Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A kismamák 90%-a valóban a...

A kismamák 90%-a valóban a bejelentett fizetéséből él?

Figyelt kérdés
Sokan elmennek táppénzre már 2-3 hónaposan, holott az nem lenne indokolt. Csupán azért, hogy pihenjenek, és élvezzék a kismamaságot. Hát. Én is élvezném, de sajna akkor kb havi 120 ezerrel kevesebbet kapnék. Csak nekem van ilyen melóhelyem? Hihetetlen.
2011. júl. 8. 18:19
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Kedves 1,3,6-os válaszoló!Mi a francot kell egyből habzó szájjal felcsattanni???De nem vagyok meglepődve, sok ilyen dúvad csaj van itt, aki ezen az oldalon éli ki az összes veszekedési vágyát, mert máshol nem meri..Baromira nem turkálok más zsebében, csak kíváncsi voltam! Mert az én környezetemben embert nem ismerek jóformán, aki annyival van bejelentve amennyit keres!! ENNYI!!És okoska, a táppénz nem 40 %, ha nem haragszol!! Állati messze vagyok a havi 300 ezertől. De nem fogok magyarázkodni. Egy kérdés volt. Pont.
2011. júl. 8. 21:45
 12/20 anonim ***** válasza:
én nem mentem táppénzre, éppen ezért. 50ezerrel kaptam volna kevesebbet. pedig veszélyeztetett is voltam és sajnos korazsülésem is lett. szóval én ténylegesen abból éltem volna...és szerintem még sokan mások is
2011. júl. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Az első jól írta, ha 120.000,- Ft-tal kapnál kevesebbet, az valóban a fizetésed 40%-a lenne, mert a táppénz 60% most. És ne légy arrogáns, nem ér annyit az egész, hogy ilyen csacskaságon felhúzd magad, akármennyire érzékeny állapotban is vagy a várandósság miatt.

Én szívesen elmennék táppénzre és itthon a saját világomban készülnék fel a babavárásra. Ennek az az oka egyrészt, hogy nem nagyon tudtam még "feldolgozni" azt, hogy állapotos vagyok, napközben pedig a munka miatt nincs rá időm. Esténként már annyira holt vagyok, hogy csak arra tudok koncentrálni, hogy húz az ágyikó.

Ráadásul és rosszul is viselem a terhességet, rengeteg nyavajám van tőle, kikészít a picur, de nem tudok eljönni, mert a mostanihoz képest kész érvágás lenne az a pénz, amit "keresek" és sajnos vagy nem sajnos, nálunk én vagyok, aki többet hoz haza.

Szóval gyűröm, amíg bírom, de nem azért, mert nagyon akarom.

Boldog babavárást mindenkinek.

2011. júl. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
49%

Természetesen jól írtam. Ha 120 ezerrel kapsz kevesebbet, és 60% a táppénz, akkor a 40% = 120ezer.

Ostoba :D

2011. júl. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Nem írtad jól te szerencsétlen, nyugodjál már bele!!!

Igen, a táppénz 60%. De azt a BEJELENTETT bruttó bér után számolják! Te honnan tudod mennyi az én bejelentett bérem? Ostoba...

Igen, 120 ezerrel kapok kevesebbet, de a valós fizetésem NEM 300 ezer,de még csak 200 sem... De talán szálljunk ki a zsebemből. A problémám nem ezzel volt, a kérdés nem arra irányult, hogy segítsetek kiszámolni a fizetésemet.!

2011. júl. 10. 09:22
 16/20 sumergo ***** válasza:

Elnézést, ha sértőnek találtad amit írtam, és én egy szóval sem említettem a fizetésed! Csupán azt próbáltam érzékeltetni, h bizony rengeteg olyan munkahely van, ahol igenis veszélyeztetve vannak a pocaklakók már az első percektől fogva. Tehát nem indok nélkül mennek táppénzre a kismamák. Hogy jobban értsd amit vegyszernek írtam: ahol én dolgozom, a munkaköröm olyan, h kb. 10 percenként más-más gyógyszer porát szívom be, egyik helyen egy antidepresszáns, a következő helyen vérnyomáscsökkentő, a következő teremben nyugtató, stb. Ez ugye nem ideális azért.

A másik, h szerintem azért sokan tényleg a bejelentett fizujukból élnek, mert aki gyárakban, hivatalokban dolgozik, nem kis cégeknél, ott nincs mellékes borítékban.

Ha nem ilyenek lennének a munkahelyemen a körülmények, én szívesen járnék még dolgozni, de a baba egészségét semmi körülmények között nem szerettem volna kockáztatni, pedig nagyon is érzékelhető a különbség a fizum, és a tp között. Főleg úgy, h pont a terhességem elején kaptam elég jó fizetésemelést, de ugye az nem számít, hisz a tavalyi bruttóm alapján kapom a tp. Ha dolgoznék, kb. 170 ezret keresnék, így táppénzen kapok 110 ezer körül. Azért sokat számítana az a 60 ezer, de ez van.

Bocsánat ha hosszú lett, csak tényleg szerettem volna, h értsd.


22+6 hkm

2011. júl. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Én kimondottan arra a szitura gondoltam, mikor nincs kitéve ilyesminek (vegyszer, nehéz fizikai munka mert azt MAXIMÁLISAN MEGÉRTEM!

Mióta én is kismama vagyok rengeteg ilyesféle fórumot olvasgatok, és ott akadt meg a szemem olyanon, hogy nincs semmiféle hasonló körülmény, de már 7-8 hetesen elmennek táppénzre, hogy pihenjenek. És félreértés ne essék, mindenkinek szíve joga!!

2011. júl. 10. 16:28
 18/20 A kérdező kommentje:

Csak arra lettem volna kíváncsi ki hogy mérlegel.Ismétlem csakis abban az esetben, ha amúgy még dolgozhatna!.Mert nyilván a stresszmentes babavárás elengedhetetlen.De ebben a világban sajna a pénz is..

És semmi hátsó szándékom nem volt ezzel a kérdéssel . Csak magamnak is fejtörést okoz. Ugyan én nem dolgozom vegyszerekkel, cipekednem se kell. Csak szimplán stresszes a melóhelyem..Pontosabban a munkám. De azért remélem a 33. hétig szépen "elsiklok" :) Mert azért nem mindig rossz:D

2011. júl. 10. 16:33
 19/20 sumergo ***** válasza:
A baba a pocakban szerintem fantasztikus nyugtató! Rengeteg helyzet van a mindennapi életben, amin régen felhúztam volna magam, most babásan pedig lesz@rom! Ilyen szempontból a stressz a leginkább kiküszöbölhető probléma a munkahelyen. Legalábbis én így vagyok, de persze mindenki más és más. Ha még sokáig melóznod kell, akkor kitartást, és tényleg próbáld meg nem a lelkedre venni a stresszes helyzeteket. :-)
2011. júl. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Igyekszem, köszi :) Egyébként 18 hetes vagyok, úgyhogy egy darabig "élvezhetem" még a melót..

Neked is minden jót:)

2011. júl. 11. 11:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!