Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Még csak 13 hetes vagyok, de...

Még csak 13 hetes vagyok, de nem bírom az emelkedőket. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Ezalatt értem a lépcsőzést és a kirándulást is.Pedig eddig nem volt ilyen gondom,sokat jártunk túrázni.Egyenes úton bármeddig elsétálok,csak felfelé ne kelljen menni,mert egyből elkezdek fulladni.Most elkezdtem egy kismamatornát,hátha segít,bár ez főként csak a lábakat edzi.Van valaki hasonló helyzetben?
2008. febr. 28. 14:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Én is így voltam kb a 8. héttől, most vagyok 20 hetes és kb 1 hónapja jobb lett, már nem fáradok el annyira hamar, de így sem bírok olyan sokat, mint a terhesség előtt.

Ha elfáradsz, inkább pihenj!

2008. febr. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen a szívműködésed, terhesség alatt megnő a szív munkája, de azért oda kell figyelni,számold meg a pulzusod nyugalomban mennyi egy perc alatt.Ha 100 fölé megy,említsd meg a háziorvosodnak,mert később csak még több lesz.Biztos nincs baj ne aggódj, nekem alap 100-as.terhelésre 120-130, de nekem olyan is a keringésem, és nem akarok gyszert szedni.Sztem korai a terhességed ehhez,inkább orvosnak említsd meg,max megnyugtat.

Ezenkívűl más oka is lehet, de én nem vagyok orvos,csak segíteni akarok:-)

19 hetes kismama

2008. febr. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne fárazd ki magad.Bele kell törődni, hogy ennyit bír jelenleg a szervezeted. Tényleg oda kell figyelni a pulzusodra,mert a szervezetednek két embert kell ellátnia.

Nekem is magas volt a terhesség elején a pulzusszámom ,én is teljesen kifáradtam még a legkisebb sétától is. Jobb esetben kell egy kis idő mire a szervezet átáll,és lehet hogy a pár hét múlva,már sokkal jobb lesz.

Azért nem árt, ha megemlíted a dokidnak, és amikor mész a belgyógyászhoz neki is szólj erről a dologról!

2008. febr. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én kb. a 12. hétig nem bírtam. A 4.-5. hónapban tele voltam energiával. Most, hogy ennek vége, megint belassultam, mert keményedik a hasam, ha mozgok. szerintem ez változó.
2008. febr. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!