Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5 hetes terhes vagyok. Mikor...

5 hetes terhes vagyok. Mikor megtudta a párom faképnél hagyott, csak néztem magam köré. Mit tennétek a helyemben? Hasonlót éltetek már át? Mit csináltatok?

Figyelt kérdés
Több éve együtt élünk, ő kérte, hogy haggyam abba a gyógyszert, csak sokáig nem jött össze, mert nagyon görcsösen akartam, akartuk. Az elmúlt hónapban "rosszba" voltunk, nem figyeltem annyira rá, sőt 2X voltunk csak együtt és összejött. Mikor megmondtam, nem érdekelte, sőt még mérgesnek is láttam. Mit szóltok hozzá?
2009. ápr. 15. 08:49
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Hány éves vagy? Bocsi, hogy először ezt kérdezem, de jelen esetben ez sem utolsó szempont. Le kellene ülnötök minél hamarabb tisztázni a helyzetet, főleg, ha idáig egy jól működő kapcsolat volt és még a babát is együtt terveztétek.
2009. ápr. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, szegény, ez nagyon durva... Ez nagyon gyáva és jellemtelen lépés volt a részéről... Gondolom jól begyulladt. Hány éves a párod?

Azért nagyon szorítok neked, hogy mielőbb felébredjen a lelkiismerete, mert ezt a helyzetet meg kell beszélnetek.

Nem lehetséges, hogy a "fasírt" helyzet miatt arra gondolt, hogy a babával akarod magadhoz kötni? Tudom, hogy nem így van, de a pasiknak iszonyú ficamos gondolkodásuk tud lenni. Épp ezért kellene ezt higgadtan tisztáznotok. Hiszen most Te vagy nehéz helyzetben, egyedül terhesen... Meg szeretnéd így is tartani a babát?

2009. ápr. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
29 vagyok, a párom 34. 5 éve vagyunk együtt. Nem tudom mit gondol, de ilyet az ember nem csinál, még akkor sem, ha egy 1 éjszakás kapcsolat után véletlen "beakad" a baba. Ősszel volt egy vetélésem, akkor mind a ketten kiborultunk ő is szerette volna a babát. És utána nem védekeztünk - ő is így akarta - , akkor pedig mit gondolhat, tudja hogy készül a gyerek.Akkorát csalódtam benne, hogy valami végleg megszakadt bennem irányába. Abortuszra képtelen lennék.
2009. ápr. 15. 09:38
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy csak megijedt, váratlanul érte a hír. A babát mindenképpen tartsd meg, ő nem tehet semmiről. Szerintem majd megnyugszik a párod, légy vele türelmes, higgadtan beszéljétek meg.
2009. ápr. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Amilyen tekervényes az agya szerintem inkább - ahogy a 2. válaszoló írta - azt hiszi, hogy így akarom megfogni. Ezt pedig kikérem magamnak. Ennyire ismerhetne. Szerintem inkább az történt, hogy eddig míg jól megvoltunk annyira görcsösen akartam, hogy leblokkoltam magam. Úgyhogy leendő anyukák, akiknek nem jön össze agyat kikapcsolni, mert bizony az ember pszichésen megakadályozza a teherbeesést. Velem tuti ez történt. Múlt hónapban nem gondoltam rá, sőt még az is eszembe jutott, hogy lehet jobb lenne védekezni, míg el nem simul a baj. Össz-vissz 2 X voltunk együtt. Szóval, hatalmasat csalódtam benne, és befejeztem vele mindent. Már nem tini, hogy így viselkedjen, főleg akkor, mikor a legnagyobb szükségem lenne rá...
2009. ápr. 15. 09:57
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok.

Ennyi idősen már tényleg lehetne benne felelősségérzet...

Megértem, hogy hatalmasat csalódtál, ez szinte az egyik leggusztustalanabb dolog, amit férfi tehet... Így cserben hagyni egy nőt, és a saját gyerekét...

Örülök, hogy a babád mindenképp megszületik! Nehéz lesz, de felér a világ összes pasijával!!! Lesz segítséged? Szüleid, testvéreid???

A pasid meg... lehet, hogy pár nap, hét, hónap múlva észhez tér, és legalább át tudjátok majd beszélni a dolgot.

Most koncentrálj a picire, őérte kell erősnek lenned!!!

2009. ápr. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. Azt hiszem nincs már miről beszélnünk. A bizalmamat elvesztettem irányába egy életre.
2009. ápr. 15. 10:47
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, lehet hogy csak valóban ennyire begyulladt, és ezt reagálta hogy lelépett. Ha tudod vállalni anyagilag a babát, akkor vállald, hisz már te is benne leszel a korban lassan. Nem hogy ő... Neked kell eldönteni. Szülés után úgyis találsz magadnak valakit aki szeret, és megbecsül, és újra boldog lahetsz. Neked kell dönteni milyen anyagi helyzetben vagy. És lehet a párodnak is előbb utóbb benő a feje lágya...
2009. ápr. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Sajnálom ami történt és meg is értem, hogy megszakadta benned valami, ami miatt most azt írod, nincs már miről beszélnetek.

De szerintem, ha ezt komolyan gondolnád, nem teszed fel a kérdést, hiszen már döntöttél. Úgy gondolom, kis időt kéne adnod magadnak, nem a pasinak! Ne ítélkezz azonnal, mert ha most végleg kiutasítod a lelkedből, életedből a pasit, akkor két hét múlva, mikor észhez tér, hiába fog hason csúszni előtted! Pedig a gyerekednek apára is szüksége lesz, és ha megtartod, nyilván az ő érdekeit is szem előtt kell tartanod!

Remélem a legjobban alakul a sorsotok, és a leendő apa is lehiggad!

Üdv, 26 hetes kisama

2009. ápr. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igazából rosszul tettem fel az erdeti kérdést. Illetve nem is igazán kérdezni akartam. Inkább csak kiönteni őszintén a lelkem, mert azért rendesen kivagyok borulva higgyétek el. Könnyít egy picit rajtam, ha kiírhatom magamból. Köszönöm, hogy meghallgattatok!
2009. ápr. 15. 11:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!