Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mire számíthatok, ha nincs...

Mire számíthatok, ha nincs pénzem magánorvosra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Még csak 16 hetes vagyok, eddig sem jártam magánrendelésre, sajnos anyagilag nem engedhetem meg magamnak, így valószínű, hogy szülésnél sem fogok tudni felfogadni orvost.

Mennyivel számíthatok másabb bánásmódra?


Előre is köszönöm.


2011. máj. 30. 16:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Kórháza és orvosa válogatja. Én is csak azért fogadtam dokit, mert nálunk egy nagyon bunkó és nagyon durva nőgyógyász végzi a terhesgondozást. Kétszer voltam nála, először mert nem ismertem és sokat görcsöltem (14 hetesen), másodszor most voltam, de muszáj volt mennem, a dokim csak jövő héten tudott volna fogadni. Én semmi esetre sem akarnék nála szülni, így kerestem egy másik kórházat egy másik dokival.
2011. máj. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Én most várom a 2. babát ez a 4. terhességem volt két vetélés is sajnos ott se volt doki megfogadva mégis simogatva keltett az altatóorvos.


a szülésnél se volt bunkó senki

az sztk-ban se.


Ha Te is emberségesen és türelemmel empátiával állsz hozzá a dologhoz Ők is látják majd rajtad és nem fognak gúnyolódni élcelődni. Persze mindenkinek van sz@r napja az egészségügyiseknek is de emiatt nem volt keserü szájízem.


Szóval összességében annyit tudok mondani hogy még sose pénzeltem orvost - gyerekdokit se- és mégis mindig megkaptuk azt a szintet azt az emberséget és szaktudást amit elvártunk.

2011. máj. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!


Azért kérdezem, mert akihez én járok terhesgondozásra, az egy teljesen normális orvos, udvarias velem, kulturáltan viszonyul hozzám, viszonylag idős, így tapasztalata is van nem kevés. Eddig megkaptam minden információt, beutalót.


Első terhességem, 20 éves vagyok, egyetemről megyek szülni, így anyagilag közel sem vagyok annyira elengedve, hogy magánorvost fogadjak.

2011. máj. 30. 16:32
 4/14 anonim ***** válasza:
Azért a közhiedelemmel ellentétben a legtöbb orvos nem bunkó,még pénz nélkül sem.Ha azzal akihez jársz nincs gondod,az már fél siker.Szerintem informálódj a kórház orvosairól,és főleg a szülésznőiről,ahol szülni fogsz,és nyugodtabb leszel.Én tényleg hiszem/látom,hogy a legtöbb orvos lelkiismeretesen dolgozik.
2011. máj. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, nagyon sokan nem fogadnak orvost. Én sem fogok! Egész terhességem alatt normális bánásmódban részesültem, egy dokit kivéve, de akkor nem megyek, ha ő rendel. Most már a vége felé járok, és nagyon sok pozitív tapasztalatot hallottam az ügyeletes orvosnál szülésről. Persze negatív példa is van mindenhol. De úgy gondolom felesleges pénzt adni azért amit pénz nélkül is ugyan olyan jól elvégeznek. Különben is, fizetem a tb-t, tehát adok érte pénzt :) Meg inkább a babámra költöm azt a 100e Ft-ot :)

32 hkm

2011. máj. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Hát attól függ Kifoghatsz olyan SZTK-s dokit, aki ingyen különb munkát végez mint egy pénzes doki, de sajnos fordítva is lehet SZTK-s doki semmit nem csinál.

Érdeklődj körbe alaposan, Fehérváron én tudom melyik doki nem dolgozik ingyen, az ilyen zsebét még szülésnél is kitömheted, ha őt fogod ki ügyeletesnek. Ha meg normálisak az orvosok tifelétek, ne foglalkozz ezzel.

Egyébként fogadott dokinál is alaposan utána kell nézni. mert én Fehérvárról tudok, de van olyan doki aki gondozáson szedi meg magát, de rendesen és a szülésre be sem megy. Vagy csak ül és a szülésznő vezeti le a szülést. vagy egyébként egy balfék.

Úgyhogy ne gondold a fogadott dokit könnyű választani és aztán ha pénzelsz egy dokit, akkor már sínen vagy. Dehogy.

2011. máj. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
a budapesti Szent Imrébe szeretnék szülni, korábban is itt jártam nőgyógyászati osztályon, pozitív a benyomásom, ráadásul ez a kórház a területileg illetékes is.
2011. máj. 30. 17:05
 8/14 anonim ***** válasza:

Nálam nagy volt a dilemma, h fogadjak-e dokit. Végül nem fogadtam. Teljesen normálisak voltak velem (igaz, a szülésznőtől mai napig a hideg ráz, de azt meg úgysem lehetett volna a helyi kórházban fogadni). Ja, császár lett a normál úton induló szülés vége...

Orvosa válogatja. Az ún. kórházi védőnőtől nyíltan megkérdeztem, mennyire fog hátrányosan érinteni, ha nem fogadok dokit. A válasz az volt, hogy előre úgysem lehet tudni, milyen lábbal kelnek fel aznap...

Nem bántam meg.

2011. máj. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én is ezzel a kérdéssel kínlódtam terhességem elejétől,hogy fogadjak e dokit vagy szülésznőt.

A dokit gyorsan eldöntöttem,hogy nem fogadok.

Most 32 hetes vagyok és már azt is eldöntöttem,hogy szülésznőt se fogadok.

Júliusban vagy augusztus elején fogok szülni,ez pont a nyaralás időszaka,igy még előfordulhatna az is,hogy felfogadom azt közben meg nyaralni van...

A tb-t fizetem így kötelesek ingyen ugyanúgy ellátni mint ha fizettem volna érte.

Felesleges fogadni...

2011. máj. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is a Szt. Imrében fogok szülni, fogadott doki nélkül, szülésznővel, 4 hét múlva(bár ma azt mondta a szülésznő, hogy inkább 2 hét múlva:) ).SZTK-ba járok rendelésre, mindig ugyanahhoz a dokihoz, nagyon kedves, meg vagyok vele elégedve, és a szülésznőm is jó fejnek tűnik. És itt a Szt. Imrében azt mondják nem is érdemes orvost fogadni, mert mindegyik nagyon jó! Inkább szülésznőt kell!

Ha érdekel, privátban szívesen leírom az én szülésznőm elérhetőségét..Meg azt a dokit is, akihez járok!

36 hetes kismami

2011. máj. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!