Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan tudnám megállítani a...

Hogyan tudnám megállítani a terhességi hízást?

Figyelt kérdés
Alig fér étel a gyomromba, annyi helyet foglal a baba. Ezen kívül csak nyers zöldséget és gyümölcsöt kívánok, nem zabálok, édességet és más hízlalót szinte nem eszek. Amennyit tudok mozgok, bár sokat keményedik a hasam és vigyáznom kell hogy ne nyíljon ki a méhszáj. Mit tegyek? 25 hetes terhes vagyok és már 16kg-t híztam!
2011. jún. 6. 15:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne.

22 hetes kismama vagyok és már felszaladt 10 kiló.

2011. jún. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát a leírtakon kívül nem tudsz többet tenni érte:-(

Majd szülés után kell mással is próbálkozni, esetleg kivizsgáltatni magad nem-e hormonális probléma.

Ha tényleg csak nyers zöldséget, gyümölcsöt eszel, kerülöd a fehér lisztet, cukrot, szénhidrátot, eleget mozogsz, akkor nem tudsz most többet tenni.

Orvosod mit mond erről? A 16 kilót nagyon sokallom...

Más lehet a háttérben. Vizesedsz esetleg?

2011. jún. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

A 16kg,nem csak háj, főleg ha figyelsz arra, hogy mit és mennyit eszel. Esetleg végezz terhes tornát.

De az is kérdés, hogy hány kg a baba, méhlepény, a magzatvíz...etc. Meg ez alkati dolog is.

Szerintem most ne ezzel foglalkozz,hogy hány kg vagy,hanem hogy jól érezd magad.

2011. jún. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
65%

Hű, szegény, ez tényleg elég sok. Amúgy megkérdezhetem milyen alkat vagy? Eddig is hajlamos voltál hízásra?

Mert ha tényleg egészséges a táplálkozásod, akkor nem értem. Nem lehet hogy cukor vagy hormongond?

Én még csak 17 hetes vagyok és kb. 2 kg-ot híztam, pedig ugyanúgy, ugyanannyit eszem mint eddig. Soha nem voltam hízékony, megehettem bármit. De sokat hallani arról, hogy terhesség alatt valakinek annyira lelassul az anyagcseréje, hogy hirtelen sokat hízik.

2011. jún. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A 3.ik vagyok. Szegényt ne rémisztgessétek! :-))) Nem sok ez,ez nem háj! Én mondjuk 13kg híztam, kevesebb voltam szülés után,mint előtte, én szoptatáskor híztam vissza a terhes súlyomat. De ismerek olyat aki 30kg hízott,megszült és annyival jött ki a kórházból,mint amennyivel kezdte a terhességet.Sok mindentől függ a súlytöbblet,mint ahogy már előbb is leírtam,és ha megszületik a baba úgyis lemegy,az első évben.
2011. jún. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, nem rémisztgetni akartalak!:) Csak nekem a 25. héthez képest tűnik soknak. Nekem mindenki azt mondta, hogy csak a 25-30. hét után jön föl a java! Remélem veled nem így lesz! Környezetemben már tapasztaltam az ellenkezőjét is!

A lényeg, hogy tényleg figyelj oda mit eszel, akkor nem hízhatsz, max. víz megy fel, az meg le is jön, ahogy felment:)

2011. jún. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én most 22-nél tartok.... ez a 36-37.hét. Tehát a 25-en kb.12-nél tartottam. Mármint kilóban. Valóban nem kevés a tiéd sem. De a saját tapasztalatom, nem tudsz mit tenni...


Nálam derült ki közben pajzsmirigy alulműködés, ami okozhatja ezt. esetleg ennek járj utána. (de azóta is hízok, igaz, azóta jobban vizesedek). de tudom, hogy ez nem csak víz, mert nem jók a régi gatyók seggben... :(

2011. jún. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A vércukor eredményem, minden vér- és vizelet eredményem hibátlan. Igaz, ödémás vagyok, a bokám is nagyon fel van dagadva, de tartom amit a védőnő mondott, hogy csak ásványvizet és teát iszok. De ebben a melegben nem bírnám megtenni hogy fél liter folyadékot iszok egész nap, belepusztulnék. Napi másfél - 2 liter folyadékot fogyasztok, de terhességem előtt is ez volt a bevett szokásom. Általában 60-62kg vagyok, de nálam ez teljesen normális, sokan rám nézve sosem hitték a súlyom, 55-nek gondolták. Amikor terhes lettem, 68kg voltam, de még az sem látszott rajtam. Ilyen súlyos alkat vagyok, meg sokat sportoltam ezelőtt. Terhességem első 3 hónapjában összesen 2kg-t híztam. Utána hirtelen megindult, pedig nem ettem többet, annyi hogy abbamaradt a hányás. Aztán mikor 82kg lettem, megállt és 2 hétig nem változott a súlyom. Most megint feljött 2kg plusz. Félek hogy én is hozom a 30kg pluszt a terhesség végére.
2011. jún. 6. 17:32
 9/14 A kérdező kommentje:
Ja és ultrahang szerint a baba méretei teljesen tökéletesek, illetve a magzatvíz mennyisége normális.
2011. jún. 6. 17:33
 10/14 anonim ***** válasza:
Pajzsmirigyes vérvétel?
2011. jún. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!