Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rám ijesztett a védőnő,...

Rám ijesztett a védőnő, másnak szokott keményedni a pocak?

Figyelt kérdés

25. hetet töltöm vasárnap, és tegnap voltam a védőnőnél, akinek elmondtam, hogy volt olyan hogy bekeményedett a hasam. És mondta hogy az nagy baj, szedjek dupla magne B6-ot, és pihenjek többet (semmit nem csinálok) ami fizikai munka lenne. Kérdezte hogy a magne B6 az roni? Mert ettől is keményedhet mert erős gyógyszer ez a fajta. De a dobozra nincs rá irva hogy roni, gondolom akkor a simát szedem.

Babám szépen mozog, tényleg nagy baj lehet?


2011. máj. 6. 09:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

"Kérdezte hogy a magne B6 az roni? Mert ettől is keményedhet mert erős gyógyszer ez a fajta. De a dobozra nincs rá irva hogy roni, gondolom akkor a simát szedem. "


erről még nem hallottam.

nem gyógyszer hanem eü terméknek számít

nem baj hogy keményedsz a védőnő lehetne kicsit jobban is képben.

2011. máj. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is a 25. hétben vagyok, és nekem is keményedik a pocim. Nem sűrűn, de már kifigyeltem, hogy akkor mit csinálok és esetleg nem tetszik a babának! Ha nagyon keményedik akkor nem magneB6-ot szedek hanem megnerotot és a baba belazul!


Ne aggódj nagy baj nem lehet belőle!

2011. máj. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért csak óvatosan! Nekem a 15. héttől keményedett a hasam, a 26-28. héten már szinte minden órában. 28+5 hetesen megszületett a kisfiam lepényleválás miatt. Ne ijedj meg, csak legyél figyelmes, és ha sokasodnak a keményedések, szólj az orvosodnak, érdemes akár soron kívüli UH is. Ha akkor komolyabban veszem ezeket a jelzéseket, talán kórházban még jó pár hetet kihúztunk volna, de nekem is mindenki azt mondta, ez természetes. Igen, na de mi az a pont, amikor már bajt jelez? Ezért nem szabad elbagatellizálni.

A kisfiam azóta 16 hetes, és gyönyörű, egészséges, hála Istennek!

Jó egészséget, vigyázz magadra!

2011. máj. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Akkor baj, ha görcsölsz mellé. Ha nem fáj és nem túl gyakori, akkor nem. A gyakori alatt azt értem, h negyed óránként pl. De ha rendszeresen van óránként, az se jó. Ritkábban természetes.
2011. máj. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdezo!

Ha otthon ulsz,és semmit nem csinálsz ami fizikai munka lenne,csak felrakott lábakkal nézed a tv-t,az eléggé gáz.én jovo héten szulok,és aktív vagyok,már sokszor tulságosan is.Hidd el,hogy jobb tornáztatni az izmaidat,járkálni,takarítani kinnt sétálni,mint ha otthon ulnél.Nekem az orvos azt is mondta,hogy ha keményednék,/ami nem fordult elo 1szer sem a 39hét alatt/,az azért is lehetne,mert nem mozgatom eléggé az izmaim.

2011. máj. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Örülj, h nincs bajod és ne csesztesd akinek van. Keményedéssel igenis pihenés kell.
2011. máj. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Hát azért nem ülök a tv előtt, folyamatosan mozgok, csak nem végzek terhelő munkát. Nem keményedik olyan sűrűn hogy negyed óránként, vagy sűrűbben. Van olyan nap hogy keményedik max 1x de van olyan nap amikor nem.
2011. máj. 6. 11:41
 8/15 anonim ***** válasza:

Szia,

hát fura, amit a védőnőd mond. Nekem már a 16 héttől volt keményedés napi szinten többszőr, főleg ha valamit munkát csináltam. Ilyenkor kicsit lepihentem, de aztán ismét felkeltem. Az sem jó, ha egész nap csak fekszel. A méhed már most gyakorol. Ha nem görcsölsz, akkor nem lesz semmi baj. Szedjél magnéziumot. Ja és két nappal túl is hordtam a babát.

2011. máj. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

itt olvasgathaszt kicsit a méhösszehúzódásokról:

[link]

2011. máj. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem fekszem egésznap, nem is birnék, mert a hátam is nagyon fáj, igy mindig mozgok vagy sétálok. köszi a válszokat
2011. máj. 6. 13:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!