Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi szóltok? Fiatalon terhesség?

Mi szóltok? Fiatalon terhesség?

Figyelt kérdés

Imádom ezt a rovatot!Imádom olvasni a sok kismamát aki beszámolót tart hogy épp mennyi idős és hogy alig várja a babáját!:)

Ami viszont nem annyira tetszik hogy,egyre többet olvasom a 18 és annál fiatalabb lányokat akik terhesek és ebben vagy abban tanácsot kérnek!De legtöbbször abban hogy a szülőkkel hogyan fogadtassák el a hírt hogy nagyszülők lesznek....

Jönnek a dumák hogy az én anyám is ekkor meg akkor szült,na és?Aztán jön az hogy mi is csórók voltunk még is megtartottuk....Aztán jön az hogy fiatal anyuka akar lenni mindenféleképp és még sorolhatnám a szebbnél szebb okokat és válaszokat!

ÉN úgy gondolom hogy

"anyukám is 16 éves volt mikor megszült" érvelés elég gyenge!Ne felejtsük el hogy akkor még az emberek valamivel jobban tisztelték,becsülték egymást és nem léptek le boldog boldogtalannal ha egy "kis" gondjuk adódott!Na meg ott a gyerekvállalás,és az esküvő még jelentett valamit!:S

Nem volt válság és anyukának az anyukája és az apukája(tehát nagyfaterék) is úgy melózott hogy nem kellett attól rettegniük mikor maradnak éhen!Többnyire ahol elkezdtek 15 évesen melózni ott is haltak ki!Volt többnyire bazi nagy ház ahol nem egymás nyakán kuporogtak 30an és volt kert ahol megtermett mind az amit ma ezrekért veszünk a piacon!Akkor is csórók voltak az emberek de volt munkájuk és mind az ami a mai fiataloknak nem adatik meg!Ja és a legfontosabb,16 évesen anyu már tudott főzni mert rá volt utalva,művelte a földet,valaki nevelte a kis testvéreit is,vagy épp az anyjával kapált a határban a földeken és nem a seggét rázta az egyik helyi discoban spurival az arca mögött,tehát volt felelősség tudata!

A másik hogy "Fiatal anyuka szeretnék lenni!" Igen?16 évesen?Akkor aki 24-25-26 esetleg 30 felett szül az már kivénhedt,nagymama vagy mi fene?

18 évesen örül az ember ha villoghat a sarki boltban a személyijével mikor cigit akar venni legálisan!16 évesen terhesnek lenni?Gyereknek gyerek!Mint említettem egy csöpp felelősség tudat nem szorult belé mert nincs rákényszerülve hisz anyuciék a segge alá raknak mindent!Nulla perc munka viszony,de még az hagyján,nincs végzettsége(!!!)és többnyire élete első pasija aki még lehet meg sem tanulta normálisan felhúzni az óvszert!És 16 évesen honnan is tudná realizálni az életet,meglátni mi a jó és mi nem?

Na már most ennek tudatában én baromira ellenzem a "fiatal terhességet"!

Nem vagyok megkeseredett,nem próbálkozunk évek óta a babával,boldog párkapcsolatban élek a vőlegényemmel,van szakmánk,van munkánk,van lakásunk és abszolút nem a féltékenység beszél belőlem!Mindössze a józan ész!Legalább is ha én 23 évesen úgy látom hogy de jó hogy nem az első szerelmemet ajándékoztam meg egy élettel és még egy kicsit élnem kellett,FELNŐNÖM!!!!!!!!És még most is akad egy két dolog amit meg akarunk csinálni és kell ahhoz hogy a terhességem áldás legyen,ne aggodalom és pokol akkor hogy lehet az hogy egy 16-17-18 éves lány ezen már túl van,amin szerintem még nagy többségünk nincs és be meri vállalni????

Szeretném ha leírnátok ti hogy gondoljátok ezeket a dolgokat!Érdekel természetesen az ellenvélemény is ha kulturált keretek között érkezik!!!!!!!

Ja és a végére még annyit hogy hiszem,hogy van olyan tizenéves tini aki érettebb mint az én vagy a nálam idősebb korosztály és,aki tiniként megtalálja élete párját,aki meg teheti hogy vállal egy kisbabát,de mostanában hirtelen mindenki túl érett és túl pénzes lett egy kisbabára!Érdekes....

(Bocs hogy hosszú lett!:$)

Várom válaszotokat!


2011. jún. 11. 00:24
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
100%
igazad van, kár, hogy kérdést nem lehet pontozni, mert felpontoználak... talán csak abban nem értek egyet, hogy régen jobban tisztelték egymást az emberek. régen is voltak normálisak meg voltak hülyék, csak nem ömlött a tévéből ez a butító tömegkultúra, mert amiatt látjuk most a hülyék számát magasabbnak.
2011. jún. 11. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
100%

Kulturált hozzászólást vársz az ellenzőktől is, de elég sok bántó felhang van a soraidban. Ez lehet, hogy nem a legszerencsésebb indítás.

Az alapokkal egyetértek. Ennyire fiatalon nem a pelenkacsere egy lány feladata, hanem megtanulni magát az életet, de elsősorban önmagát. Ami nem tetszik a véleményedben, az az általánosítás. Nem mindenhol volt régen sem bazi nagy ház, nem mindenhol segítettek a nagyszülők, és Budapesten akkoriban sem ültettek krumplit az erkélyen.

Az én anyám 17 évesen szült engem. A nagyszülők sokkot kaptak és úgy is maradtak, eszük ágában sem volt segíteni. Jött a hatalmas kölcsön, hogy legyen saját (nagyon pici) házuk, kamaszkoromig nem tudtak továbblépni belőle. Anyu azt sem tudta, melyik végét kell megfogni a fakanálnak, és hogy működik a kapa. Aztán belerázódtak, megtanulták, felépítették az életüket. És ami fontos, sosem bánták meg, hogy így alakult. Mindezt azért írom le, hogy értsd, régen sem volt minden rózaszín cukormáz.

A mai fiatalokkal ugyanúgy nem érdemes általánosítani. Van közöttük ilyen is olyan is. És van közöttük néhány, akiből 16-18 évesen hihetetlenül jó anya válik.

Végül megismétlem, teljesen igazad van, szülővé válni nem ennyi idősen a legszerencsésebb, de ebben is, mint minden másban igyekezni kell elkerülni az általánosítást.

2011. jún. 11. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Tudnék pro és kontra dolgokat is írni, elég sokat, de csak párat emelnék ki:


ismerek egy olyan nőt, aki 17 évesen szült, és nagyon jó anya, sokkal érettebb volt már tiniként is a koránál (mellesleg azóta már 25 éves, hozzá is ment a gyermeke apjához, és már a 3. babát várják.) Mindketten felelősségteljes és jó szülők voltak már akkor is.


Aztán van egy 35 éves ismerős házaspár. A férfi bankár, a nő eltartott. Neki csak divatból kellett a gyerek, mióta megszülte, a dada foglalkozik vele, saját szememmel láttam, mikor egyszer a baba elesett, sírni kezdett, a dada felkapta, dédelgette, anyuka pedig fél méterre állt tőlük, egy ujjal sem ért a babához, úgy mondogatta, hogy "ne sírj már, na, ne sírj". De amúgy ő meg is mondta, hogy neki azért kell a gyerek, mert már a baráti házaspároknak is van :S


Szóval ne ma kor tesz valakit jó anyává. Amúgy azzal én is egyetértek, hogy nem kellene 16 évesen szülnie valakinek. Fel kell nőni a feladathoz, de van, aki még 30-on túl sem nő fel hozzá...


24 éves, egy gyermekes anyuka.

2011. jún. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek szíve joga hogy mikor szül. Jobb lenne ha minden tizenéves, aki teherbe esik szaladna abortuszra?

Egyébként meg úgy háborogsz mintha neked kellene eltartanod a tinianyákat.

Én 18évesen szültem. Nem bánom, hogy így alakult az életem. Sikeresen leérettségiztem, van rendes munkám, barátommal azóta már összeházasodtunk. Szülőknek soha nem passzoltuk le a gyereket, soha nem volt vele gondjuk, mert magunknak szültem a lányunkat. Tisztességesen felneveltük együtt a lányunkat, soha nem szenvedett semmiben hiányt.

Próbálom magam visszafogni, hogy ne legyek sértő, de ez a stílus ahogy fogalmaztál....

Nagyon utálom az általánosítást. Le lehet pontozni, de utálom amikor a fiatal anyákra tesznek megjegyzéseket!

2011. jún. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 A kérdező kommentje:

"Jobb lenne ha minden tizenéves,aki teherbe esik szaladna abortuszra?"

Rosszabb lenne ha minden tizenéves tisztában lenne a védekezéssel és nem csinálna gyereket össze vissza?

Miért "általánosítok"?Sajnos csak azt lehet csinálni!De írtam hogy hiszem hogy van kivétel(!!!!!!!),Te 18 voltál,itt a hangsúly a 16 éveseken van többnyire!De ettől függetlenül szétnéztél te mostanában magad körül?Hány tini szül?Szerinted ez teljesen rendben van?

18 évesen már csak-csak elfogadja az ember de egy 16 éves mióta normális hogy gyereket vállal?

Nem nekem kell eltartani őket hál istennek,de bocsássad már meg nekem hogy felmertem tenni egy kérdést ami engem foglalkoztat,vagy épp érdekel rajtam kívül ki mit gondol erről....

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2011. jún. 11. 12:58
 6/60 anonim ***** válasza:
100%

A legnagyobb baj hogy a a mai "fiatalok" baromi éretztnek érzik magukat....

Olyan érettnek, mint amilyennek én is gondoltam magam.Igaz én nem vállaltam gyereket, sőt nemi életet sem éltem 16 évesen, (de én későn érő típus voltam:P)

De visszagondolok a 18-19 éves önmagamra.... Én is alig vártam h befejezzem a sulit és babám legyen... de most azárt látom, hogy mennyire gyerek voltam akkor. Azóta elköltöztem otthonról, nem albárletben, kölcsön néküli lakásban élünk a párommal,de így sem egyszerü, viszont alig várjuk, hogy a körülmények engedjék a gyerekvállalást.

DE: néha elfog a félelelm hogy készek vagyunk-e erre, elég felnöttek vagyunk-e, mit fogok 2 év múlva gondolni magamról? biztosan ugyanazt, mint most a 3-4 évvel korábbanról.


16 évesen ezt még nem látja az ember. Manapság tólságosan eleresztik a szülők a gyerekeiket, az egyik oldalon, nagyon önnállóak, de annyira magatehetetlenek..Názzük meg hány 20-on éves él a szüleivel, úgy hogy mégcsak késztetése sincs arra, hogy elköltözzön onnan..

Tévedés ne essék, nem ítélem el a fiatalon szülő nőket, és is szeretnék fiatal anya lenni (már nem hinném hogy leszek:( a 26 nekem már nem fiatal....)

Csak nem gondolják végig...vgay amikor igen már ott a "baj"...A tinik azt hiszik ez nem t9rténhet meg velük... mert naívak,és "csak egy kicsit dugta be, így nem lehetek terhes ugye?" jön a kérdés...


A szüleim szomszédságában van egy "kislány", 18 körüli volt 3 abortusza, most 4edjére is terhes, a szülei nem engedik hogy elvetesse (azt hiszem ezek után jogosan, jah az ikeröccsei most 1-2 év körüliek... Jah értelmiségi, tanult szülőkkel...borzalom..nem értem miért nem tanult az előző esetekből...


A véleményem annyi, hogy nem gondolják ezt kellőképpen át, ha tervezett a baba ennyi idősen, akkor tuti idősebb párjuk van, vagy csak a vágy/fellángolás a gyermekáldás irányába, ami időnként előjön és természetes egy nőnél, cselekedteti őket.


Csak sok " szerncsét", KITARTÁST tudok kívánni , és hogy jól alakuljon az életük azoknak a lányoknk akik 16 éves gyerekként gyereket vállalnak


24/N

2011. jún. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 A kérdező kommentje:

Na ez az hogy vissza gondolva még 18 évesen is taknyos idióta voltam!És ne legyen már az normális hogy egy kisbaba árán váljak felnőtté!Nagyon nem erről kellene szólnia a fiatal korunknak!

Amúgy Kedves Utolsóm,bennem is van félsz hogy sincs rá biztosítékom hogy jó szülő leszek stb stb,de ez normális félelem!...Hidd el hogy nagyon sok 16 évesben ez meg sem fordul hogy jó anya lesz e....és hangsúlyozom nagyon sokban!!!!Már csak hogy ne általánosítsak...:)

2011. jún. 11. 16:03
 8/60 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy nagyon összetett kérdés attól mert valaki 17 18 20 évesen lesz terhes nem jelenti azt hogy nem tudná szeretetben felnevelni a gyermekét ha kap egy kis támogatást. Hogyha egy mód van rá miért rohanna mindenki egyből abortuszra. Nem szép dolog ítélkezni mert lehet hogy egy fiatal 18 éves lány hamarább vállalja a felelősséget mint egy idősebb felnőtt nő aki egyből abortuszra rohan. Én is 20 éves vagyok és 32 hetes kismama. Nem egy részeges éjszaka után lettem terhes. Férjem van akit 15 évesen ismertem meg. Attól mert nincs három diplomám nem vagyok gazdag és igen még a szüleimmel élünk attól még tisztességes vagyok a férjem tisztességesen dolgozik és nem érzem úgy hogy bármiért is szégyenkeznem kéne. Sokkal inkább azok helyett szégyellem magam akik mások felett látatlanban ítélkeznek. Ha egy fiatal lányt a szülei a párja támogatnak a baba megtartásában neked semmi jogod elítélni. Legfeljebb akkor ha te tartod el, amit kétlek. Amúgy meg semmi közöd az ő életükhöz. Ja egyébként én se fejeztem be még az iskolát és én sem dolgoztam egy percet sem. Tervezett baba egy vetélés után gyógyszeres segítséggel fogant azért mert mi így akartuk és mindenki nagyon boldogan várja. Ez a mi döntésünk a mi életünk és másoknak nincs köze hozzá.
2011. jún. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Ez egy néző pont te igy látod és érzed a dolgokat.Én meg ugy hogy amikor 17 évesen megszültem a lányom nem csesztem el az életem.nem hiányzott a buli és a mai napig sem bánom.Becsületesen dolgoztam szülés után senki nem mondhatja el rólam hogy ingyen élő vagyok aki a segélyekre pályázik.

Tehát az éremnek 2 oldala van.Én védekezés mellett lettem terhes de meg sem fordult a fejemben hogy elvetessem.Én gyerek mellett csináltam meg a sulit ,lett munkám,lakásom..És igen ezt végig lehet csinálni.És most 24 évesen elmondhatom magamrol hogy le tettem az asztalra valamit.Hiszen meg van mindenem

2011. jún. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem igen becsülendő az, ha egy tini vállalja a felelőtlensége tetteit, azaz felneveli tisztességesen a gyereket.
2011. jún. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!