Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A tehességem alatt nincs egy...

A tehességem alatt nincs egy nyugodt percem sem. Állandóan aggódok, minden vizsgálat elött szorongok. Más is van így vele?

Figyelt kérdés
2009. márc. 27. 06:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia.

Pontosan átérzem amit írtál. Az első perctől kezdve így voltam vele én is. Jól van-e, jó-e az eredmény, miért nem mozog annyit mint tegnap...?

Talán a 20hetes ultrahang volt a fordulópont, ahol megtudtam a nemét és minden eredmény tökéletes volt és nagyon kedvesen megnyugtatott az orvos és mindent alaposan elmagyarázott.

Te mennyi idős terhes vagy?

Tudom, könnyű ezt mondani, de ne aggódj, mert a terhesség tényleg gyönyörű dolog és ha pozitívan állsz hozzá, szuper napokat élhetsz át.

Kellemes babavárást!

2009. márc. 27. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 edus83 ***** válasza:
100%
Ismerős érzés,mert már ment el picim,és rettegek állandóan,de nem szabad próbálj meg pozitívan hozzá állni:))!!Minden rendben lesz:))!!
2009. márc. 27. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
ne szorongj állandóan mert megérzik a babák. miért ne lenne minden rendben? nyugi.
2009. márc. 27. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is együttérzek veled. :)

Minden vizsgálat előtt úgy indultam az orvoshoz, hogy vajon mindent rendben talál-e, ugye most is fogom látni, hogy dobog a kicsi szíve, és később: ugye fogom látni, ahogy ficánkol.

Most már érzem is a ficánkolását (22 hetes vagyok). Ez nagyon megnyugtató dolog.

És csatlakozom az előttem szólókhoz: a babavárás gyönyörű dolog! Éljük meg örömmel, mert nem is tart túl sokáig.

Az egyik barátnőm, amikor kiderült, hogy babát vár, megkérdezte a másik barátnőmet, hogy "Meddig aggódjak?" Mármint azt értette ez alatt, hogy meddig kell veszélyekre számítani. Erre a másik barátnőm azt válaszolta, tudva, hogy az aggódás semmin nem változtat - sem poziítív sem negatív irányban, legföljebb rossz lehet, mivel a babánk érzi - szóval azt válaszolta, hogy: "Életed végéig!" :) Persze mosolygott hozzá. Ebből megértette a babavárós barátnőm, hogy fölös aggódnia. Így akár az egész életet is végigaggódhatja, de nincs semmi értelme.


Örülj ennek az időszaknak te is, mert szerintem óriási ajándék! :)


22 hetes kismami és a pocaklakója :)

2009. márc. 27. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólokhoz! Én a 12 hétig aggódtam halálra magam, után vhogy fokozatosan feloldodtam! Neked is ezt tanácsolom, persze minden vizsgálat előtt szorongok még, de már koránt sem annyira!Boldog babavárást!:)
2009. márc. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én végig aggódtam a várandóságot. 12. hétig: elvetélek, 16. hét: AFP eredmény-down kor, toxoplazma, koraszülés, szülés alatti bajok, stb....

Megszületett a pici fiam a 40. hétre 3600 gr, természetes úton. Most 3 hónapos. Csak mostmár a neurológiát is megjártuk, mert elképesztően sírós, hisztériázik mindig, mindenen. Nem tudom, hogy a várandóság alatti stressz vagy genetika. Valószínűleg mindkettő. Szóval valóban nem érdemes nagyon aggódni, mert a babánk bánja:(

2009. márc. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!