Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fiatalon szülő/szült anyukák...

Fiatalon szülő/szült anyukák (20-25 év). Hogy "viseltétek" a testeteken létrejövő változásokat?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a csíkokra, megereszkedett hasra, bőrre, "párizsimellre". Gondoltatok később mellfelvarrásra, vagy egyéb plasztikai műtétre? Hogy tudjátok magatokat nőnek is érezni, nem "csak" anyának?

(Olyan jellegű kommentekre nem vagyok kíváncsi, hogy ezek mind a gyerek érdekeit szolgálják stb., mert ezzel én is tisztában vagyok) . Engem a lelki háttér érdekelne és az, hogy milyen volt szembesülni ezekkel a változásokkal! A válaszokat előre is köszönöm!


2011. aug. 5. 11:56
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Nincs egy csíkom se, hasam lapos, mellem eddig is kicsi volt az is maradt. 2 gyereket szültem. Meg se mondja senki. Nem tornázok, nem fogyózom. Alkati dolog ez. Nem feltétlen lesz mindenkinek megereszkedett hasa vagy csíkjai.
2011. aug. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Még csak tervezzük a gyereket és nem vagyok fiatal, de engem is aggasztanak ezek a dolog.
2011. aug. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Nos, én 20. szülinapom előtt pár héttel szültem, de szerintem belefér.

Mivel rengeteget kentem a bőrömet, így szinte összesen 3csíkkal megúsztam a terhességet, a hasam nagyon szépen visszahúzódott, a mellem meg nem zavar, mivel nem lett vészes, meg amúgy előtte szinte alig voltak melleim :)

A párom mellett nőnek érzem magam, mert úgy is kezel.

10hónapos kisfiú anyukája

2011. aug. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem a derekam lett kétoldalt csíkos, de alig látszik, a hasam nem lóg, a mellem sem vészes. Szülés után szépen mentek le rólam a kilók, én meg egyre jobban éreztem magam a bőrömben. Addig nem volt gond a lelki részével a dolognak, míg a férjem össze nem szedett egy nőt. :( Na akkor kapott el a depi, hogy mert én szültem és így nézek ki. De összeszedtem magam, és mikor már tisztán tudtam gondolkodni, akkor egyre inkább feltűnt, hogy még babakocsit tologatva is igenis megfordulnak utánam az utcán, úgyhogy akkora bányarém nem lehetek :D Nekem ez adott erőt :) Aztán a férjem is észhez tért, és rohadt féltékeny, ha elkap egy-egy ilyen pillantást :D Most várjuk a második babánkat, és még mindig nagy pocakkal is kapok elismerő szavakat ismeretlenektől :)
2011. aug. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
25 évesen szültem, nem lettem csíkos. A "párizsimell" nem tudom, mit jelent, egy kicsit valóban megereszkedett, de annyira nem zavar, hogy százezreket költsek plasztikai műtétre.
2011. aug. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
73%
24 vagyok, 4 hete szültem, és őszintén szólva magasról teszek a repedésekre a bőrömön, a +5 kg-ra, a kissé megnövekedett popsimra, és minden másra!!!
2011. aug. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

23 éves vagyok és most járok a 23. hétben az első gyerekemmel. A csíkok miatt nem aggódom, mert a fenekem 2 oldalon eddig is hihetetlenül csíkos volt. Még nem híztam csak kb 1 kilót de a pocakom az növekszik, a mellemről nem is beszélve. Jelenleg kezdem magam úgy érezni, mint egy bálna :( Soha nem gondoltam volna, hogy ilyen érzéseket vált majd ki belőlem a terhesség, alig vártam hogy nőjön a pocakom, most meg reménykedem, hogy nem nő tovább csak a baba fejlődjön rendesen.

Arra pedig külön kíváncsi vagyok, hogy mi lesz velem szülés után :S


Bocsi, hogy nem teljesen a kérdésre válaszoltam...

2011. aug. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
11%
Nekem inkább az volt a furcsa hogy miért hiszed, hogy ez csak 20-25 év közöttit zavar. a 30-35 évesnek már úgyis mindegy??????????? Minket ugyanúgy zavar............
2011. aug. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

21 évesen szültem kisfiamat, aki ma már 20 hónapos.

A hasamon nem lett csík(mondjuk én kentem olajjal), viszont a hízástól a fenekem csíkos lett, amit fürdőruhában nehezen viselek. A cicimen is látszik a terhesség/szoptatás, ami engem nagyon zavar, de férjem szerint szépek így is. Én szoktam mondogatni, hogy ha lenne rá pénzem megcsináltatnám őket. A terhesség alatt felszedett kg gyorsan lementek, és most kevesebb vagyok, mint előtte. Egyébként senki nem mondaná meg, hogy van egy gyerekem.

2011. aug. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Én 21 voltam, mikor szültem. Alkatilag nem vagyok vékony típus, amit tetézett a plusz 33kg. A terhesség előtt heti 6szor jártam edzeni, amit természetesen abba kellett hagynom. + év után sikerült lefaragni a súlyomból. A csíkok nem zavarnak, de a hasam és a mellem nagyon. Még szeretnénk babát, ha azon is túl vagyunk és kés alá feküdnék a hasam és a megereszkedett melleim miatt.

Nem vagyok hiú, sortolok, de a derék tájon megnyúlt bör ellen nincs mit tenni, arra a kés a megoldás. A cicim nagy és megereszkedett, nem rakatnék semmiért sem szilikont, de felvarratnám.

Nőnek érzem magam így is, de egy feszes szoknya alól így is ugy is kivillan az a csúnya lógó bőr. Egy diszkrét vágással a derékon megoldják.

Én megcsináltatnám és a férjem is támogat ebben. Nem azért, mert csúnyának tart, hanem azért, mert tudja, hogy ez engem nagyon zavar.

2011. aug. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!