Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi diabétesz?

Terhességi diabétesz?

Figyelt kérdés
Tegnapelőtt voltam 25/3 naposan cukor terheléses vérvizsgálaton.Becsület szavamra nem ettem semmit előző este kb. 9 órától.Az éhgyomri eredményem 7,8 a 120 perces pedig 4,7 lett! Ez mit jelent?Nem furcsa,hogy a cukor után lett alacsonyabb? Most nagyon megijedtem,kedden megismétlik a vizsgálatot,de akkor egy könnyű reggeli után másfél órával fognak egyszer vért venni.Volt már így valaki?Most terhességi cukorbeteg vagyok?Tapasztalat,tanács?Előre is köszi!
2011. jún. 23. 08:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Az evéstől számított 2 óra múlva kell visszamenie cukorszintnek normáis értékre, neked 4,4 lett, az teljesen jó, viszont az éhgyomri magas.

Szerintem tovébbi vizsgálatokat fogna végezni, ha cukorbeteg vagy, akkor se ess kétségbe:-))

Én is az voltam és mondom valamiylen szinten jót is tett, azóta teljesen más szemmel nézem a táplálkozásomst, jobban odafigyelek és kerülöm cukrot,a sok bolti cukros sz@rt.

Akinek terh. diab. volt, hajlamosabb a 2-es típusú diabéteszre, ráadásul nagymamának az volt, apukámnak meg van:-((

2011. jún. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Huhhh!Köszi a biztatást,remélem nem lesz baj a babával.Meg a böködést mindenképp szeretném elkerülni!Nem biztos hogy menne magamat böködni!
2011. jún. 23. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!