Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Állandóan hányingerem van és...

Állandóan hányingerem van és sok a gyomorsavam. Ajánlanátok valamit ami enyhiti a tüneteket?

Figyelt kérdés
Étvágytalan vagyok,semmi nem izlik és nem esik jól az étel.Úgy érzem sok a gyomorsavam,ettől lehet hányingerem.5 hetes terhesen ez normális?Milyen ételek,táplálék kiegészítők hatásosak ilyenkor?
2011. jún. 24. 21:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Gyomorsavra : Quamatel mini

Hányinger,étvágytalanság: Béres csepp,vagy dédalon :)

2011. jún. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Abszolút. Én kiegek helyett étrendet változtatnék.

- egyszerre soha ne egyél sokat, inkább 5-6 kisebb adag

- kerüld a túl nehéz, fűszeres, zsíros ételeket

- puffasztóból (hüvelyesek, borsó, lencse, tb.) egyszerre keveset egyél

- igyál sok sima vizet, az semlegesít

- jó lehet még a hideg tej - psze nem kaja után, hanem napközben -, mert az is semlegesít

- evés tán közvetlenül ne feküdj le, mert könnyebben visszajön

- ha mégis álmos vagy, és fekszel, akkor emeld meg a fejrészt (plusz párna, ilyesmi).


Remélem, segítettem valamennyit, jobbulást.

2011. jún. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Egy pohár hideg tej általában segít. ha ez nem, akkor a gyömbéres üdítő vagy egy kis darab gyömbér elrágcsálva.

mindent ehetsz, amit eddig, kivéve nyers húsokat tartalmazó ételek: pl szusi, tatárbifsztek. Alkoholos italok, de néha 1-1 pohár bor vagy pezsgő mehet. cigi tilos! Kávé napi 1-2 csészényi mehet. Gyógyteák közül a tisztító, méregtelenítő teák nem ajánlottak.Ja! és a pasztörizálatlan tej, tejtermékek, penészes sajtok nem ajánlottak. Gratulálok!

2011. jún. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
Vannak lúgos ásányvizek. Azok közömbösítik a savat.
2011. jún. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Savra: fél citrom kicsavart leve kicsi vízzel hígítva. Furának tűnik, de a gyümölcssav jól közömbösíti a gyomorsavat, ami enyhe sósav.

patikában kapható Shcüssler só: 9 Natrium Phosphoricum 1-1 szükség szerint a nyelv alá téve, elszopogatva.

2011. jún. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekem a gyomorsavra a Rennie volt hatásos!
2011. jún. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem egy-egy korty tej segített.
2011. jún. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
nekem az émelygésen (7 hetes vagyok) a hideg citromos víz lassan kortyolgatva segít, semmi más :S
2011. jún. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Gyomorégésre nekem a hideg tej jött be és a mustár.Ha már nagyon nem bírtam a sok savat, megettem egy kis kanál mustár.


Gratulálok!És boldog babavárást!:)

2011. jún. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én is 5 hetes vagyok, és szintén erős hányinger. Gyomorsavam még nincs, de bizti lesz, mert egyébként is néha az egekbe szökik. Én vettem citromot, nem levet, és azt szoktam vízbe belenyomkodni. Nekem bevált, és ideig óráig segít.

Gratulálok!

2011. jún. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!