Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyukák, kismamák! Mi az amit...

Anyukák, kismamák! Mi az amit a terhességetek, szoptatás alatt nagy örömmel használtatok, ami nagyon praktikus volt, és mi az, amit megvettetek, de azóta is ott porosodik a szekrényben?

Figyelt kérdés
Itt gondolok olyan eszközökre, tárgyakra, ami nélkül ma már el sem tudjátok képzelni, hogy hogyan oldottátok volna meg például a szoptatást,vagy a kényelmes alvást, vagy mi az a tárgy, amit ugyan megvettetek, de nem használtátok, mert nem is kellett, vagy mert más hétköznapi tárggyal tudtátok helyettesíteni.
2011. aug. 3. 14:47
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Ránk tukmálták a kézi orrszívót, ilyet: [link] Na ez szart se ér. Annál hasznosabb viszont a porszivós.

Avent kézi mellszívóm volt, többet soha! Nem birtam fogni a jobb kezemmel, úgy bedurrant. Most elektromosat vettem.

Aztán a sterilizáló folyadék is hülyeség, meg drága is. Abból is Avent mikrósat vettem most. A pelenkavödör is pénzkidobás szerintem, én vettem a Tescoban pelus zacsikat, illatosított, és minden pelust külön bele lehet kötni, így mehet a nagy kukába, nem bűzölög. A játszószőnyeg se jött be nálunk, most tuti nem veszek, nem érdekelte a fiamat. Ami viszont okos dolog az a konektorba dugható vakdugó meg a sarokvédő, amit pl asztal sarkára lehet ragasztani. Ilyenünk van: [link]

A fülhőmérő is hasznos, gyorsan megvan az eredmény, nem kell harcolni a gyerkőccel. Cumit én is vettem vagy 10-et, erre egy pillanatig se cumizott a fiam. (Nem is baj, a tesónak nem is vettünk) A pihenőszék is felesleges volt, jobban elvolt a babahordozóban vagy simán az ágyon. Én a babakocsival is ráfizettem, Nagy nehéz kocsira nyúltam rá, hogy mivel téli baba volt, jól be tudjam bugyolálni. Na mondhatom szidtam is magam miatta. Alig birtam tolni. A sportbabakocsinkat már imádtam, de már azt is kinőttük. Most okosan választottam, hogy jól ki tudjam használni. Pierre Cardin PS 682-t vettem. Hirtelen ennyi melléfogásom jut eszembe :) 34 hetes kismama

2011. aug. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat!


A kérdést azért tettem fel, mert az első babámat várom, és nem akarok neki mindent összevásárolni.

Tudom, hogy mindenkinek más és más a hasznos dolog, mert gyereke válogatja, de azért több tanácsból többet lehet leszűrni :)

2011. aug. 4. 14:07
 13/15 anonim ***** válasza:
Még terhesen vettem kókusz pólyát, soha egy percig nem volt benne a lányom, mert nem tudtam kényelmesen tartani. A pelenkavödör nagyon hasznos volt, és nekem a kézi mellszívó is bejött. Felesleges volt a tejgyűjtő zacskó (és ráadásul baromi drágán vette a férjem), a kagylós műanyag tejgyűjtő, a bimbóvédőt se használtam sokat. Sterilizálófolyadékot vettem, de nem sokat használtam és a szagát sem bírtam. Mindent fazékban főztem ki. Ezeken kívül van még egy pár játék, amit feleslegesen vettünk meg, mert rá sem bagózik. Nem vettem hasszorítót a szülés utánra, húgom most vett magának, hát kíváncsi leszek. Szoptatós párnát sem vettem, tökéletesen megfelelt egy kispárna is. A pihenőszék bejött, viszont a játszószőnyeg nem nagyon érdekelte. Hirtelen ennyi jutott eszembe.
2011. aug. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nagyon jól jött a mellbimbóvédő, végig azzal szoptattam. A krém viszont semmit sem ért kisebesedés ellen. Sokat használtuk (mai napig használjuk) az Avent-es gőzsterilizálót. anyatej fagyasztására nagyon jól jött az Avent-es pohárkészlet. Sokat használtam a mellszívót (kézi és szintén Avent). A szoptatós párna felesleges volt, mert fekve szoptattam. Szerettem a pihenőszéket is, mert amíg a kisfiam nem tudott rendesen ülni, de már evett kanalasat, akkor abba tettem.
2011. aug. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: és jó vétel volt még a habtapi! A fiam 3 hónapos korától azon feküdt/kúszott/mászott. Csak aludni tettem be a kiságyba.
2011. aug. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!