Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kell az orvosnak megvizs...

Mikor kell az orvosnak megvizsgálnia a méhszáj állapotát?

Figyelt kérdés
Most vagyok 22 hetes és utoljára 8 hetesen nézte meg, akkor 3000-es volt, de nem kellene újra megvizsgálnia? holnap megyek hozzá 4d-re, megkérjem hogy nézze meg?
2011. jún. 26. 20:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem havonta 1x nézi, illetve egy alkalommal panaszom volt így megnézte közben is. Mindenképpen kérjed, hogy ellenőrizze.
2011. jún. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Azt nem tudom, hogy mikor kell megvizsgálnia az orvosnak a méhszájat, nekem minden alkalommal megnézte a dokim.

Talán még nem látta indokoltnak, szerintem innentől kezdve fogja majd megvizsgálni, ahogy halad előre a terhességed, egyre fontosabb lesz!

Nem hiszem, hogy emiatt aggódnod kéne, de ha zavar, akkor legközelebb kérdezz rá nyugodtan. Mondd, hogy szeretnéd tudni, hogy minden rendben van e.

Lehet, hogy legközelebb magától megvizsgál majd!

Boldog babavárást neked!

19 hós kisfiú anyucija

2011. jún. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nekem is minden alkalommal megnézte!

Kérdezz rá nyugodtan!

2011. jún. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Eddig nem volt igazán lényeges szerintem, olyan 24-28 héttől fontosabb. Ha panaszod nem volt, kicsi az esélye hogy ennyi idősen rövidülne-nyílna.

Mint ahogy az utolsó hónapban sem érdekes már, ha lehet akkor ne kérd a vizsgálatot, elég kellemetlen akkor.

2011. jún. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem csak a harmadik trimeszterben kezdte nézni,mindkét terhességemnél.Addig viszont ultrahangal minden alkalommal a belsőt nézte,ami végig zárt volt.Szerintem nálad is "így"nézte,de ha megnyugtat kérdezz rá!(.Bár nekem a vizsgálat alatt nekem mindig mondta, hogy épp mit néz/vizsgál)
2011. jún. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
jézusom...bocs, kicsit sok lett a, "nekem". :)
2011. jún. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem utoljára áprilisban nézték meg, legközelebb jövő héten(legalábbis remélem) fogják nézni. Jelenleg 35 hetes kismama vagyok, igy akkor 3 hónapig nem nézett doki( igaz uh-on voltunk többször is, de lent nem néztek)
2011. jún. 27. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Először a 30. héten nézte meg a méhszájamat, de akkor is csak azért, mert fájdogált a hasam. Ha nincsen panaszod, akkor felesleges minden alkalommal nézegetni, mert ponthogy a vizsgálat miatt is nyílhat vagy rövidülhet. Felesleges megterhelés. Ha uh vizsgálatnál nézi, és nem manuálisan, akkor persze nem megterhelő.
2011. jún. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem minden vizsgálatkor, tehát havonta megnézi, rendszeresen.

24 hkm

2011. jún. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nálunk nem nézik terhesgondozáson, csak ha panasz van. Legutóbb akkor vizsgáltak, amikor megállapították a terhességet. Legközelebb meg a várható szülés időpontja előtt.

Ha valaki magánrendelésre jár terhesgondozásra, azoknak mindig nézik. Valamiért el kell kérni a pénzt, és valakit meg is nyugtat.

Én panaszmentesség esetén feleslegesnek tartom.

2011. jún. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!