Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a véleményetek a korai...

Mi a véleményetek a korai terhességről?

Figyelt kérdés

Mármint a 16 évesektől kezdve. Az is érdekelne, hogy szerintetek melyik a normális kor amikor gyereket vállalnátok. Nem az érdekel, hogy ha beindul a karriered és az egyetemet is elvégezted. Esetleg van e olyan ismerősötök, vagy akár ti is akik korán vállaltatok gyereket. Sztorik is érdekelnek

Nemek és kor írjatok légyszi.

Előre is köszi.

16/L


2011. júl. 31. 15:00
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
Nem nem tervezem így és nem is sikerült így, csak kíváncsi vagyok hogy állnának hozzám az emberek, ha 2 évesen férjem és gyerekem lenne például.
2011. aug. 4. 00:20
 22/32 anonim ***** válasza:

Szia! Igen, van ilyen ismerősöm, a saját anyám. 17 volt amikor megszült, ráadásul eltitkolta a terhességét (kövér volt, nem is látszott). Az utolsó pillanatban tudta meg a család. Az iskolát soha nem fejezte be, az apámat sose láttam, lelépett amikor megszülettem. Állandóan azt hallgatom, hogy mennyi minden kimaradt az életéből.


Én 37 vagyok, és egy kislányom van.

2011. aug. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

16 éves vagyok,novemberben leszek 17, 15 hetes kismami vagyok. A párom 22 éves, dolgozik nagyon jól keres most újítjuk a házunkat, autónk, lovaink vannak. Most lesz az esküvő, magántanuló leszek, de mivel január végére vagyok kiírva az első félévben még be fogok járni, utána pedig minden tantárgyból 3-3 jegyet kell összeszednem, hogy le tudjanak zárni:)

Gyógyszert szedtem, mindig odafigyeltem rá, hogy ne felejtsek ki egy szemet se, ha hasmenésem volt vagy antibiotikumot szedtem esetleg hánytam akkor használtunk óvszert is, mégis itt mocorog a pocakomban a Kisbabánk:)

Nagyon kemény lesz, tisztában vagyok vele, de majd Ő kárpótol minden álmatlan éjszakáért és minden másért:) Alig várom, hogy a karomban tarthassam és megpuszilgassam Őt!!:) Biztos vagyok benne, hogy nem lesz könnyű, de a párom mindenben mellettem áll majd, ahogyan eddig is tette, és érzem, hogy nagyon jó szülők leszünk:)



Kedves kérdező, miért kérdezed??:)

2011. aug. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
16 éves 15 hetes kismami vagyok:) Most láttam, hogy már írtad, hogy miért kérdezed:) Bocsi:)
2011. aug. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:
NEm vagyok terhes, azért kérdeztem, mert én normálisnak tartom ezt, és nem akarom majd olyan felnőtt nő lenni, aki 35 évesen szinglikén ül a babérjain és nagyra van azzal, hogy ő mekkora karriert futott be, de emellett nincs családja és ha ránéz egy olyan barátnőjére akinek van családja elbőgi magát. Én inkább szülök 30 éves korom előtt, és megyek férjez 18 évesen, de boldog leszek, hogy nekem van egy gyönyörű családom. De hogy pontosan miért írtam ezt a kérdést?! Hát nem tudom, de azt igen hogy az elmúlt pár napban beparáztam hogy kb. már csak 4 év és önálló leszek, és mi lesz velem ha a párom külföldre akar menni, meg hasonlók. Köszönöm a válaszotokat és Gratulálok akinek lehet. Sok sikert!
2011. aug. 6. 22:53
 26/32 A kérdező kommentje:
Bocsi a helytelen írásom miatt, csak fáradok.
2011. aug. 6. 23:07
 27/32 anonim ***** válasza:

Az én szememben egy 16 éves még gyerek. Gyereknek pedig nem való gyerek. Én 22 éves egyetemista vagyok, és még magamat is gyereknek tartom rengeteg szempontból.

Én akkor látom idejét a gyerekvállalásnak, amikor az anyuka vagy apuka saját önerejéből is el tudná látni a kisbabát, mind anyagilag, mint érzelmileg, lelkileg, pszichikailag (egyszóval nem csak anyagiak szempontjából). Függetlenül a párjától - mert nem tudni, mikor lép le, akármilyen tökéletes a kapcsolat. Függetlenül a nagyszülőktől - mert nem tudni, mikor lépnek vissza a támogatástól bármi okból, elvégre is joguk van hozzá, vagy neadjisten nem tudni, mikor halnak meg vagy válnak tehetetlenné bármilyen szempontból, amikor is a baba mellett majd róluk is gondoskodni kell. Erre a mai fiatalság elég nagy része nem lenne képes, ezek között vagyok sajnos én is, hiába támogatnának mindenben a szüleim és nagyszüleim, a rokonság, hiába vagyok biztos benne, hogy mellettem állna a párom családja és ő maga is, hiába vagyunk az átlagnál jobb anyagi helyzetben... Szerintem sajnos ez már nem az a világ, amikor a nők feladata egyértelműen a házimunka és gyereknevelés, családfenntartás. Fel kell készülni mindenre. Legalábbis én így állok a témához.

22/L

2011. aug. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
én úgy tudom, 20-25 éves kor biológiai szempontból az ideális a gyermekvállaláshoz, az már kérdés, h milyen az ország helyzete, és teljesen megértem azokat, akik nem akarnak 30 alatt gyereket vállalni. De én nem tartozom közéjük :) Anyukám 21 éves korában szült először, engem 33 éves korában... én vagyok a 3. gyerek, és nekem ez már kicsit késői most... pedig a mostani nők... van, aki 34 évesen szüli az első gyerekét, nem? vagy még később... várnak, a tökéletes pasira, a tökéletes lakhatási körülményekre. na de kérem! anyáink, nagyanyáink se úgy szültek gyereket, hogy hipp hopp ott volt a szép ház! a szüleim is eleinte a szülőkkel laktak, és ott volt a tesóm már... ha akkor meg lehetett oldani, ma is meg lehet. mindent meg lehet, csak akarni kell. én most 21 vagyok, és már most érzem, h szeretnék gyereket. az egy más kérdés, h az egyetemet még csak 2 éve kezdtem, és még van vissza... fogalmam sincs, hogy lesz, de a párom és én már hamarosan szeretnénk babát, (mondjuk 2-3 év), és ez tök furán hangzik. mert kb. úgy érzem, most jöttünk ki még csak a gimiből, és fura, ahogy elnézem a többi bnőmet, van, akinek barátja sincs. nagy szerencsém van, h nekem van :) és h ilyen, h nem olyan, aki majd csak 40 évesen akar kölköt... ő most 24, s már akár most is szeretne, persze még azért nem lehet, a lényeg, én senkit nem ítélek el azért, mert korán akar szülni. ha akarja, csinálja :)
2011. aug. 7. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

Fontos az, hogy ki az akivel vallalod a babat.

En 36 evesen szultem az elsot mert akkor jott el az az ember akire az eletemet rabizhatom.

Anyosom 18 evesen szulte a ferjemet. Nagyon nehez elete volt es most elvezi a kisunokajat - aki a kikopott masa!!!!!

Korai terhessegrol azt gondolom, hogy elni kell egy kicsit. Mert ha Baba megerkezik akkor csak o van es nincs buli tovabb.

Az elet valoban megvaltozik teljesen.

En sikitofraszt kapnek ha a lanyom 16 evesen teherbe esne. A mostani fejemmel gondolkodom, kirugni nem rugnam ki DE hagynam, hogy gondoskodjon a Kicsirol sajat maga es a gyereke apja. Segitenem a hellyel ahol lakhat de se pelenka, kaja, mososzer stb. Akkor ertene meg igazan mibe is kerul a korai babavallalas. Mekkora feleloseg es hogy nem tudja felrakni a csecsemot a polcra amikor nem akar babazni.

De nekem egyenlore egy kisfiam van es ki tudja hogyan reagalnek ha o csinalna sajat magabol apat 16 evesen?!

2011. aug. 7. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

én úgy vélem, hogy 20 év alatt ez nagyon korai. Mondom ezt úgy, hogy 18 évesen agyilag komoly voltam, bár eszembe sem jutott volna szülni. Úgy vélem, mindennek megvan a maga ideje: fiatalság, szórakozás, párválasztás, munka, gyermekvállalás, nyugdíj. Csak mindenki fel kell építse magának a sorrendet. Nem ítélem el a túl fiatal anyukákat, de én nem tenném.

28 évesen szültem először, de ha az anyagiak meg lettek volna, 25 évesen is bevállaltam volna.

2011. aug. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!