Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mégis mi ez a sok tinédzser...

Mégis mi ez a sok tinédzser terhesség? Teljesen elképedek ahogy olvasom, hogy hány lány terhes 15-16-17 évesen, ezt csak én tartom meglehetősen korainak?

Figyelt kérdés
Nos, én 20 éves vagyok és babát várok és én is nagyon sokszor érzem magam meglehetősen fiatalnak ehhez az egészhez. Sokszor ijedek meg attól, hogy mi lesz ha nem leszek elég jó anyuka, vagy feleség. De ettől úgy félek, hogy van több évnyi munkatapasztalatom (nem egyszerű munkát végeztem, még akkor is ha csak diákmunka volt) és már a lelkem is megedződött bizonyos körülmények miatt az évek során. De ha visszaemlékszem arra, hogy 16 évesen milyen kis szeleburdi voltam még, hogy akkor is azt gondoltam, hogy baromi érett vagyok amiről ma már tudom, hogy mekkora tévedés volt, akkor elgondolkodom azon, hogy hogyan érezheti magát valaki késznek ennyi idősen arra, hogy anyává váljon? Szerintem egy gyerek, nem tud jó nevelést adni egy gyereknek. Ráadásul úgymond 16 évesen a gyerekkor is véget ér, a szórakozási lehetőségek lekorlátozódnak és én úgy vélem, hogy egy 16 évesnek még tanulnia, szórakoznia kell!! De főképp tanulnia, hiszen az általa megszerzett tudást kell majd átadnia a gyermekének. Mert persze, nagyon "cuki" dolog itt írkálni, hogy x hetes kismama vagyok és persze jó dolog, hogy megjegyzik az emberek, hogy jaj milyen szép kismama vagy ... stb. de egy gyermek nem csak pici baba, belőle lesz majd felnőtt is, de ahhoz, hogy jó felnőtt legyen belőle, jó nevelés is szükségeltetik és szerintem 15-16 évesen még maga egy gyerek is nevelésre szorul. Ez nem rosszindulat, egyszerűen csak ez a véleményem és megdöbbentő számomra, hogy lassan több tinédzser lesz várandós mint felnőtt amit én egyáltalán nem vélek helyesnek. Kinek, mi a véleménye erről?
2011. aug. 8. 10:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
34%

Hú, hát nem bántásból írom, de nekem az sem sokkal jobb,aki úgy vállal gyereket,hogy még nem is dolgozott,nem kap még GYED-et sem!

Mindkettő felelőtlen! Nem csak nevelni kell egy gyereket, hanem felnevelni, eltartani!

2011. aug. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nos nyilvánvaló, mondjuk nekem a párom dolgozik, jó fizetés mellett, igaz én még teljes állásban nem dolgoztam, felsőoktatásban tanulok de még is úgy voltam vele, hogy 20 évesen babás lettem és vállaltam a felelősséget érte mert azért már nem vagyok gyerek, hogy ezzel az "indokkal" abortuszra szaladjak. Egyébként sem akartam abortuszra menni, de fontos ez is. Ezért írtam, hogy még én is fiatalnak érzem magam hozzá és még tanulnom kellett volna ill. dolgoznom is mielőtt a baba megérkezik de nem így sikerült. Ezért vagyok ledöbbenve, hogy ha számomra is elég korai még ez a dolog, akkor hogy lehet, hogy ennek a korosztálynak ennyire természetes?
2011. aug. 8. 10:14
 3/15 anonim ***** válasza:

Első, attól, hogy valaki nem kap GYEDet, még élhet jól a család, pl. ha apukának nagyon jó a fizetése.


Én most 21 vagyok (vagyis leszek 9 nap múlva), de még én sem érzem magam késznek, majd inkább 2-3 év múlva.


Amúgy jogos a kérdésed, én is nap mint nap meglepődöm, mennyi tizenéves esik mostanában teherbe. Nem tudom, lehet, hogy a nyár és a bulik indították be őket. Keményen megvetem amúgy őket, de sebaj.

Pláne azt utálom, amikor felteszik itt a kérdésüket, hogy mit tegyenek és még buzdítják is őket, hogy tartsák meg... Én mindig inkább lebeszélni akarom őket erről..

2011. aug. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%
felelőtlenek és nem csak a fiatal lány hanem neki a szülei is. Az elsővel is egyet kell értenem, mert aki egy percet sem dolgozott és úgy vállal gyereket az sem különb ezektől a tizenéves anyukáktól.
2011. aug. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok! Persze, élhet jól, bár nekem nem életcélom,hogy csak a párom keressen, tartson el. De nyilván nem mindenki gondolja így.

Arról nem beszélve,hogy egyszer vége a babázós éveknek, vissza kell menni dolgozni, ha előtt nem dolgozott sehol, eléggé nehéz! Még annak is nehéz, akinek előtt több éves munkaviszonya volt.

Meg mondjuk engem nagyobb biztonsággal tölt el,hogy ha gond van, nem kell apukára támaszkodnom, akár egyedül is el tudom tartani a gyerekem!

Szóval én egyiket sem tartom jónak. Sajnos elég sok itt az olyan kérdés,hogy elhagyott a férjem, mit csináljak, nem tudom eltartani a gyerekem.

Nem vagyok, abortusz párti, de ha valaki 16 évesen a semmire, segélyre szülne, az inkább ne tegye. Arra ne legyen senki büszke,hogy enni alig tudok neki adni, de legalább megszültem!

2011. aug. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát, elég karakán véleményed van. Sok oldalról meg lehet közelíteni ezt a kérdést, ezt te is érzed. Az eleve ferdült nevelésnek meglesznek/mindig is meg voltak a torzszülöttjei. Aki fel akarja nevelni gyermekét, az így vagy úgy fel fogja, sikerülni fog neki. Te is írtad, hogy 16 évesen mindenki milyen kis útkereső, butácska, tapasztalatlan, hát ennek a tinikori szédülésnek a hozománya a tini anyuka. Általában ezek a lányok nem akarnak terhesek lenni, hanem lesznek/ úgy maradnak, más a szituációjuk, mint egy kívánt, vagy kívánatos terhességnél. Pont azért mert tinik, tévelygők, pont ezért nem lehet/nem szabad elítélni őket. Én kicsit védtem őket, ettől függetlenül én sem tartom egészségesnek, mikor kiskorú az anyuka. De a nagykorúság sem jelent érettséget/jó anyaságot! Nekem van egy gondolatom, a tökéletes kisgyermeket, mi felnőttek (sajnos) csak elrontani tudjuk, különböző mértékben. És ez a mérték a nem mindegy.
2011. aug. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nos, nekem a fősuliból már csak 2 évem van hátra, szeretném befejezni. Valószínűleg nem maradunk itt a párommal, külföldön szeretnénk szerencsét próbálni, ugyanis a párom rokonai ill. családi jó barátok élnek kint, tehát nem csak "vakon" indulnánk el a nagyvilágba. Ebben az országban meglehetősen nehéz megélni, Édesanyám is elvégezte a főiskolát azóta sem tudott elhelyezkedni a szakmájában, mert egyszerűen nem tudnak állást adni neki, pedig jó végzettsége van!
2011. aug. 8. 10:25
 8/15 A kérdező kommentje:
Persze, én is sokszor adtam tanácsot fiatalabb lányoknak, igyekeztem segíteni mert tudom milyen érzés az a félelem, az az ijedtség az emberben amikor megtudja, hogy babát vár és esetleg nem tervezett a baba! És ha mindössze 2-3 ilyen eset lenne egy évben, akkor azt mondom az még belefér. De úgy látom minden hétre jut legalább egy ilyen kérdés, szerintem ez a szám meglehetősen sok ...
2011. aug. 8. 10:27
 9/15 anonim ***** válasza:
42%

Én továbbra is azt mondom,hogy úgy szülni,hogy még sulis vagy,csak egy fokkal jobb,mint 16 évesen!

Sosem értettem miért jó 18-20 évesen szülni. Jönnek sokan,hogy a gyerek barátjának néznek majd.

Hát engem ne nézzenek annak. Anyja vagyok, nézzenek csak nyugodtan annak. Nem vagyok a 40 évesen kell szülni dolognak a híve, de a annak sem,hogy 20 évesen munka nélkül vállaljunk gyereket. A kettő között még van pár év, lehet munkát találni, legalább egy 2-3 évet előtte dolgozni, különköltözni stb!

2011. aug. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy a Tini mamik című műsor is azt bizonygatja, hogy mennyire jó egy fiatal anyának.
2011. aug. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!