Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elkaptam az influenzát a...

Elkaptam az influenzát a páromtól, milyen kezelést ajanlanátok?

Figyelt kérdés
Illetve hetfore kaptam idoponotot, influenza elleni vedooltasra. Ezek utan beadatnatok?
2011. okt. 14. 11:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Betegen nem oltanak be.

az orvossal beszéld meg a kezelést

2011. okt. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, hogy semmilyen oltást nem adnak be, ha épp beteg vagy. Késôbb megfontolandó, nem biztos, hogy ugyanazt a fajtát kaptad el ugyanis, mint amitôl az oltás védene...


Én kb. 3 hetes terhesen voltam influenzás, nem szedtem be rá semmit, mert nem mertem, bár csak sejtésem volt. Népi gyógymódokkal (sok gyógytea, méz, borogatás, fekvés) kúráltam csak magam. Szerencsére nem fordult komolyabbra (3-4 napig volt magas lázam) és egyikünknek sem lett baja.

2011. okt. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nincs influenza járvány még!Van egy torok gyulladással járó vírusos megbetegedés ami terjed az országba de influenza még nincs.

Az orvost kérdezd feltétlen főleg ha terhes vagy és lázad van!!!!

2011. okt. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Oscillococcinumot tudom ajánlani, sok teát, ágynyugalmat és persze vitaminokat :)

Én nem adatnám be a védőoltást.


Jobbulást!

2011. okt. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem Magyarorszagon elek, igy nem tudom hogy otthon milyen jarvany van. Itt ahol en lakom, influenza. Koszonom a valaszokat. Lazam nincs, csak a torkom faj, meg folyik az orrom. Gyogyszert en sem szeretnek szedni.
2011. okt. 14. 11:57
 6/8 anonim ***** válasza:

Én sem Magyarországon élek és én is most voltam beteg meg a párom is de nem influenza (annak más a tünete és mindig lázzal jár meg ízületi fájdalmakkal) fájt a torkom lázam nem volt (A páromnak volt)folyt az orom és sokat tüsszögtem,majd elkezdtem iszonyúan köhögni,mivel házi praktikával egyikünk sem javult kénytelenek voltunk antibiotikumot (ampicilint) szedni, torokra homeogene-t szedtem meg mézes citromot ettem,(megfőzöd a citromot majd kikaparod a belsejét és összekevered ugyan annyi mézzel amennyi a citrom)az jó köhögésre is.Orr dugulásra pedig hómeós orrsprayt kaptam,meg a tengeri sósat használtam még,nekem nagyon rossz volt mert gennyes váladékkal volt tele az orom ezért inhaláltam is kamillával hogy kitudjam fújni.


Jobbulást kívánok!

Az oltást meg halaszd el ha jobban leszel.


Üdv 34hkm.

2011. okt. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Jaj, nagyon koszonom. Az izuleti fajdalmak meg nem jelentkeztek, de paromnal igen. O nagyon beteg, 3 napja lazas, gyogyszert szedi, de nem sokat javult. Felek hogy elkaptam tole, bar nekem a torokfajason, meg az orrfolyason kivul nincs egyeb panaszom. Koszonom a valaszod, mindenkepp kiprobalom.

Az oltast szerintem meg nem adatom be.

2011. okt. 14. 12:29
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok a férfiakat valahogy jobban megviseli a párom ugyan úgy volt mint a tied pedig tőle kaptam el és még ápoltam is még is egy hét alatt meggyógyultam,apukám is elkapta ö is nagyon beteg volt anyu meg ugyan úgy volt mint én.Remélem segít amit írtam de mondom én 4 napig szedtem antibiotikumot is és az is segített.
2011. okt. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!