Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 19 vok, volt már egy abortuszo...

19 vok, volt már egy abortuszom, de a teszt megint pozitív lett. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nem vok ribanc, de nem vált be a gumi.2 éve volt az első abortusz.Mit csináljak? Kérek tippeket!!
2011. máj. 20. 21:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Őszintén gratulálok a döntésedhez és a babához is.

Nem vagyok híve annak hogy szüljünk a "szülők nyakára", de a szüleid szívesen válallják..

Viszont néhány jótanács, próbáld jobban megválogatni a párjaidat (ha a mostani nem marad melletted),csak amíg minden jó és szép addig maradt az előző is veled...

Egy párkapcsolatban szerintem fontois, hogy lehessen számítani egymásra, sajnálom hogy így alakult, és a párod nélkül kellett végigcsinálnod az előző abortuszt:(

Próbáld befejezni a sulit, nehéz lesz, de kell a későbbiekben, hogy tényleg meg tudd adni a babádnak azt, amit szeretnél..,

Ne hagyd magad, vállaltasd az apával a babát, a gyerektartás miatt, lehet szemétség, de ebben az esetben nem lehet szágyenlősködni, ha érzelmileg nem ad semmit a gyerekének az apja, legalább az eltartásában segíthetne, kettő ember kell egy gyerek fogantatásához,tehát kettőtök felelőssége....

szerintem, remélem segítettem


24/Nő

2011. máj. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Úgy gondolom, én is hozzászólok a témához.

Kicsit mesélek az én történetemről,hátha segít.

Én 18 évesen szültem meg a kisfiamat,akit mindennél jobban szeretek.Nem volt mellettem senki, a páromon, és az anyukáján kívül.Az én anyukámnak az volt a véleménye,hogy vetessem el,mert ö 40 évesen nem lesz nagymama...Én bevágtam magammögött az ajtót és szüléskor beszéltem találkoztam vele legközelebb.A páromékhoz költöztem szó szerint 2 börönd ruhával, terhesen iskola nélkül.Bárkit elküldtem melegebb éjhajlatra, aki kiejtette a száján, h abortusz.Én vállalom a felelősséget a tetteimért, és nem az a kis élet tehet róla,hogy megfogant.Megszületett a fiam, párom megkérte a kezemet 2 éves volt a fiam,mire hajlandó voltam hozzámenni,mert nem akartam,hogy azért vegyen el,mert gyereket szültem neki,hanem magamért.Közben gyerek,munka mellett letettem az érettségit nagyon jó átlaggal.Most a kisfiam 6 éves szeptemberben iskolás lesz...és nemsokára megszületik a kistesó is... :D


Remélem tudtam segíteni egy kicsit a döntéseddel kapcsolatban,csak azt akartam,hogy tudd, nincs lehetetlen.

Melletted ott vannak a szüleid is....

Sok sikert a döntésedhez! :D

Egy 23 hetes kismama

2011. máj. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Ha a szüleid is támogatnak és azt szeretnék hogy megtarsd akkor ez nem kérdés. Az a baba hozzád tartozik hallgass a szívedre. Nem lesz egyszerű az biztos de megéri. Lehet hogyha ismét abortuszra mennél tényleg soha többé nem lehetne babád. Minden okkal történik ahogy az is hogy ismét kisbabát vársz.
2011. máj. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Szia

Örülök, hogy úgy döntöttél, hogy megtartod a babát. Hidd el, ez életed legjobb döntése :) Hasonló helyzetben vagyok én is. Én 18éves vagyok és szintén terhes :)

Ha beszélgetni szeretnél,akkor irj nyugodtan privit :)

2011. máj. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:

En is 19 evesen lettem terhes, 20 multam, mikor megszuletett a kisfiam! Ne ertsd felre nagyon szeretem, o a mindenem, de szeretnem, ha tudnad az egesz dolog arnyoldalat is. Engem szuleim nem tamogattak, ezert az o szuleinel lakunk, ahol szintugy eleg bonyolult a helyzet, mert nem jovok ki jol az anyjaval, de gyerek mellett nehez dolgozni es ellatni.

Tudod en is ott hagytam az egyetemet, amiert nem a kisfiamat, hibaztatom, mivel csakis en tehetek rola.

1.5 koraig az ismeroseim szerint en voltam a legjobb anya, folyamatosan mellette voltam, tanitgattam, virrasztottam, mindent megadtam neki, szinte sajat erobol, mert sem a pesztralasban, sem masban nem segitett eleinte senki, csak anyagiakban a parom, de o is csak egy bizonyos szintig. Most 2 helyen dolgozom, hogy eltudjam latni, es nehez, hogy utanna meg a gyerekhez is legyen az embernek turelme, meg energiaja.

Szoval, amirol tudnod kell, hogy gyereke mellett szinte lehetetlen tanulni ( kiveve ha a szuleid teljes mertekben tamogatnak, anyagilag, lelkileg es persze babyszitterkedesben), mar lesz egy gyereked nehezebben talalsz part, hidd el 20-25 eves korodig meg elojon majd az is hogy szeretnel egy kis levegohoz jutni, bulizni, de mar minden mas lesz, nehezebb, bonyolultabb.

Csak akartam, hogy tudd. Amugy en is abortusz ellenes vagyok, igy szerintem fontold meg az orokbe adast! Sok sikert!

2012. jan. 26. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Szia! Mi újság van Veled, hogy vagy, vagytok?
2012. jan. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!