Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Adnátok tanácsokat hogy...

Adnátok tanácsokat hogy hogyan tudnám megértetni a párommal hogy mit érzek?

Figyelt kérdés

Szerencsére a terhességem teljesen problémamentes testileg.Némi derék és lábfájást meg persze fáradtságot leszámítva.Lelkileg viszont nagyon labilis lettem.Mindig is érzékeny ember voltam,de most hogy babát várok méginkább az lettem.Ez nem is lenne baj,de a párom mostanában már egyszerűen nem képes semmit sem tolerálni nekem,nem nagyon segít és sokszor viselkedik velem sértően.Gondolom meg van ilyedve a felelősségtől,nagyon sokat dolgozik hogy legyen pénzünk és fáradt,de én is sokat melózok és én is fáradt vagyok.Szerintetek mivel érveljek hogy egy kicsit jobban figyeljen oda rám?Nagyon szeret minket,tényleg.Én is őt csak kezd nagyon zavarni a viselkedése.

22+5hkm


2010. jún. 28. 11:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Hát sajnos, ha el kell Neki ezeket magyarázni, ha érvelned kell, kampány beszédet írnod, akkor nincs sok tennivaló. Terhesség alatt én is nagyon érzékeny voltam, fáradt, ez mindenkivel így van. Ilyenkor egy férfinak alapból sokkal figyelmesebbnek kell lennie, de azért Tőle sem kell csodát várni. Te is próbálj oda figyelni magadra, nálam ez sokat segített. Amikor csak úgy rossz kedvem volt, akkor szóltam a páromnak, hogy ez nem jó nap (Ő már tudta, hogy ez mit jelent), és akkor vagy megszeretgetett, vígasztalgatott, vagy hagytuk egymást békén, vita, morcoskodás nélkül. De mikor rossz kedvem volt, és az egész világot utáltam, próbáltam jó dolgokra gondolni, csak nézni a párom, és elképzelni, tudatosítani, hogy az Ő babáját várom, apa lesz, szülők leszünk, család leszünk :) Ettől többnyire jó kedvem lett, és nem kellett közölnöm, Vele, hogy ez egy rossz nap, mert hirtelen elmúlt ez az érzés. Tényleg próbálj tudatosan odafigyelni az érzelmekre, kitörésekre. Nem könnyű, de meg lehet tanulni. Ha meg nagyon borús a hangulatod, feküdj le aludni, mikor felébredsz talán jobb lesz. Soha ne feledd, ez nem csak Neked egy új érzés, ugyanúgy a párodnak is, hiszen Ő is babát vár. Benne is változások, aggodalmak vannak. Türelem innen is, onnan is, és sok-sok szeretet :) Sok sikert! Könnyű szülést, gratulálok a babához!
2010. jún. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%

Szia! Én teljesen megértelek, Én most lépek majd a 31. hétbe. Engem is nagyon nehéz ám elviselni, sokszor vannak "rossz" napjaim, amit természetesen a Páromra zúdítok. Ő hála Istennek, elég jól viseli, bár néha ki szokott akadni. Nekem nagyon sokat segít, erre nem panaszkodhatok.

Ez egy "húzós" időszak mindkettőtök számára. De gondoljunk csak bele, mi lesz, ha ott lesz a Picuri? Én is félek egy kicsit ettől, de nagyon-nagyon várom, illetve várjuk. Én nem szólhatok semmit a Férjemre ezen a téren, szegénykém nagyon sokat tűr most.

Nagyon-nagyon boldog babavárást Neked, és jó egészséget.

30+5 KM

2010. jún. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
10%

Nem értem,hogy a mai nők,miért igényelnek több figyelmet,ha terhesek. Ez egy természetes állapot, nem kell hisztizni miatta.

Ha sokat dolgozik a férjed,akkor este nyilván fáradt,és nincs türelme a hisztidet hallgatni.

Hozd rendbe a saját lelkiállapotodat,ne érzékenykedj feleslegesen, ne saját magadról akarj beszélni a pároddal,akkor figyel majd rád is. Neki is lehetnek gondjai,amit te nem hallgastz meg.

2010. jún. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
67%

Nem tudom, mit jelent a 22+5hkm?

Szerintem ez is személyfüggő, van, aki alapból jobban megérti és van, akinek el kell magyarázni. Honnan is tudhatná egy férfi, mi zajlik ez várandós nő lelkében és hormonrendszerében, ha még nem élt meg hétköznapokat várandóssal (pl. nővérővel...stb)?


Hogy hogyan? Hát érveléssel, lehetőleg egyszerű szavakkal elmagyarázni, vagy még pluszban olyan infókat "előhagyni", amiből megtudhatja. Beszélgetéskor arra koncentrálni, azt elmondani, amit érzel (nem pedig róla beszélni, őt felelősségre vonni...stb). Amit Te érzel, és amit máshogy szeretnél. A férfiak nem értenek ált. utalásokból, mert máshogy működik az agyuk, ezért amit szeretnél, röviden és konkrétan azt mondani.

2010. jún. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%

A 11:41-es igen okosan irt, ezt próbáld te is bevezetni.

Ha a férjed egész napi munka után hazajön, akkor már fáradt, feszültebb, nincs ereje még a te (részben túlreagált) gondjaidat ie megoldani. Te próbáld magad visszafogni, fegyelmezni, ne megedd, hogy a hangulataid vegyék át a hatalmat feletted. Az önfegyelem nagyon fontos, föként akkor, amikor labilisabb vagy.

(Három terhességen vagyok túl és csak igy lehet megoldani.)

2010. jún. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
55%

"Nem értem,hogy a mai nők,miért igényelnek több figyelmet,ha terhesek. Ez egy természetes állapot, nem kell hisztizni miatta."


Az a helyzet, hogy ez nem direkt hiszti, és valójában nem is hiszti, hanem hormon változás, a szüléstől/anyaságtól való "félelem" izgatottság. Szerinted a kamaszok miért "hülyülnek" meg? Ilyenek a hormonok. De mint írtam, oda lehet rá figyelni a nő és a férfi részéről is. Ne tessék a terhességi hormonok által kiváltott (túl)érzékenységet hisztinek nevezni. Tény, hogy van, aki túlzásba viszi, de ezt akkor sem lehet ennyivel leírni...A több figyelmet én például azért igényeltem, mert nehezen dolgoztam fel a testi változást. Ez is hozzá tartozik... első voltam

2010. jún. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
22+5hkm = 22hetes+5napos kismama :)
2010. jún. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bíztató válaszokat,nagyon sokat segít hogy látom nem csak én vagyok ílyen.Nektek nagyon szép babavárást kívánok.

Azoknak akik meg azt hiszik hogy én egy hisztis liba vagyok azoknak meg annyit mondanék hogy én napi 2 órával és heti egy nappal többet dolgozok mint a párom ami napi 10 órát és heti hat napot jelen a terhességem felénél.Eléggé fárasztó és kimerítő ha este 9-re hazaesek és még mosni,főzni,takarítani is kell.Néha igen kiborulok.

Ez van.Tanácsot kértem nem kritikát.Így is eléggé nehéz.

2010. jún. 28. 13:10
 9/13 anonim ***** válasza:
69%
Hú az nem semmi! Akkor bolond a férjed ha ezt nem értékeli. Sok kismama van, aki már a legeljén elmegy táppénzre pedig semmi baja nincs és egész nap otthon teng-leng, meg kiszolgáltatja magát a pasival, mert hát ő most terhes. Na az ilyeneket én sem értem. Én csak 8 és fél órát dolgozom egy nap és 29 hetes terhes vagyok, de már egyre nehezebb. Az is igaz, hogy sokkal érzékenyebb lettem én is és annyira vágyom a több odafigyelésre és szeretetre, de én még annyit sem kapok mint te, ugyanis az én párom mást választott, és egyedül viszem végig a terhességet, meg mindent ami utána jön. :-)Ez van.
2010. jún. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nagyon sajnálom ami veled történt.Nagyon piszok dolog tőle hogy egyedül hagyott.Terveztétek a babát?

Amúgy talán jobb most mint később a szülésig kihevered a szakítást és legalább tudod hogy mire számíthatsz.Amúgy anyagilag sem támogat,nem fogja elismerni a babót?

Nagyon szomorú hogy vannak ilyen emberek.Ilyen szempontból tényleg szerncsés vagyok mert a párom sosem hagyna el minket.Remélem találsz magadnak egy olyan párt aki szeret és támogat.Sok sikert és szép babavárást.

2010. jún. 28. 14:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!