Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mehen kivuli terhessegrol...

Mehen kivuli terhessegrol szeretnek kerdezni?

Figyelt kérdés
5 hetes a terhesseg (nem az enyem, bar en is terhes vagyok, 31 hetes), ill. meg nem lehet pontosan tudni hogy van-e embrio, koran mentek uh-ra. Egy petezsak nagyon jo helyen a mehben, egy "valami" az egyik petevezetekben, a valamihez verellatas kapcsolodik. Szerintem a doktorno tudja hogy az is petezsak, csak nem akart meg mondani semmit, penteken kell visszamenni. Egyebkent szuper szakemben, engem az elso, es most a masodik terhessegemnel is o pesztralt. Az biztos hogy lany terhes, de meg nem latszott hogy melyik petezsakban (talan mindkettoben) van embrio. Azt mondta, ha a "valami" mehen kivuli terhesseg, ki lehet venni laporoszkopiaval anelkul, hogy a masik embriot bantanak. De az is lehet, hogy kiverzik a mehen kivuli, de ez vajon nem art a jol beagyazodott embrionak? Annyira sziven utott ez, hogy elfelejtettuk megkerdezni. Az a dolog pikanteriaj, hogy 29 eves a lany, es 12 eve probalnak babazni a ferjevel. Egyebkent a ferj es az en ferjem unokatestverek. Ez az elso terhessege!
2011. máj. 17. 21:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha viszont a méhen kívüli terhességet nem szüntetik meg, akkor belehal, és nincs több próbálkozás!
2011. máj. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én kétszer találkoztam olyan esettel, ami ilyen fura ikerterhesség volt.Vagyis egyik baba belüli, másik kívüli. Mindkettőnél sikeres volt a lapar és megmaradt a méhen belüli baba. Az altató egyébként nem árt a picinek. :)
2011. máj. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azzal tisztaban vagyok, hogy a mehen kivuli terhesseget meg kell szuntetni, csak ha az elkezd magatol kiverezni, ugye a mehen keresztul vezet az utja, nem fog-e artani a masik embrionak? Ami meg egyenlore csak petezsak.
2011. máj. 17. 22:00
 4/10 anonim ***** válasza:

Érdemleges választ sajnos nem tudok neked adni, de szurkolok nekik, hogy sikerüljön a rendes terhesség! Ha majd tudsz vmit róluk írsz majd?

Sok sikert nekik!

2011. máj. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Penteken tudunk tobbet, annyira sajnalom oket hogy megszakad a szivem! Annyira drukkolok, bar sikerulne nekik is, a lany minden nap imatkozik, pedig nem volt sosem nagyon vallasos.
2011. máj. 17. 22:06
 6/10 anonim ***** válasza:

Mostanában 2 ilyen történetet is hallottam, de szerintem a "kivérzés" inkább felszívódást jelenthet. Mindkét esetben magától felszívódott a petevezetékben az embrió és a méhben maradt pedig szépen fejlődik!


A lapar egy nagyon "finom" beavatkozás (sajnos volt nekem is, épp méhen kívüli miatt, a petevezetéket el kellett távolítani), nem lesz semmi gond akkor sem ha erre kerülne sor. Drukkolok nagyon!


27+1 hkm

2011. máj. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az a vérmennyiség nem fogja bántani a babát. A méhen belüli baba még a méhnyálka felszíne alatt van, teljesen védve.
2011. máj. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat es a biztatast! Izgulok mi lesz veluk penteken...
2011. máj. 18. 21:22
 9/10 A kérdező kommentje:
Sajnos csak egy embrio volt, a petevezetekben. Volt szivhang is. Betegre irt engem a doktorno, igy el tudtam veluk menni a korhazba. Sajnos nincs biztositasuk se (Svajcban elunk), es a nyelvet se beszelik tul jol, igy segitettem ahogy tudnam, de vegigsirtuk a napot. A biztositas is elintezodott, de sajnos nem is erdemes probalkozniuk tobbet, nagy valoszinuseggel legkozelebb is el fog akadni az embrio a petevezetekben. Most operaljak. :-(((
2011. máj. 20. 20:00
 10/10 anonim ***** válasza:
szegény:( De ha a másik petevezetéke megmarad, akkor még mindig van még remény ám. Szorítok neki és neked is a hátralévő idődben.
2011. máj. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!