Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » AFP:1,69;a többi eredményem a...

AFP:1,69;a többi eredményem a kombináltból is mind jó.39 vagyok, a nőgyógyászom nem javasolja az amniót! Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
2009. márc. 17. 09:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha bízol az orvosodban, akkor nincs min gondolkodnod!!!
2009. márc. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem sem kell amnio. :) ( a következő gyerkőcnél már én is 35 felett leszek, és, ha minden eredmény jó, én sem fogom megcsináltatni) Persze ezt Neked kell eldönteni.Boldog babavárást.
2009. márc. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
37 vagyok, nekem minden eredményem jó lett, mégis megcsináltattam a magam megnyugtatására.
2009. márc. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem is jó lett minden eredményedm,de a korom miatt /36/ felmerült az amin..,de én sem vállaltam be,sőt a 38 éves barátnőm sem.Szerintem halgass az orvosodra.Az afp-d meg szerintem tökéletes,nálunk 2,5-ig jó!
2009. márc. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nem szeretnélek megijeszteni, de az én babám Down - szindrómával született, annak ellenére, hogy jó volt az AFP és a tarkóredő is. Magzatvízre nem mentünk el, mert semmi nem adott rá okot és féltem attól az 1 - 2 % kockázattól (a sógornőmnél emiatt indult meg a szülés 25 hetesen). Mi egyébként is úgy voltunk vele, hogyha rossz lenne az eredmény a magzatvízvételnél, akkor is megtartjuk a babát. 28 évesen szültem. Ezt nektek kell eldönteni. Remélem minden rendben lesz nálatok. Szorítok. :))
2009. márc. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy bizonyos kockázat fennáll,előfordulhat más rendellenesség is,nem csak Down kór,egyenlőre megnyugtatott az orvosom,az UH.-al is meg volt elégedve,fürge baba,remélem minden rendben lesz.
2009. márc. 17. 12:11
 7/10 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem megkérdezni hogy hány éves vagy?
2009. márc. 17. 12:13
 8/10 anonim ***** válasza:

Most leszek áprilisban 29 éves, a babám 6 hós. A terhesség alatt engem 4 orvos is látott, mégsem vett észre senki semmit. Az egyik doki az én orvosom, egy másik orvos akkor látott, amikor kisebb vérzéssel bent feküdtem a 14. héten. Harmadik orvos a 20. héten csinált ultrahangot, 4D-set is, mert a saját orvosom nem készít felvételt. A negyedik egy orvosnő volt, aki a 25. héten nézte meg főleg a szivecskéjét, hogy ezzel is kizárjuk (bizonyos százalékban)a Down - kórt. De egyiket sem hibáztatom, mert ahogy már írtam ígyis - úgyis megtartottuk volna.

Egyébként nem látni rajta, egyelőre. Nagyon figyelmes, kiegyensúlyozott, mosolygós, eleven baba, 1 hós korától átalussza az éjszakát, szépen hízik. Egy kicsit gyengébbek az izmai, de ezen tornával lehet segíteni és van egy kis lyuk a szivecskéjén, ami úgy néz ki beforr magától. És bíztatnak, hogy ezekből a gyerekekből is nagyon sokat ki lehet hozni.


Tudom, hogy más betegség is előfordulhat, de ez az én személyes tapasztalatom és csak segíteni szerettem volna vele.


Boldog babavárást! :))

2009. márc. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a tanácsokat,utolsó válaszolónak pedig külön kívánok sok egészséget és kitartást!
2009. márc. 17. 14:24
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó válaszadónak: minden tiszteletem hogy mindenképpen megtartottátok volna. Mégiscsak egy kis élet! Sajnos még ha egészségesen születik is egy kicsit akkor is megbetegedhet az élete folyamán. Én sem csináltatom meg az amniot, nem hiszem hogy eldobnám magamtól ha valami baj kiderülne. Szóval csak annyi hogy babysitterként egy évig volt a "kezem alatt" egy dawn kóros, 10 éves kisfiú, de imádnivalóan jó fej volt, komolyan mondom, egy hét múlva már fel sem tűnt nekem hogy dawn-os, én is és mindenki a környezetében éppen úgy viselkedett vele mint a többi hasonló korú gyerekkel. A sajátosságait el kellett fogadni, de ennyi :)
2009. szept. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!