Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fiatal kismamik! AKik megtarto...

Fiatal kismamik! AKik megtartották a babát sok rossz véleményt kaptok ti is?

Figyelt kérdés

Én 19 vagyok és megtartottam a babám,már 5hónapos:)sajna a szülés még messze van:)Na de a babó apuja velünk van lassan össze költözünk,mégis sok rossz véleményt kapok naponta pl:Tul fiatal vagy,ki tudja mi lesz a jövöben,miért nem vetetted el??

Miért rontják el ilyenekkel a szép babavárás hónapjait?


2009. márc. 13. 14:48
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Én 19 vagyok, 3 éve kapcsolatban, már össze is házasodtunk és nagyon szeretnénk babát már mind a ketten.Sajnos az én családom is , ha már csak felhozom a témát kiakad, hogy mire szülnék gyereket, meg nem kell az még....

Szóval nem tudom mi lesz, ha terhes leszek, de tudom,. hogy már 1,5 éve akarjuk, nem egyik napról a másikra, mind2-en dolgozunk, szovel nem értem kinek mi köze hozzá és a poén, hogy anyám is 19 volot mikor engem szült.:D

És ő mondja, hogy nem kéne még.Ne foglalkozz senkivel, a te életed, és te döntöd el mit csinálsz...Boldog babavárást!!

2009. márc. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 vav22 ***** válasza:
Én 20 éves vagyok, 21 leszek mire szülök, most vagyok 18 hetes. Az életemben egy zűrös időszak volt, amikor terhes lettem védekezés mellett... 4 hónapja voltunk együtt a párommal mikor kiderült, hogy terhes vagyok. Én naggyából 1 hónapig tiszta depressziós voltam, mert tudtam, hogy nem kellene megtartani, de azt is tudtam, hogy képtelen vagyok megölni a saját gyerekemet. Hát a vélemények megoszlanak, de végülis nem kaptam rossz szavakat csak fateroméktól... De ők nem a korom miatt aggódtak, hanem az anyagi helyzetünk miatt. Tudod nekem van egy 30 éves nő ismerősöm, aki úgy 10 hónapja szült és csapnivaló anya. Hiába nem a kor számít... Én mindig arra gondolok, hogy aki rosszallóan néz rám az biztos írigy XD
2009. márc. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én azt hiszem kilógok a válaszolók közül...mert én hamarosan 37 leszek és első babámat várom...Azért azt leszögezem itt az elején, hogy boldog vagyok és semmit sem bántam meg, 15 éve boldog házasságban élek a férjemmel,vállalkozásunk van sokat dolgozunk stb...a családban egyre többen azt kérdezgették miért nincs még kisbabánk? Sőt sajnáltak bennünket, hogy szegények biztos nem lehet gyermekük...Pedig nem így volt egyszerűen hozzászoktunk egy élethez és jó volt úgy.

Ahogy telt-múlt az idő egyre jobban azt éreztem, hogy nem teljes a család és a férjem is egyre többször mondogatta, hogy már nagyon szeretne egy babucit. Én próbáltam húzni az időt de ahogy telt egyre rosszabb lett és csak azt sajnáltam úgyan miért nem szültem 16 évesen?? Akkor már felnőtt gyerekeim lehetnének! Úgy mint a hasonló korombeli barátnőimnek, rokonaimnak.

Persze így sem rossz, de biztosan könnyebben veszi egy 19 éves test a várandósságot mint egy 37 éves. Sokat aggódom, rengeteg vizsgálatra kell járnom több a kockázat stb..

Tanácsolni csak azt tudom, hogy halgass a szívedre senki másra a többi meg úgy is megoldódik! Nagyon boldog babavárást neked és bocs ha kissé traktáltalak a saját történetemmel.

Boldog 23 hetes:)

2009. márc. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyukám épp, hogy betöltötte a 16-ot, mikor megszülettem. (nem voltam tervezett gyerek)

Én most 25 évesen várom az első babám, de még nálam is mondták páran, hoyg ráérnék. Szerintem tök hülyeség.

A világ legjobb dolga, ha valakinek fiatal az anyukája, én már csak tudom.

A rosszinulatú megjegyzéseket meg zárd rövidre azzal, hogy köszönöd szépen, de aki téged szeret, az örül az örömödnek.


Boldog babavárást mindannyiótoknak!

2009. márc. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Régen teljesen természetes volt ha 20 év alatt szültek, csak a mostani világban annyira kitolodott a tanulás és az anyagi háttér felépítése hogy az emberek később akarnak gyereket. Na meg a mai világban nagyon nehéz megbízható párt találni, De azért tudjuk hogy az az igazság hogy mam már sokan önzöség miatt tolják ki a család alapítást vagy végül nem is lesz nekik...

Fiatalon is lehet valaki jó szülő, mint ahogy idősebben is valaki rossz az nem a kortól függ. Viszont én azt látom hogy azok akik nagyon kitolják a babavállalást jobban megszenvedik a gyerekkel járó lemondásokat és változásokat, mert már annyira hozzászoktak az addigi világukhoz, nem beszélve a nagyobb kockázatokról. De pl az unokatestvérem 37 évesen talált párra és csak akkor tudott vállalni gyereket, ezért tisztelet a kivételnek. Szerintem annyira tapintatlan és bunko valakinek azt mondani hogy minek még neked gyerek, miért nem veteted el? Inkább megbecsülendő és támogatni kellene azt aki válallja a babát mégha a körülmények nem a leg kedvezőbbek is. Annak aki meg minél korábban akar családot alapítani mert ez a vágya, annak szive joga, és csak azért mert másnak nem ez az értékrendje nem kellene leszólni.

Sok boldogságot és örömöt kívánok neked, és az összes kismamának


14 hetes km

2009. márc. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek:)Nagyon jól esett hogy leirtátok a ti véleményeteket illetve hozzászolásaitokat:)

Mindenkinek szép babavárást:):)Egészséges babót meg minden jót:)

2009. márc. 14. 11:03
 17/17 anonim ***** válasza:

Szia!Én 18 évesen lettem terhes,nemrégen léptem a 19. évembe és 21hetes babás vagyok.)Ott volt az egyetem,párom (akivel 3éve vagyok együtt,27éves)külföldön dolgozik,alig lehetünk együtt.Bántott a saját és a párom reakcioja is a pozitiv tesztre.nem tudtam mit tegyek.De estére már mire hazaértem édesanyámnak elmondtam és közöltem h megtartom.Szerencsémre azota is támogatnak,söt az egész családom.leendö anyosék abortuszra akartak küldeni,de közöltem h nem.Azota ök is megbékéltek már.Barátaim most is a barátaim.Sokan csodálkoznak h 19évesen terhes vagyok,de nem érdekel,mindenki sepregessen a saját háza táján.Felelötlen voltam,de vállaltam a felelösséget a tettemért,ahogy te is:)Már az sem érdekel ha egyedül maradok,apuka nélkül,iszonyu nehéz a terhesség egyedül,pár nélkül...de egy baba kindent megér:)Jo neked hogy veled van a párod mindig.

Boldog babavárást.

21hetes kismama

2009. márc. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!