Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukorbetegségem...

Terhességi cukorbetegségem van, már 4 hete diétázom, és most valahogy "besokalltam". Van valaki még így?

Figyelt kérdés

Eddig mindig jó volt minden, reggel 5,5 körül van a cukrom, 1 órával étkezés után pedig nagyon odafigyelek,hogy 7 alatt maradjon.De valahogy ezen a héten ugyanolyan mennyiségeket ettem mint eddig és 7-8 közötti értékeket mértem evés után.

A másik hogy nem tudok napi 5-6x enni, max 3x egyszerűen nem megy, bár túlsúlyos vagyok és az orvos azt mondta hogy semmi baj nem lesz ha fogyok is a babával (eddig 5kg ment le), már unom is azt amit ehetek...

27 hetes vagyok és néha már nem tudom mit ehetek, mert egyszer teljesen jó lesz az értékem tőle, máskor pedig magasabb.


2011. júl. 28. 13:50
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
16:57-es vagyok, én canderelt használom teckóba vettem 400gr és 600 Ft volt, de még fél doboz van belőle, és csak kávéba használom vagy tejeskávéba, jah a túrógombócra is meg káposztás tésztát is lehet vele enni, nagyon jó. nekem azé nem volt olyan nagy a cukrom, voltam cukormérésen egy napos kórházi bent fekvéssel hál Isten jók lettek az eredmények, 4-4.5 között és a diétával én kordába tudom tartani. én nem vagyok cukor beteg de hajlamos vagyok. mivel a terhesség is veszélyeztettet így figyelemmel kísér a doki, aminek nagyon örülök. én is októberbe szülök de még nem tudjuk az időpontott valamikor a vége fele, nekünk 100% mondták h kisfiú, aminek nagyon örül mindenki :D
2011. júl. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Nekem október 23. a nagy nap:)Én sem voltam eddig cukorbeteg, és remélem ha fiam megszületik el is hagyom, legalábbis nagyon azon leszek!
2011. júl. 30. 06:34
 13/19 anonim ***** válasza:

16:57

most lehet én vagyok hülye de minek kelsz fel 7-kor??

ha 10kor kelsz akkor onnan indul a napod onnan van a reggeli nem???

gondolom nem 8kor fekszel

én második terhességemmel vagyok így cukrosan de ha 11-kor fekszem akkor nem kelek fel csak azért 7-kor hogy meglegyen a többszöri étkezés csak kicsit arrébb csúszik.

vagy én rosszul gondolom??

2011. júl. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Én sem kelek fel 7kor, hanem ahogy Bella írja úgy osztom be a napomat, ahogy felébredtem.Úgy ennék fagyit, de a környékünkön 2 cukiban is voltam és 1 féle diabetikus fagyijuk volt...unom picit...Vagy ne hisztizzek örüljek hogy van mi?:)
2011. júl. 30. 22:39
 15/19 anonim ***** válasza:

Nagyobb boltokban lehet kapni diabetikus jégkrémet is többféle ízben:-)

pl. Interspar

2011. júl. 31. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

na én nagyon bűnözős vagyok ezek szerint mert én eszek egy almát aztán a lányom szól hogy menjünk fagyizni akkor meg nyalok egyet az övéből és azt nem számolom, az ízét érzem kielégíti a vágyaimat és kész.

nem hinném hogy olyan nagyon rombolna az az egy nyalintás.

utána meg megyek kapálni nem az az üldögélős kismami vagyok úgyhogy még azt is mondhatom hogy ledolgozom.

2011. júl. 31. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
'6:57es vagyok. hát ha a mennyiséget be kell tartani akkor az időpontot is nem? ha 10 kor kelek akkor mikor fogok vacsizni? a napi 5szöri kaja mellett? az úgy nem valami jó szerintem. ma én is bűnöztem egy kakaós csigával, meg egy kis tejbe papaival, nagyon picit ettem most uzsira.
2011. júl. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
én csak arra gondoltam hogyha 10kor kelsz akkor gondolom éjfél mire fekszel vagy legalábbis 10 óra na ha kb 2óránként eszel mert nekem igy állt be hogy ne essen le a cukor szint nagyon akkor 10 12 14 16 18 ez már 5 nem? és még ha meg is csúszol valamivel akkor is belefér a napodba.
2011. aug. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
16:57 vok, nekem 3 óránkénti evés a jó. én általában 22kor ágyba vagyok, első baba így kihasználom a terhesség szépségét és próbálom élvezni is, a semmit tevéssel, míg megtehetem :D értem mire gondolsz h csusztassam a napot, de mostmá 3dik hete a szervezetem is megszokta ezt majd csak kibírom valahogy :) más választásom nagyon nincsen meg a kisbabámért aztán mindent megteszek de magamért néha bűnözök is :D
2011. aug. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!