Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Teljesen elvagyok keseredve!...

Teljesen elvagyok keseredve! Ti mit csinálnátok a helyembe? 20hetes vagyok,a páromat nemrég rugták ki a munkahelyéről semmmi bevételünk nincs,nem talál magának munkát..

Figyelt kérdés

Én eddig ahol dolgoztam nem voltam bejelentve:(És amint megtudta a fönköm hogy terhes vagyok ki is rugot.Nem volt hajlandó megbeszélni vagy valami megoldás találni.És ugy néz ki hogy sajnos gyed-re se leszek jogosult.Minden számlánk kezd halmozodni,és hogy hogy fogunk a babának vásárolni azt se tudom.Amikor kiderült hogy terhes vagyok olyan boldogok voltunk,e most..

Hogy tud minden igy elromlani??:(


2009. ápr. 2. 18:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nyugodj meg,én is hasonló helyzetben voltam,csak nekem járt volna a munkanélküli,de mégsem kaptam mert van egy bt. amiben beltag vagyok és akkor ugye nem jár de nekem sem volt 40ezer forintom hogy megszüntessem.Ebből akartam a babámnak mindent megvenni.Párom dolgozott de az elment az albérletre meg a kajára.Most kinnt van külföldön,és küldi nekem a pénzt havi 100e-et mi így tudtuk megoldani.

2009. ápr. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát nagyon sajnállak titeket! Mi se vagyunk túl jó helyzetben, nekünk is vannak elmaradt számlák és a bank is most emelt kamatot, szóval mi sem lubickolunk, de még így is jobb helyzetben vagyunk, mint ti! Tudom, hogy nekem könnyű mondani, de hidd el, hogy most az a legfontosabb, hogy nyugodt marad és ne stresszeld túl magad! A baba miatt ez fontos!!! Én, amikor a hullámok decemberben összecsaptak a fejünk felett úgy döntöttem, hogy magyarán lesz.rok mindent! Fontosabb a babánk, mint hogy agyon aggódjam magam. Azért néha eltörik a mécses, de alapjában véve egész pozitívan állok a dolgokhoz még így, a nehezebb időkben is. Úgy fogom fel, hogy majd megoldjuk! Először is a legfontosabb, hogy egymásnak ott vagytok! És ott egy pindúrka kis ember a pocidban, aki miatt küzdeni kell! Persze ezt is könnyű mondani, de a párod is böngéssze csak az álláshirdetéseket, mert idővel meglesz az eredménye. Ha tud, akkor legalább feketén dolgozzon!

Nos én nagyon sok erőt kívánok Nektek! A babátokért megéri harcolni! Ne adjátok fel! próbáljatok pozitívan hozzáállni! Kitartás!

31 hetes kismami

2009. ápr. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A párod próbáljon meg munkát találni de sürgősen, te is ha kell takaríts, nem szégyen, és azt nagy hassal is lehet öreg mamiknál, vagy tehetősebbeknél. Párod külföldön,vagy ha kell akkor az arborétumnál seperje az utcát, az se szégyen, de titeket el kell tartania. És a babának lehet használtat is venni, és turiba ruhákat... Kitartás, és sajnálom...
2009. ápr. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Hát nekem most rendesen könnybe lábadt a szemem:( Teljesen átélem a helyzeteket, mi is ugyan így vagyunk. Én munkanélkülin vagyok a férjemnek kb. még 1 hetet kell dolgoznia aztán szélnek engedik. Igaz én még csak 9 hetes vagyok, de az izgalmak hatására elkezdtem barnázni, meg ilyenek most gyógyszert is kell szednem sajna:( Lakáshitel a nyakunkon azzal nem is lenne semmi baj, de jócskán megemelkedett majdnem a duplájára így fogalmam sincs miből fizetjük ki és még a rezsit meg se említettem, így is van egy kis elmaradásom. Most akartunk festeni lassan megvenni mindent(minden hónapban valamit aztán mi festettünk volna ki) és kialakítani a szobát a babának, de így a semmiből...
2009. ápr. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Most leírom az én történetemet, csak h ne érezd magad egyedül. ;) :(

Most derült ki, h nem kapok majd GYED-et, csak GYES-t. Ápr. közepén lejár a GYÁS-om.

A párom ma hagyott el, megfenyegetett, h lelép a gyerekkel, emiatt nem merek aludni ma este.

A lakáshitelünk (jelzálog!) 60 e-ről 110-re emelkedett.

A gázunkat kikapcsolták, fánk nincs, a gyereknél hősugárzóval fűtök.

A szüleimmel 1 házban élünk, az anyukám 100 e Ft-ot keres, az apukám nem dolgozik, a m.nélkülije márc. hóval lejárt. Baleset miatt gyógytornára jár, és még fog is sokáig, így elhelyezkedni nem tud. Aug.-ban nyugdíjba mehet, tehát leszázalékolást kérni nem érdemes. A babát rábízni nem lehet a sérülése miatt.

A "páromtól" nem tudnak gyerektartást vonni, nincs bejelentett munkahelye.

Engem kirúgtak, amikor terhes lettem, nincs hova visszamennem dolgozni.

Felvettük a Providentet, h számlákat tudjunk fizetni.

Ergo jövő hónaptól 3 felnőttre és 1 tápszeres(!) babára jut 140 e Ft, amiből 130 a hitel. Rezsire, kajára, BABÁra, egyébre marad 10 e Ft.

És hidd el, ez a rengeteg rossz a terhességem utolsó pár hetében kezdődött (kiv. a munkanélküliségem). Szerintem ezért ment el a tejem is.

Nagy szégyen, de nem tudtam kifizetni az orvosomat sem, minden nap ezzel a szégyennel kelek és fekszem. :(

Szóval csak azt tudom "mondani", h átérzem a helyzetedet, és borzasztóan sajnálom!

Ha leírod, h hol laksz (település), vmilyen módon átadnék néhány cuccot, ami az én kicsimnek már nem kell, v ha nem a közelemben, akkor megbeszéljük és postázom, amit lehet!

2009. ápr. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!