Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nincs fogadott orvosom....

Nincs fogadott orvosom. Milyen rendszerességgel menjek az utolsó hónapban hüvely-méhszájvizsgálatra?

Figyelt kérdés
Ha én nem megyek magamtól a körzetihez, akkor szülésig nem néz meg senki :-S A kiskönyvembe irkálja a méhszájértékeket a tanácsadások alkalmával, de nem vizsgált még meg, csak egyszer az elején. 35 hetes vagyok, milyen időközönként keressem fel a saját és a babám érdekében a rendelőt? Amúgy nincs panaszom.
2011. júl. 8. 20:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Gondolom jártál már védőnőnél. Nekem ő adott egy papírt, hogy melyik héten milyen vizsgálatra kell járni. Neked egyébként most lesz aktuális a 36. héttől a ctg, nst. Méhszáj állapotát nekem sem nézték volna meg eddig, ha nem lett volna egyszer panaszom. Meg akkor nézték legközelebb amikor hüvelytisztaságit néztek. Uh beutalókat ki szokta adni neked?
2011. júl. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
UH, NST, tanácsadások hetente,... ez mind oké, de a vizsgálatot senki nem erőlteti, nincs róla szó. Ha akarok megyek, ha akarok nem. Maga a nőgyógyászati vizsgálatot. Azt kérdezem.
2011. júl. 8. 20:28
 3/7 anonim ***** válasza:
Jaaaa, tehát csak a hüvelyi vizsgálatot hiányolod, ha jól értem. Nem létfontosságú tulajdonképpen, bár azt nem értem, hogy miért ír be bármit is hasraütésszerűen... Ha nincs panaszod, akkor nagy valószínűséggel zárt vagy. Mondom, igazából engem sem vizsgált volna meg, ha nem fájt volna az alhasam. Hüvelytisztaságid volt már?
2011. júl. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen, mint a kérdésemben is írtam, a hüvelyvizsgálatról érdeklődöm, hogyha valakinek nincs dokija, így csak az alap, kötelező vizsgálatokra küldözgetik az embert, akkor magamtól mikor menjek hüvelyvizsgálatra, ami nem kötelező, de ajánlott gondolom. Amúgy tényleg beírkál olyanokat is a kiskönyvbe, amiről fogalma sem lehet. Eddig 3000-es volt a méhszájam, legutóbb 2000-es, de egyszersem vizsgált meg. Lehet, hogy nem létfontosságú, de nem tudom, hogy ha pl. jövőhéten elmegyek és minden okés mondjuk, akkor legközelebb mikor menjek?! Akiknek normális dokijuk van, azoknak milyen időközönként vizsgálgatja a dolgokat bent az utolsó hónapban? Hetente? Vagy nem is szokás? Tehát az utolsó 3-4 hétre gondolok.

Amúgy köszi a választ!

2011. júl. 8. 21:48
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Ezen már én is régóta agyalok, hogy miért van M.o.-on így..Én 2 helyen járok vizsgálatra, Magyarországon és Ausztriában is, de míg Ausztriában a 20.héttől minden alkalommal nézi a méhszájat, hogy zárt-e, addig M.o.-on 33 hetes vagyok, de még egyszer sem nézték meg...ez annyira fura..Ezen már én is gondolkodtam, hogy de mikor fogják már megnézni? Nekem annyiból jobb, hogy máshol végülios megnézik, de én lehet, hogy a helyedben azért elmennék valami magánrendelőbe, vagy valahova, tök durva, hogy ezt nem nézik, nem? Vagy ez így normális? lehet ám, csak én nem értek hozzá
2011. júl. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ilyen idős terhességnél má nemigen van belső vizsgálat, ahova én járok, ott csak nst+vizelet vizsgálat van, a 38. heti uh-n viszont nézték a méhszájat.
2011. júl. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi Nektek is, jövőhéten mindenképpen elmegyek.
2011. júl. 9. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!