Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Afp 28,15u/ml nagyon magas...

Afp 28,15u/ml nagyon magas felkiáltójeles, mitől lehet?

Figyelt kérdés

pénteken töltöttem be a 16.hetet és következő hétfőn vették le, a leleten vastagon szedve az érték. Értékhatárok nem voltak feltűntetve.

A mom 0,88, az normál, pont alsó határ...


Egyik uh és down szűrés se mutatott eltérést, és 16 hetesen voltunk 4d-n, privátban, de orvosilag nézték a-z-ig és tökéletesnek találták


Azért aggódjak?


2011. jún. 14. 18:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem is tudom mit írjak?! Igazából ez az AFP vizsgálat egy elavult dolog. A környező eu-s országokban már be is tiltották,nem alkalmazzák. Igazából arra jó,h beparáztassa a kismamákat. A múlt héten pont erről volt szó a Reggeli c. műsorban,ott elmondta a nőgyógyász,h nincs értelme ennek a szűrésnek. Lenne értelme,ha úgy a 12.hétig vennék le. Mivel nem tudják pontosan a 16.héten levenni,ezért mutat eltéréseket. Ott volt egy anyuka is vele,akinek tök jó volt az eredménye,mégis Down-szindrómás babája született. Ilyenkor állítólag,ha eltérés van, sok kismama fölöslegesen végeztet el kockázatos vizsgálatokat! Úgyhogy én megnyugtatni nem tudlak,sem eltéríteni nem akarlak, beszélj az orvosoddal.

38+6 hkm

2011. jún. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ.

Én már mindenre gondolok, hogy elírták a tizedesvesszőt, vagy a fene tudja. Az elsőnél nem a margitban vették le, hanem a mávban, ott más értékekkel dolgoztak volna? ott AFP 66 MOM 1,7 lett.


Hát nem tudom. :-s Nem vagyok egy túlparázós fajta, akkor meg lennék ijedve, ha a 4d-n nem nézte volna át a nő hatvanötször tetőtől talpig. :-S

2011. jún. 14. 19:01
 3/10 anonim ***** válasza:
2011. jún. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Szia!

Ne aggódj, felesleges.Én is megijedtem,mert nekem is magas volt, még magasabb, mint Neked. Aztán a dokim felvilágosított, hogy azzal az értékkel nem kell törődni, azt vmi alapján számolgatják, de lényegtelen számunkra.Ami fontos az a MOM, és az neked is jó.

ÜDV.

2011. jún. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

köszi a cikket

"Egyes esetekben a magas AFP érték hátterében semmilyen rendellenesség vagy lepényi probléma nem áll fenn, de lehet valamilyen laborhiba, ikerterhesség vagy elől tapadó lepény (placenta preavia) következménye is"


nekem elöl van

2011. jún. 14. 19:21
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bátorításokat is! Megnyugodtam! :-)
2011. jún. 14. 19:23
 7/10 anonim ***** válasza:

az AFP érték 20 és 100 között jó, azt számítják át MOMra, ami 0,7 és 2.5 között

A te eredményed teljesen jó.

2011. jún. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

én most nem nagyon értem ezt

MOM-ban nézve mennyi az AFP? 0,88? mert az teljesen jó

de a kérdésedben miért írod, hogy felkiáltójeles?

2011. jún. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia! Pont a héten jártam meg a dokit és aztán a genetikai tanácsadást emiatt. Az enyém 19,7 ng/ml lett, nekem nem is számoltak hozzá MOM értéket. Elvileg 20-100-ig jó a ng/ml érték, mint azt előttem is írták. Így az enyém kicsit alacsony, a tiéd határértéken belül van, a MOM meg kifejezetten jó.

Engem alaposan megnéztek UH-val, minden a legnagyobb rendben van szerencsére. Aztán a genetikus elmondta, hogy a magas értékből még csak-csak lehet következtetni valamire, de az alacsonyból abszolút semmire... Szó szerint az szerepel a leletmen, hogy magzati rendellenesség kockázata nem magasabb az átlagosnál.

Szóval nyugi! És boldog babavárást! :)

2011. jún. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


annak aki kérdezte a felkiáltójelet, tényleg ott van, és vastagon szedve és kiemelve, hogy + eltérés, azaz magas. Nem magamtól szedtem. :-S

Mindegy, júli negyedikén megyek genetikai uh-ra, utána többet tudok.

2011. jún. 19. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!