Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » SEGÍTSÉG! Ugyan olyan rossz a...

SEGÍTSÉG! Ugyan olyan rossz a laborom! Mit csináljak? FÉLEK!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


4 hete csináltak egy vizsgálatot, ami nagyon rossz lett, ezért megismételtették.

Újra kivizsgáltattam magam ezúttal egy magánklinikán, de az eredmények ugyan olyan rosszak :(

Ugye nem lehet baja a kicsimnek? :( RETTEGEK!


AFP 45.2 ng/ml 0,9 MOM

(1 hónapja 0,89 volt)

β-HCG 34000 U/l 2,8 MOM 19.hét 88 kg 20.év

(1 hónapja 2,85 volt)

életkori DOWNrizikó 1/ 1526

biokémiai DOWNrizikó 1/ 1131


Kérlek, valaki!!!!!!!!! :'(


2011. jún. 23. 12:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Egyrészt az afp nagyon megbízhatatlan vizsgálat másrészt ez az eredmény nem olyan rossz, hogy szívbajt kellene tőle kapnod. Gyakorlatilag negatív minden rosszra.


HIdd el, nem lesz semmi baj, ha bármi gond lenne, majd elküldenek genetikai vizsgálatra.

2011. jún. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Holnapra van beutalóm a genetikára, mindenképpen meg akarom csináltatni!

Csak félek :(

2011. jún. 23. 12:59
 3/14 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg!Ezek az eredmények közel sem olyan rosszak,mint ami az ismerősömnek volt,mégis gyönyörű egészséges gyermeke született!Fő a nyugodság,az idegesség(na az árthat a babának)!!
2011. jún. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bíztatást!

Remélem minden rendben lesz majd

2011. jún. 23. 13:05
 5/14 anonim ***** válasza:
Igazán semmiség!szerintem ezek a labor eredmények nem nevezhetők rossznak!
2011. jún. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
köszönöm, kicsit megnyugodtam :)
2011. jún. 23. 13:10
 7/14 anonim ***** válasza:

Nyugi! Az AFP tényleg nagyon elavult. Én pl. az Istenhegyi úton csináltattam a 12. heti kominbáltat, és a mom értékem alacsony lett, de a babával minden ok, fél órán keresztül nézték. Mondta is a genetikus hölgy, hogy negatív az eredmény és ne foglalkozzak az Mom-mal és valószínűleg az AFP-m is alacsony lesz, de ő nem is érti,hogy miért nem tiltják már be itthon is.

Szóval nyugi!

2011. jún. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Az AFP nem mutatja a Down kór kockázatát egyáltalán, soha nem is alkalmazták ennek szűrésére, teljesen más irányú vizsgálat és teljesen más eredmények mutatnak rendellenességet. Ez egy legenda, valahogy elterjedt, de egyébként mivel nekem is alacsony volt, elolvastam az összes AFP vizsgálatról szóló oldalt és mind úgy kezdődik az AFP-nek nincs alacsony értéke és nem méri a Dowen kór kockázatát.

Engem egyébként sehova ne küldtek, mert azt mondta az orvosom is, hogy ostobaság.


A másik vizsgálat meg annyit mutat, hogy vagy Down-kóros a gyereked vagy nem- de ez mindenkiről elmondható. Ez szintén nem mérvadó, mondjuk én azt sem hiszem, hogy ez bármiféle vizsgálat eredménye lenne. Ez a szám fent van a wikipédián, ott meg lehet nézni.


A Doen kór jelei pedig látszanak az ultrahangon, ha megvan az orrcsontja, a csöve csontok, a tarkóredő rendben volt, akkor én nem foglalkoznék vele többet. és semmiképp nem csináltatnék amniot, ez az egyetlen ami biztos és pontos eredményt ad.

2011. jún. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


"és semmiképp nem csináltatnék amniot, ez az egyetlen ami biztos és pontos eredményt ad"


ezt nem egészen értem, kiegészítenéd kérlek?


annyit tennék hozzá, hogy az UH semmifajta eltérést nem mutatott sem az orvosnál, sem a kórházban

2011. jún. 23. 13:23
 10/14 anonim ***** válasza:

nem olyan rosszak ezek az eredmények! mondjuk nem tudom hányadik héten nézték, de a 0,9 AFP az majdnem tökéletes, az 1-et mondják tökéletesnek (sokat olvastam utána mert nekem meg egy kicsit emelkedett lett annak idején 1,9)

a down rizikó azért ennyi, mert azt az AFP-ből, stb számolják ki

nem lesz semmi baj!!!!!!!

2011. jún. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!