Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Augusztus környékén szülő...

Augusztus környékén szülő kismamik, nektek is sokan mondják, hogy "jajj szegénykém, végig kínlódod a nyarat"?! Engem ez már úgy idegesít! Mit lehet erre mondani? Mintha ezt előre el lehetne dönteni, hogy ki mikor akar szülni.

Figyelt kérdés
2011. jún. 6. 07:52
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Vedd fel a fapofát, mosolyogj, bólogass, és akkor hamar leszállnak rólad. Ennél csak többet fogsz kapni, amikor meglesz a gyerek, tipikusan az idősebbek imádják zaklatni a kismamákat (tapasztalat) mindenféle marhasággal (miért van rajta sapka, miért nincs rajta sapka, mi a neve a kisfiúnak aki egyébként kislány, hány kiló és hasonlók), de a kedvencem, amikor odalépnek hozzám és kérdés nélkül nekiállnak simogatni a kisbabát - természetesen a fején (súlyosbított esetben ugyanez a buszon, amikor előzőleg még a mocskos buszba kapaszkodott ugyanezzel a kezével), vagy a kezébe nyomnak valami kaját.

Sajnos egyik sem kitalált eset, mind megtörtént már velünk.

2011. jún. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Nekem csak annyit mondott egy ismerős felesége, hogy " Te is ebben a melegben leszel nagy pocakos". Néha egy-egy anyuka szokott megszólítani, hogy "Hogy bírod a meleget?" Nem jól, nagyon nem jól.
2011. jún. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Én szeptember elejére vagyok kiírva és nekem is sokan mondják, hogy a nyarat elég lesz végig csinálni. Fel szoktam sorolni a pozitív érveket és ennyi.
2011. jún. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mit lehet erre mondani?

Szerintem mondd azt kedvesen, ami az igazság: hogy ennek is megvannak az előnyei!

Nem kell megvenned a rengeteg téli babaholmit, nem lesz gondod azzal, hogy már levegőztetnél, de mínuszok vannak odakint, nem kell azzal szembesülnöd, hogy a lábad kidagad a csizmákból és más régi meleg cipőidből, hisz a megdagadt lábikód elfér a papucsban is, nem kell egy rakás méregdrága téli kismamaholmit megvenned, hisz akár egy nagyméretű pólót is magadra kaphatsz, ha arról van szó!

Én télen szültem ikreket, és arra gondoltam a fentiek miatt, milyen jó lehet a nyáriaknak... szóval kinek hogy. :)

2011. jún. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Erre nem kell semmit mondani, ez egy egyszerű ténymegállapítás. Ha igazi kánikula lesz, valóban nem lesz kellemes az utolsó egy hónapod, de kár ezen idegeskedned.

Nekem ilyet nem mondtak, tavasszal szültem, de kb. a 6. hónaptól már mindenki azt mondta " még 3 hónap? hát ahhoz képest elég nagy hasad van" Hozzátenném, van egy ismerősöm, aki augusztusban szül majd (nem mondtam neki, hogy kínlódni fog:)) helyes formás hasa van, és múltkor összefutott valami nőismerősével, aki azzal kezdte: "teúúúúúúúúristen, mekkora hasad van!" Úgyhogy rájöttem, egy átlagos terhes hasra is mindenki ezt mondja, én meg ezen rágtam magam hónapokig.

Szóval ne idegeskedj!Felesleges:)

2011. jún. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Mindig mindenki mond valami nagyon okosat, mert úgy érzi mondania kell.

Nem tudom ki írta, de nekem a papucsba sem fér már a lábam, kb 3 hetem van vissza. :)

Voltam téli, és nyári kismama is. egyértelmű, hogy mindegyiknek megvan az előnye, hátránya.


Nekem is mondják, hogy még egy hónap ebben a melegben. Ja, hát már májusban vert a víz, uh mindegy. :)

De ugyanilyen a :mekkora hasad van, biztos csak egy gyerek? Majd mosolyog, én meg magamban elképzelem, hogy verem fejbe. ;)

De mikor kedves anyós már ötödször mondja el, hogy mekkora a hasam, akkor elgondolkodtam, hogy mondjam-e neki: majd akkor vágok le belőle...


tipp: mosoly bólogatás, egyet értés. ezzel tudod lerázni őket a leghamarabb. :)

2011. jún. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Nekem mindkét gyerkőcöm decemberi. Az sem jobb. A +kilók, a télikabát, na meg a pár hetes babát öltöztesd rétegesen + overall. Nem üvölti végig az öltözködést véletlenül sem :S De ne törődj senkivel, az ilyenek úgy is belekötnek mindenbe. Mondd, hogy köszönöm azért én jól érzem magam. Sok boldogságot.
2011. jún. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem ebben semmi rossz vagy rosszindulatú nincs. Egyszerűen csak kimondják azt ami igaz és sajnálnak érte. :) Én is augusztus 23-ra vagyok kiírva, rendszeresen megjegyzik, hogy most jön még a java a nagy melegben. Vannak ettől sajnos sokkal cikisebb megjegyzések. Tudod én 20 éves vagyok, de jóval fiatalabbnak nézek ki a koromnál (az átlag 14-15 évesnek néz ... mivel picike is vagyok és az arcom is elég "babás") épp ezért rendszeresen szúrós szemmel méregetnek mindenhol vagy épp összesúgnak mellettem a buszon, sőt akad olyan is aki még rá is kérdez, hogy "-Ne haragudjon kismama de maga hány éves?" Amikor pedig kinyögöm, hogy hát 20 akkor mindenkinek tátva marad a szája ... Már szinte félek emberek közé menni mert lehetetlen nem észrevenni azokat a pillantásokat vagy azt, hogy elhaladok valaki mellett és: "-Láttad ezt?"

Bár csak annyit mondana mindenki, hogy milyen rossz lesz nekem a nyáron ... :) Ja és ami a legcsúnyább ... Nekem soha nem adják át a helyet a buszon, holnap leszek 29 hetes eddig összesen 3!! ember kérdezte meg tőlem, hogy szeretnék -e leülni, pedig nap mint nap 2-3 alkalommal utazom buszon. Senkit nem érdekel, hogy én állok, fiatal vagyok, gondolom úgy vannak vele, hogy ha 20 évesen vállaltam egy babát akkor állni is tudok! :) Ez a mai világ ...

28 hetes kismama

2011. jún. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Ugyan!

Nővérem márciusban szült, ő a: "jaj, szegénykém, most vehetsz télikabátot, ami soha többé nem lesz jó rád"; "ebben a hidegben milyen rossz terhesnek lenni" verziót kapta. Én augusztusban szültem, én a: "jaj, mi lesz veled ebben a kánikulában" stb. verziót hallgattam. Együtt meg jókat nevettünk rajta, mert ezek szerint az emberiségnek rég ki kellett volna halni, mert soha nem jó szülni.

Ne foglalkozz vele!

2011. jún. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Imádom a nyarat és a meleget, engem is az őrületbe kergetnek vele! :D De nem mindenki van ezzel így, és tényleg nincs semmi rossz a kérdésben. :) Mondd el, hogy te örülsz ennek, lehet csinosan öltözni, jól érzed magad és különben sem vagyunk egyformák! :)


Jó pocakosodást! ;)


29+6 hkm

2011. jún. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!