassz minél több természetes vízhajtót, pl. nekem mondták a paradicsomot, petrezselyemzöldet


Remélem, segítettem. Én azt vettem észre, hogy a pihenés a legjobb, illetve a só korlátozása. Munkahelyen is az asztalom alatt kis széken van a lábam!

2011. máj. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
eleted legkemenyebb dietajat kell tartanod a kovetkezo 19 hetben. A sot egyszeruen el kell felejteni mert ha 21 hetesen ilyen problemaid vannak akkor 30 hetesen a kanikulaba mar 45os cipot kell vegyel magadnak + a vernyomasod is magas lesz. Semmi so, rengeteg rost (zoldseg), gyumolcs, sovany hus, sovany tejtermek es sok viz. A pihirol se feletkezz meg ugy ahogy az elottem szolo irta csodakra kepes egy kis lustizas. Ha ezeket nem fogadod meg akkor nagyon nehez terhesseged lesz viszont ha mindent betartasz akkor nem lesz semmi baj es meg a terhesseg alatt felszedett + kilokkal sem kell torodnod a szules utan.
2011. máj. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

20. hétre már én lecseréltem a cipőket nagyjából...


Van egy bizonyos dagadás, ami már nem múlik el, és ahhoz jöhet plussz, azon tudok korrigálni az életvitellel.

-sok folyadék, véletlenül se hallgass olyanokra, akik azt mondják ne igyál, csak keveset

-a pihi is jó, ha felteszem a lábam, de érdekes, ha sétálunk, vagy a kertben dolgozgatok, akkor sem dagad be annyira, mint ha üldögélek lógó lábbal, szóval a mozgást se felejtsd el

- só, és fűszer mentes... hááát, nekem is mondták... de sajna nincs időm egy másik pici mellett 2 felé főzni...

Viszont a norbi só 50%al kevesebb nátriumot tartalmaz, azt szerintem bevetheted


Egyébként én is bő felesleggel kezdtem, de szerintem ez alkati dolog. a mamám mindig vizesedett, anyum a terhesség alatt vagy 30 kilót hízott, ami víz volt. Utána ismét 50 kiló volt... És szó sem volt toxémiáról, az én vérnyomásom is csak ritkán lesz 3 jegyű... :)

2011. máj. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem kb a 25. héten kezdődött. Vizesedés, bokadagadás... vérnyomásom 110 körül. az orvos azt mondta, ez a terhesség velejárója, míg 140/90 alatt a vérnyomás, nincs gond. Oké. aztán csak nem múlott, hiába a pihentetés, stb. elmentem a dokihoz, vérnyomásom 150 körül,vizsgálatok rendben, fehérje nincs a vizeletben. Kaptam vérnyomáscsökkentőt, most 130-135 körül mozog egész nap. de a vizesedés maradt. gondolom, a meleg miatt még rosszabb lesz, szóval, lassan hozzászokok.. :(

Nagyon nem tudsz mit tenni,figyeld a vérnyomást és csináltass vizelet vizsgálatot.

31 hetes km

2011. máj. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszi a tippeket!!:)

megpróbálom betartani amit be kell(eddig is így volt)remélem akkor nem durvul el nagyon a dolog!

Védőnő szerint addig nincs gond amíg a vizeletem rendben és a vérnyomásom is jó.eddig ezekkel nem volt gond,...reménykedem hogy ezután sem lesz...

2011. máj. 5. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!