Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7hetes terhes vagyok, a...

7hetes terhes vagyok, a vércukrom sokszor 9 körüli, még nem voltam terheléses vércukron! Mennyire baj ez?

Figyelt kérdés
2011. jún. 11. 20:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Károsodhat a lepény, mert inzulin hiány hatására károsodnak a sejtek, minek következtében lepényelégtelenség lép fel, ami rontja a magzat tápanyag és oxigén ellátását. Ha a magzat nem kap elég oxigént, akkor a méhen belül könnyen elhalhat.


Ha túl sok cukor jut át a magzatba, a baba elkezd hízni. Elsősorban a hasi szerveit (máj, lép) érinti, valamint a víz is szaporodik, és ödéma lép fel. Az ödéma zavarja a szervek működését. Az elhízott magzatnak több oxigénre van szüksége, viszont az elégtelen lepényműködés miatt azt nem kapja meg.


A magzat hasnyálmirigye alkalmazkodik a sok cukorhoz és jelentős inzulintermelést produkál. Mivel romlott a lepény működése, a cukorbevitel is csökkenni fog, és a magzat vércukorszintje hirtelen leeshet. Ennek következtében károsodhat sőt, meg is halhat.


A magzat sérülékenyebbé válik, ezért a szülés alatt könnyebben szenvedhet károsodást. Ennek következtében gyakoribb a császármetszés alkalmazása.


Szülés után gyorsan csökkenhet a magzat vércukorszintje, az inzulin túltermelés eltünteti a vérből a cukrot és súlyos agyi károsodást okozhat. A vizenyős magzati szervek pedig hibásan működnek. A máj zavara nyomán véralvadási probléma keletkezhet, előfordulhat agyvérzés is. Nehezen tud a környezetéhez alkalmazkodni a baba, ha a szíve is hibásan működik.

2011. jún. 12. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Kedden menj be a diabetológiára, soron kívül fogadni fognak, ez biztos.

Nekem 2-es típusú diabéteszem van, terhességen kívül diétával karbantartható. Már a tervezésbe is bevontam a diabetológusomat, és megérte, mert a terhességi pozitív teszttel egyszerre ugrott meg a cukrom, azonnal inzulinra állítottak. Ennek köszönhetem, hogy egészséges a babám.

Addig is próbálj csökkentett szénhidrátbevitelű diétát tartani, de ne CH menteset, mert azért 160g-ra minimum szükséged van neked is és a babának is. A CH hiány is károsít ugyanis.

2011. jún. 12. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
A terhességi cukorbetegség rosszabb mint a sima már 6.9re inzulint szoktak felírni ,Úgyhogy a 9 az nagyon sok!!!Diétázni kell kb 180 g os szénhidrát diétát kell majd csinálnod!!Orvoshoz menj mindenféleképpen!!!
2011. jún. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Most hagyd abba a szénhidrát nagy mennyiségű fogyasztását, addig is amíg orvoshoz mész! Tuti, hogy diétára fognak! Nekem is terhességi diabéteszem volt, napi 180 g szénhidrátot ehettem.
2011. jún. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
ha még most kezelik a vércukrom, akkor ugye nem lesz baj???:(
2011. jún. 12. 19:24
 16/17 anonim ***** válasza:
semmi baj nem lesz ha kezelik!!!Betartod a diétát akkor minden rendben lesz ne agódj
2011. jún. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
éhgyomri cukrok 6...4...5.4....evés utáni cukrok 7.8......9.5......7.5.........ma voltam a közetinél ezekkel az értékkekkel és azt mondta hogy ez még belefér, mert 10alatt van, és hogy mérjem továbbra is, majd ha 10fölé megy menjek vissza.....szerintetek??????????? diétában tudna valaki segitséget adni, hisz itt az orvosokra nagyon nem számithatok ugy látom:(
2011. jún. 14. 17:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!