Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rám ijesztett a védőnő,...

Rám ijesztett a védőnő, másnak szokott keményedni a pocak?

Figyelt kérdés

25. hetet töltöm vasárnap, és tegnap voltam a védőnőnél, akinek elmondtam, hogy volt olyan hogy bekeményedett a hasam. És mondta hogy az nagy baj, szedjek dupla magne B6-ot, és pihenjek többet (semmit nem csinálok) ami fizikai munka lenne. Kérdezte hogy a magne B6 az roni? Mert ettől is keményedhet mert erős gyógyszer ez a fajta. De a dobozra nincs rá irva hogy roni, gondolom akkor a simát szedem.

Babám szépen mozog, tényleg nagy baj lehet?


2011. máj. 6. 09:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nekem is sokszor keményedik a hasam, már elég régóta, most már a 34. héten járok és semmi nagy gondom nem adódott belőle. Ha nem görcsölsz mellé túl nagy baj nem lesz!
2011. máj. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nekem a 24. hét környékén volt, hogy bekeményedett a hasam, de inkább este éreztem ezt és 3-nál több nem volt. Ha oldalamra feküdtem az jó volt erre. A védőnőm pedig nem mondott semmit, csak, hogy szedjem a Magne B6-ot. Ennyi.... Az orvostól is megkérdeztem, aki azt mondta, hogy 24 órában 3-4 keményedés normális és ha érzem vegyek be 2-t a MagneB6-ból.

A későbbiekben pedig volt, hogy 1-2x volt keményedés, aztán két hét múlva fél napig bekeményedett a hasam, (akkor pedig már minden nap szedtem.) Pihentem is előtte is, utána is és mégis. Utána már ha éreztem a Picurkámat és mozgott rendesen, már nem stresszeltem magam.

Nekem a MagneB6 egyébként nem igazán használt, később áttértem a Magnerot tablettára, szerintem sokkal jobb!

Már 36. hetesek vagyunk és minden rendben.:) Persze, hogy kellemetlen ez nekünk és feszültté is tesz minket, de ez ekkortájt szerintem már normális jelenség.

Boldog Babavárást!

2011. máj. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Az első legfontosabb dolog az,hogy NYUGI!!!!!

Nekem mindig ezt mondogatta az orvosom (akit egy szuper dokinak tartok!!!)

Két kisfiam van és nekem bizony mind a két terhességem alatt folyamatosan keményedgetett a pocakom(nem 1X egy nap!) volt, hogy folyamatosan hosszú órákon keresztül kemény volt.

Próbálj pihenni!Nem úgy értem,hogy lefeküdni és csak úgy lenni mert az valóban uncsi egy idő utánn de pld. lehet úgy pihenni, hogy kimész egy parkba sétálni a friss levegőre, kicsit leülsz nézed a vírágokat....kikapcsolni.Símogatod a pocidat ,képzelődsz, hogy milyen lesz majd ha a karodban tartod...álmodozol stb.

Annyit fogsz majd stresszelni ha megszületik a babád, hogy próbálj meg várandósan a ,várásnak" szentelni minden pillanatod.

Hidd el ez beválik.Nem fogsz annyira keményedni.Az meg, hogy a védőnő mit mond...na...ez a feladata,hogy figyelmesztessen.

A dokid mit mond?

Amúgy néha tényleg használ a torna is!(szakember vezénylésével)Nekemis bevált a másodiknál.


Jó egészséget!

2011. máj. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
a velemenyem a vedonodrol csak annyi hogy nem beled kellene hoznia a fraszt hanem meg nyugtatni .en kulfoldrol irok neked es az en vedonom szuper..es szerinte csak akkor nem egesseges a babara nezve ha nagyon faj es eros meh osssze huzodasod van .en 20 hetes vagyok es nalam eddig csak 2 szer fordult elo .azis max 2 percig tartott .biztos nem volt kenyelmes a babocamnak .oldal fekves utan jobb lett.sot el is mulott .szerintem ne agodj .csak pozitivan .Boldog baba varast
2011. máj. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Vissza gondolva tényleg nem durván keményedek, nincs görcs, stb, de a védőnő miatt kicsit már kombináltam, és megijettem. Köszi még egyszer
2011. máj. 6. 18:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!