Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi van akkor ha nem tudok az...

Mi van akkor ha nem tudok az AFP vizsgálatra menni?

Figyelt kérdés
Már egy évvel ezelött megtervezett külföldi utazásra megyek és pont akkor kellene az AFP vizsgálatot csinálni de igy nem lehet. A doki azt mondta nem nagyon fontos mivel minden más eredmény eddig tökéletes de jogilag előirják. Ez mit jelent? Ha nem csináltatom meg elesek valamilyen támogatástól?
2009. márc. 13. 22:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Hát ez elég fontos vizsgálat, találj ki valamit, mert ezzel nem szabad szórakozni. Nem esel el semmilyen támogatástól, de ez egy NAGYON FONTOS VIZSGÁLAT, MIATTAD ÉS A KICSI MIATT IS!!!!Mérlegelj..tudom, fontos az utazás, de szerintem megoldható valahogy ...
2009. márc. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondta a dokim hogy azoknak fontos akiknek a genetika vizsgálaton kétes vagy rossz eredmény született
2009. márc. 13. 22:49
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Igazából egyáltalán nem fontos ez a vizsgálat, csak tényleg jogilag elő van írva. Egyáltalán nem pontos, és sokszor csak feleslegesen idegesítik a kismamát vele. Vetesd le előtte, vagy utána. Aztán az eredmény meg lesz olyan amilyen. Azért csináld meg,mert tényleg kötelező. VAlami nyomának kell lennie, hogy megcsináltattad. Szerintem, bár ebben nem vagyok biztos. Én se akartam megcsináltatni, mert hármasikrekkel vagyok terhes, így meg aztán teljesen pontatlan,mert elvileg egy gyerekre találták ki. De aztán a dokim azt mondta, hogy hát igen felesleges, de azért csináljuk meg.
2009. márc. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy nem tudom megcsináltatni mert két hetet leszek távol és most még túl korai azután meg túl késő és a doki azt mondta hogy hagyjuk. De miért fontos jogilag, milyen szempontból?
2009. márc. 13. 22:54
 5/11 anonim ***** válasza:
19%
szerintem a babádnak fontosabbnak kellene lennie,mint az utazásodnak.Ha nem lesz eredményed,akkor lehet,hogy valamilyen betegséggel fog megszületni.De,ha te ezt szeretnéd,érezd magad jol!
2009. márc. 14. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is azt mondta az orvosom, hogy egy nagyon elavult szűrésről van szó, amit Európában már nem is alkalmaznak. Egy ismerősömet is agyon idegesítették a rossz eredmény miatt, felvázolták, hogy jobb, ha mielőbb elveteti a picit, aztán a genetikei ultrahangon kiderült, hogy teljesen alaptalan volt az aggodalmuk. Viszont szereztek pár átsírt éjszakát a kismamának. Szóval szerintem, ha a Te orvosodnak is ez a véleménye, akkor nem dől össze a világ, ha kihagyod. Ha rendszeresen jársz a többi vizsgálatra, és ott minden rendben van, akkor nem hiszem, hogy aggódnod kéne. Úgyis a 18 heti genetikei ultrahang a fontos. Ettől nem kell úgy érezned, hogy nem törődsz a babáddal.
2009. márc. 14. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én ugy tudom(legalábbis itt Nyíregyházán igy van),hogy ha nincs AFP eredmény,akkor a genetikai ultrahangot meg sem csinálják. Annak az eredményét kötelező vinni. Hiába nem olyan pontos esetleg az eredmény,de ez egy kötelező vizsgálat,ahogy az orvosod is mondta jogilag elő van irva!
2009. márc. 14. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%

Szia,

Egy: még kötelező, és hacsak nem rendelkezel más genetikai szűrés eredményekkel, kombinált teszt stbstbstb, akkor mi alapján nézze a babád a genetikai UHn a doki. Lehet pechedre kimutat valamit, amit ki kell, és a pancser UHs doki észre sem venné.

Amúgy is alaposan nézik a babát, de akkor is. És nem támogatás függő.

Volt kismama kolléganőm, ő elment pedig már a sokadik genetikai vizsgálata volt, hogy 100% legyen, nem beteg a picike, és ha az is felkészülten érje.

2009. márc. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
46%
22:49-es vagyok, akkor meg ne is aggódj emiatt, ha a doki is ezt mondta. Azért kellene megcsinálni,mert elő van írva. De nem fogsz elesni semmilyen támogatástól. Most csak egy két példa, ismerőseimtől: a sógornőmnél a 17. héten derült ki, hogy terhes (előtte cisztája volt, és azt hitte végig, amiatt fáj a hasa, előtte műtötték egy-két hónappal), ő így nem is volt előtte semmilyen vizsgálaton, így afp-t sem néztek nála. VAn egy ismerősöm, akinek meg levették elvileg időben, várta várta az eredményt, aztán két hét után telefonáltak a laborba, kiderült, összetörték a fiolát, amiben a vére volt. Így neki sem nézték meg. És a 18 hetes genetikai uh-t megcsinálják az afp eredménye nélkül is, hisz egy csomó mindenkinek kész sincs még akkora.
2009. márc. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

7:05-ös vagyok. Azért irtam,hogy itt nálunk igy van,mert itt nem csinálják meg nélküle. Ha meg csak ugy van kész mikor már 20 hetes vagyok,akkor ugy csinálják meg a genetikai uh-ot. 3 gyereket szültem és mind a 3-nál igy volt.

De ez minden kórháznál másképp van(ezek szerint).

Egyébként támogatástól nem esel el,ha nem lesz meg.

2009. márc. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!