Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7hetes terhes vagyok, a...

7hetes terhes vagyok, a vércukrom sokszor 9 körüli, még nem voltam terheléses vércukron! Mennyire baj ez?

Figyelt kérdés
2011. jún. 11. 20:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Semmiképpen sem jó, és a terheléses vércukor mérés sokára lesz, addig ne várj, ha tudod, hogy magas a cukrod már most.

Hogyhogy mérted? Volt cukorbetegséged a terhesség előtt is?

Bármi is van, menj orvoshoz, mert a magas cukor rossz hatással lehet a magzatra! Nem írok semmi ijesztőt, csak annyit, hogy ezt kezelni kell!

2011. jún. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
apám gyerekkora óta cukros, és párom is inzulinos igy van itthon vércukormérő, és igen néha szoktam mérni én is! sejtem hogy nem tesz jót neki de mit okozhat??
2011. jún. 11. 21:21
 3/17 anonim ***** válasza:

A rossz szénhidrát anyagcsere esetén nő a fejlődési rendellenességek kialakulásának esélye.

Fejlődési rendellenesség pedig lehet bármi. :(


Olvass utána, de persze beszélj egy orvossal is!

[link]

2011. jún. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
:((( de a 9 az még nem olyan magas olyan 7ig normáis érték:(
2011. jún. 11. 21:36
 5/17 anonim ***** válasza:

Itt a kulcsszó: 7-ig normális.

Nem játék a cukorbetegség.

De ne aggódj, lehet egészséges a babád, kezelni is lehet ezt a problémát, viszont mindenképpen beszélni kell egy dokival róla. Biztos, ami biztos!

S ne kenődj el!

2011. jún. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm, kedden megyek házidokihoz majd megemlitem remélem nem lesz semmi gond:(
2011. jún. 11. 21:46
 7/17 anonim ***** válasza:

Szerintem meg még szerencse, hogy mérted otthon, és így időben kiderült, hogy nincs rendben a cukrod.

Gondolom majd diétát kell tartanod, de ez a baba érdekében nem lesz nagy áldozat.

Persze tényleg beszélj egy szakértő emberrel, és ne aggódj, ha valóban cukorbetegséged lenne, akkor is lehet kezelni, és a babád egészséges lesz!

2011. jún. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
köszönöm, első baba, 2és fél év után jött, remélem minden rendben lesz:(
2011. jún. 11. 22:05
 9/17 anonim ***** válasza:

Ha van a családban cukros, akkor előbb szokták a terheléses vizsgálatot megcsinálni, azt hiszem, a 12. hét környékén. Evés után egy órával mérted? Mert akkor valószínűleg már a terhesség előtt is volt baj a cukroddal, nem akarok hülyeséget mondani, de úgy emlékszem, a dietetikusom azt mondta, hogy a 11. héttől alakulhat ki a terhességi cukorbetegség.

Nyugi, semmi baj nem lesz, én inzulinos lettem a terhességem alatt, de a lányom teljesen egészségesen született, azóta sincs gond vele.

2011. jún. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
igen nekem a terhesség elött is volt hogy felment a cukrom 9körülire de mikor nézték mindig jó volt igy nem foglalkoztak vele..
2011. jún. 11. 22:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!