Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Annyira parázok! Adnátok...

Annyira parázok! Adnátok tanácsokat?

Figyelt kérdés

Ma reggel pozitivat teszteltem, pedig csak holnap, holnapután kéne (nem) megjönnie. A vettem folsavat és már el is kezdtem szedni. Annyira félek, hogy elvetélek! Megpróbálok nem idegeskedni, sokat pihenni, egészségesen étkezni, kerülni a káros dolgokat. Mit kéne még tennem a babám érdekében? Nem terveztem a babát, de örülök neki fiatal korom ellenére is :)

Szóval mit tehetnék még a babám érdekében?


2011. máj. 10. 16:02
 1/9 A kérdező kommentje:
*Ma vettem
2011. máj. 10. 16:03
 2/9 anonim ***** válasza:

Sajnos többet nem tudsz tenni! Ha meg akar maradni és életképes, akkor megmarad. Ha nem az, akkor bármit is szedsz el fog menni!

Egyébként ezért nem jó nemvárt előtt tesztelni, mert ilyenkor még nagy a rizikó. Én is féltem! De nyugi, minden ok lesz!

Gratulálok!

2011. máj. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2011. máj. 10. 16:07
 4/9 anonim ***** válasza:

Ne parázz! Az nem tesz jót.


A terhesség nem betegség, nagyon is természetes működése a testednek. Sokkal rosszabb körülmények közt élő nők is szülnek gyereket, neked itt a civilizáció közepén nagyon jó sanszod van.


Ha meg mégis elmegy a 12. hét előtt, akkor általában jobb is úgy.

2011. máj. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A "ne parázz" alatt meg azt értem, hogy vannak nőgyógyászok, akik akár azt is javasolják, hogy anyuka igyon meg napi egy pohár bort, vagy egy üveg sört, mert az megnyugtat (meg mikorelemek, meg akármi), és ez sokkal hasznosabb a magzatnak, mint az kis mennyiségű alkohol.
2011. máj. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az energiaital mennyire tiltott? Tudom, hogy rá van irva, hogy nem lehet inni terhes nőknek, de időközönként egy kicsike pohárral is tiltott dolog?
2011. máj. 10. 16:39
 7/9 anonim ***** válasza:
Elvileg nagyon tiltott, de vannak különleges esetek, amikor egy nagyon keveset azt mondják lehet (nem értek vele egyet) még a kávé is tiltott (max. de nagyon max. 1et-lehet inni naponta), egy energiaitalban pedig talán 6 vagy 8 kávénak megfelelő koffeintartalom van, arrról enm is peszélve, hogy az egész kb.szintetikus,persze vannak természetes aromások is..de...szerintem inkább ne igya egy várandós nő, amúgy sem tesz jót...
2011. máj. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha kerülni akarod a káros dolgokat, kezdd az energiaitallal. Nagyon káros, szintetikus, tele van mérgező dolgokkal, cserébe semmi olyan nincs benne, amire ténylegesen szüksége lenne a szervezetednek, főleg nem terhesen. Ha nagyon rá vagy szokva, inkább kávét igyál, szép lassan csökkentheted az adagot.És akkor kevésbé kell félned a vetéléstől is :)
2011. máj. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Annyit tehetsz, hogy kerülöd a káros dolgokat, és ne izgulj.

Én mindig arra gondoltam, hogy egy magzat csak akkor nem marad meg, ha életképtelen lenne. Akkor meg jobb így neki.

Energiaitalt semmiképp ne igyál! És a többi dolognak is olvass utána, hogy miket kell kerülni (máj, penészes és puha sajtok stb).

2011. máj. 11. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!