Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » SEGÍTSÉG! Ugyan olyan rossz a...

SEGÍTSÉG! Ugyan olyan rossz a laborom! Mit csináljak? FÉLEK!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


4 hete csináltak egy vizsgálatot, ami nagyon rossz lett, ezért megismételtették.

Újra kivizsgáltattam magam ezúttal egy magánklinikán, de az eredmények ugyan olyan rosszak :(

Ugye nem lehet baja a kicsimnek? :( RETTEGEK!


AFP 45.2 ng/ml 0,9 MOM

(1 hónapja 0,89 volt)

β-HCG 34000 U/l 2,8 MOM 19.hét 88 kg 20.év

(1 hónapja 2,85 volt)

életkori DOWNrizikó 1/ 1526

biokémiai DOWNrizikó 1/ 1131


Kérlek, valaki!!!!!!!!! :'(


2011. jún. 23. 12:54
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!


nem a down-kór rizikó, meg az AFP miatt aggódom, hanem a β-HCG értékére mondták nekem hétfőn a kórházban, hogy magas (elviekben 2,5 a maximális érték)

ez aggaszt főképpen :/

2011. jún. 23. 13:53
 12/14 anonim ***** válasza:

tudtommal mom 0,8 tól jó, ugyh nem is értem miért vagy igy megijedve. szerintem ezek teljesen normális értékek.

nekem anno 0,7es lett a mom érték, de még a dokim is azt mondta h rendben van. ha 1-2 nappal jelöbb-késöbb csináltatod mint elvileg kéne már más értekekt kapsz. valóban kb semmit nem ér a vizsgálat s csak nagyon kevésnél v soknál sejtet rosszat. sok országban rééég nem is csiálják már meg. ha és a kisfiam természetesen makk egészséges, gyönyörű 13hónapos:)

2011. jún. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

most kicsit utánanéztem a neten, azt írják, hogy az afp-t és a béta hcg-t együttesen kell nézni, és az alacsony afp + magas béta hcg jelezheti bajt, persze nem feltétlenül! 2,5 felett szoktak további vizsgálatokat javasolni

viszont a kismamablogon a Vida Ági többször is azt válaszolja hasonló okból aggódó kismamáknak hogy 5-ig jó a béta hcg

ill ebben a kérdésben is ez a válasz, hogy 5-ig jó, sejtbankos tájékoztató alapján: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

2011. jún. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Holnap megcsináltatom a biopsziát, mindenképpen!

Persze ettől még aggódom :(

2011. jún. 23. 23:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!