Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi diabétesz?

Terhességi diabétesz?

Figyelt kérdés
A héten derült ki,hogy magasabb lett 7.9. Hétfőn tudok csak menni a diabetológiára,akkor van kismamáknak!!! Nem lesz addig semmi gond,hogy nem tudok ráállni a diétás ételekre? Próbálom az itt leírtakat,tanácsokat leírni,hogy miből mennyit,mit..De annyira el kap néha a sírhatnék,nem tudom már mit tegyek. Terhelés előtti napi étkezés befolyásolhatta? Elég sok piskóta tallér elfogyott..(elfelejtettem,hogy előtti napon nem kéne)
2011. aug. 12. 09:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy kis segítség, sok hasznos infóval:

[link]


Az előző napi piskóta tallér nem befolyásolja a vércukrot.


Amit már most megtehetsz: hétfőig mellőzöd a fehér lisztes és cukros dolgokat, és gyümölcsöt is módjával eszel, pl. szőlőt és dinnyét pl. ne egyél. Üdítőt sem iszol. Kb. ennyi.

Nincs olyan, hogy "diétás" étel, csak a szénhidrátmennyiséget kell számolni és komolyan venni.

2011. aug. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igy van, teljes mertekben egyet ertek az elozovel! Nem befolyasolt a taller mennyiseg a vizsgalatot. Nem olyan nehez ez, menni fog, de tenyleg vedd komolyan, a baba egeszsegerol van szo. Amit leirt az elozo, cukros, lisztes, szolo, stb. Ha eszel zsomlet reggelire akkor csak egyet, hidd el, eleg lesz, melle sok zoldseget. Ha eszel ebedre husit, akkor fele annyi koretet, de sok zoldseggel. Edessegbol probalj olyan diabetikusat, ami gyumolcscukorral (fruktozzal) keszult, kevesbe karos, mint az aszpartam es muanyag tarsai.

Beszerezhetsz egy vercukormerot, hasznat veszed majd.

2011. aug. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Meg van olyan elore szeletelt kenyer (fitness vagy ilyesmi,nem emlekszem, kis csomagban van), aminek alacsony a szenhidrattartalma. Ezejet majd mind kitapasztalod es tudod helyettesiteni. Pl. a sparban, kaisersben a normal lekvarak kozott lehet kapni hosszukas uvegben cukor nelkuli lekvarokat, nagyon finomak! Nem olcso, igaz. Az ilyen kenyerrel tobbet is megehetsz reggelure, ha edesszaju vagy:) Vagy fruktozzal csinalsz palacsintat es turoval, lekvarral, tok jo:)
2011. aug. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

*a normal lekvarak kozott lehet kapni hosszukas uvegben cukor nelkuli lekvarokat, nagyon finomak!


Gondolom erre gondoltál:

[link]


NINCS cukor nélküli lekvár!!! (Esetleg "hozzáadott" cukor nélkül van, de az is ritka, szerintem a fentiek sem olyanok, én is ezt veszem, mert legalább gyümölcsből van.)

Azért nincs cukor nélküli lekvár, mert rengeteg gyümölcsből főzik, amiben gyümölcscukor van, és azzal is óvatosan kell bánni diabétesz esetén.


Tehát: NEM lehet rendszeresen lekváros kenyeret reggelizni. Néha lehet, de számolni kell a szénhidrátot. Kenyér és lekvár együtt = gyilkos kombinálció.


Van diabetikus lekvár (a fentiek nem azok!), de azt is csak módjával lehet enni.

2011. aug. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!