Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Képtelen leszek 75gr cukrot...

Képtelen leszek 75gr cukrot meginni a terhelésen. Saját felelősségre kihagyhatom ezt a vizsgálatot?

Figyelt kérdés

Harmadik babát bárom.

Az első kettőnél nagyon rosszul lettem a terhelésen. Hánytam, elájultam.

Nem segített a citrom, a fekvés, semmi.

Alapból sem szeretem az édeset, sőt!



Hallottam, hogy a szirupot ki lehet váltani 2,5 dl tej+1db zsemle kombinációjával is.

Szerintetek meg lehet ezt beszélni valakivel?

Ha nem akkor kihagyhatom a vizsgálatot?


TUDOM, hogy felelőtlenség és a babának ártanék vele ha mégis magas lenne a cukrom, de mivel az első 2-vel nem volt, így bizakodom.


Annak semmi értelme, ha kihányom és úgy veszik le a vért....akkor olyan mintha meg sem ittam volna :(


Nem vagyok hisztis, nyafis, de tudom, hogy nem fog menni :(


2011. jún. 7. 23:26
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
45%
Szomorú, ha egy édesanya ennyit sem képes megtenni a gyermekéért...
2011. jún. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Vigyél magaddal tejet és zsömlét, és akkor nem kukacoskodnak a kiváltással. Amúgy nem tehetik kötelezővé én is úgy tudom.

Az én babám anno a sok cukor miatt besokkolt, 3 napig nem mozdult meg utána. Szóval én inkább ezért tartom gáznak ezt a vizsgálatot.

2011. jún. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
50%
75 g szénhidrátot lazán megeszel bármelyik ebédre, a cukros löttyben is ez van, a babának ebben semmi újdonság nincsen.
2011. jún. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltatok!


Nem tartom magam felelőtlennek és Bármit megtennék EZT IS, ha tudnám...de sajnos nem rajtam múlik :(


Igen, azt is tudom, hogy 2x ennyi CH-ot is megeszem egy étkezés alkalmával, de senki ne mondja nekem, hogy az ugyan az!

Az, hogy éhgyomorra tömény cukorral terhelik a szervezetet egészem más.

Nem bebeszélem magamnak, hogy rosszul leszek, hanem egészen keményen elájulok, hányok tőle :(


Persze, a 3. baba is megérdemli...azt, hogy 3 mp után hányon az anyuka és elájuljon...mert az első kettővel ez történt.

És nem én voltam ott az egyedüli és ahogy többen írják, mások is így vannak vele.


Megpróbálok beszélni az orvosommal, hogy a zsemle-tej verziót hagy csinálhassam. (2. női klinika)

HA nem lehet akkor a háziorvost kérdezem meg, hogy a körzetben, így lehet-e cukorterhelést csináltatni.


Köszönöm még egyszer a megértő és a kevésbé megértő válaszokat is!

2011. jún. 8. 10:07
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseríteni, de én is a I. Női Klinikára járok, és az orvosom nagyon határozott volt a kérdésben, ő a zsemle-tejes verziót semmi szín alatt nem fogadja el, mert az csak nagyon durva eltérést mutat ki. Határesetnél és enyhébb glükóz-toleranciánál (ami kezeletlenül, felismeretlenül súlyos anyai és magzati károsodást vagy halált okozhat) még jó eredményt ad.

VV-en nem a klinikán voltam, hanem a helyi sztk-ban, amire a házidoki adott beutalót. Itt nálunk az sztk-ban nem is csinálják a zsemlés variációt, csak és kizárólag a glükózosat, mert az ad megbízható, pontos eredményt.

2011. jún. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Mármint II. női, elírtam, bocsi.
2011. jún. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

szerintem nem lehet kiváltani zsemle tejre, mert nálunk úgy volt, hogy zsemle tejet kétszer is kellett ennem, és utána nézték az értéket, de ez nem minősült terheléses cukorvizsgálatnak

a kifejezett terheléses cukor az sajnos ez a borzadály lötty :(

2011. jún. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld meg, és ha nem megy majd csak kitaláltok valamit a dokiddal. De még mehet is... :)
2011. jún. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!