Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 23+5 hetesen méhszáj 3100,...

23+5 hetesen méhszáj 3100, lehet házaséletet élni?

Figyelt kérdés
Csak azt mondta, az orvos hogy pihenjek amennyit tudok, de azt nem mondta hogy nem lehetek együtt a férjemmel?
2011. okt. 20. 20:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem javasolt.A sok pihenésbe szerintem az is beletartozik, hogy nem lehet nemi életet élni, mert az még veszélyesebb, mintha pl.:fent vagy egy fél nap talpon.

De nem vagyok orvos, hívd fel, vagy legközelebb kérdezz rá.

2011. okt. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Én is így gondoltam! Hétvégén találkozom a szülésznőmmel és megkérdezem!

Azért várom még a válaszokat!

2011. okt. 20. 21:10
 3/9 anonim ***** válasza:
szia! én tuti nem kísérleteznék... még ha azt mondaná hogy nyugodtan akkor sem- persze ez én vagyok - de félnék egy fertőzéstől is! úgy ahogy kádba sem és uszodába sem mennék evvel az értékkel.. tudom kicsit parázós vagyok de inkább kihagynám - még úgy is hogy most a 2. babát várom és sokkal kevésbé vagyok nyugtalan minden miatt :)
2011. okt. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Meg veletlenul se!!!! En a 34. heten mar nyitva voltam es az orvosom szigoruan megtiltotta az eggyutletet.
2011. okt. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Alaphelyzetben a méhszáj értéke 3000, ez azt jelenti, a méhnyak 3 ujjnyi és a méhszáj teljesen zárt. A méhnyak nagyon gyakran már a 2. harmad végén elkezd megrövidülni, ilyenkor előfordulhat, hogy 2000 vagy ritkábban 1000 az értéke, de ez nem jelenti azt, hogy koraszülésre lehet számítani, a baba súlya okozhatja, vagy lehet szimplán alkati kérdés is. Az életmódodon emiatt nem kell változtatni (tehát nincs se sport, se munka, se szextilalom).


Ha a 2.-3. számjegy értéke 1-es az azt jelenti, hogy a méhszáj elkezdett kinyílni, de még nincs kinyílva teljesen. A 2 harmadban ez valóban jelezheti azt, hogy korábban érkezik a baba, és ilyenkor érdemes áttérni a kímélő életmódra, de nem kell feküdni.


Ha mindhárom utolsó számjegy értéke 1-es (3111,2111,1111 az érték), az azt jelenti, hogy a méhszáj teljesen kinyílt. A 36. hét után ez nem gond, előtte koraszülésre utalhat és mivel nem tudják pontosan megmondani, mi indíthatja be a szülést, ezért ilyen esetekben állandó fekvést javasolnak.Sokan nem értik, ez pontosan mit jelent. Egyik ismerős anyukának a 27. héten nyílt ki a méhszája, mindvégig feküdt. A 36. héten leszaladt a piacra bevásárolni és azonnal beindultak a fájások. Tehát ezt nagyon szigorúan be kell tartani.

2011. okt. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem 28 hetesen lett 2100 es nem lettunk eltiltva a szextol. Azt mondta a doki, hogy amig meg a belso es kozepso mehszaj zart, addig nincs gond. MOndjuk nekem rovidulve mar az elejetol volt, mert ez a masodik terhesseg volt, allitolag az normalis.
2011. okt. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat!

Nekem is a második terhességem! Az elsőnél teljesen zárt voltam a 39. héten volt 2000 az érték és pontosan a kiírt napon született meg a kislányunk!

Remélem most sem fog sokkal korábban megszületni!

Köszi még egyszer! Szép napot mindenkinek!

2011. okt. 21. 11:22
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem a 24. héten vették észre, azóta is 3100 az értéke (31. héten most) nem lettünk eltiltva sem a sextől és vigyáznom sem kell. Nekem 3. babám 4 éven belül, mondta is a dokim, hogy igazából teljesen normális ilyenkor, és amíg a belső nem nyílik, addig semmi gond.
2011. okt. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem a 29. héten lett 2100-as a méhszájam, de nem tiltott el minket a doki. Együtt is voltunk heti 3-4 alkalommal, csak óvatosabban.

És 4 nappal hordtam túl a lányomat.

De az a biztos, ha a dokidtól kérdezed meg.

2011. okt. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!