Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szörnyen éhes vagyok, mit tegyek?

Szörnyen éhes vagyok, mit tegyek?

Figyelt kérdés
5 hetes terhes vagyok és másfél óránként nagyon megéhezem. Igyekszem teljes kiőrlésű kekszeket enni, vagy gyümölcsöt, de félek, hogy nagyon meg fogok hízni és ez nem tesz jót sem a babának, sem nekem. Más is van így? Ti mit esztek?
2011. aug. 21. 11:01
 1/10 anonim ***** válasza:

5-ik héten én még semmit nem éreztem elöször a 6-ikon jött. én inkább mindentöl rosszul voltam. aztán késöbb jött az evés, de annyira nem volt durva.

szerintem sok van abban hogy ha valaki tudja hogy terhes akkor rögtön elkezd enni "mert kettö miatt eszem".

szerintem jól teszed ha már most aggódsz a súlyod miatt föleg hogy az elsö 20 hétben alakul ki a terhességi vércukor.

egyél de mint máskor, ha azt érzed mindig éhes vagy akkor próbálj tejes értékü kaját enni, ha kell pl 2x meleget de közte ne egyél marokszám chipset.

2011. aug. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Húsfélét, főttojást egyél. A bennelévő protein telíti a gyomrot és a szív munkáját is segíti.
2011. aug. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Második válaszoló vagyok. Még eszembe jutott az, h nekem is ilyen tüneteim vann, persze terhességtől függetlenül is. Nekem sajnos az inzulinrezisztencia teszi, ami sokaknál terhes állapotban kezdődik. Nálad ez majd a cukorterhelés folyamán derül ki, h ez van-e. Persze, lehet, h csak lelki alapon jönnek ezek az éhségi érzetek. Igyekezz felosztani a napodat. Mondjuk reggel 8 és este 8 közötti időszak a táplálkozási időszak és csinálj naplót, tervezd meg, h mikor mit eszel meg és tartsd magad ahhoz, még ha nehéz is. Hidd el, nem jó teleenni magad, főleg nem szénhidráttal (tök mindegy, h teljes kiőrlésű a kenyér v fehér), mert annak csak a kárát látod. Ettől függetlenül kell szénhidrát, de igyekezz ezt a lehető legtermészetesebb dolgokból, mint gyümölcsből, zöldségből felvenni.
2011. aug. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

ha sok a gyomorsavam akkor erzem magam mindig ehesnek

probalj meg nem tul savas gyumolcsot/zoldseget enni

a csoki sem tesz jot (tudom, hogy egeszsegesen eszel, csak gondolom majd mas is olvassa a kerdesedet)

a hideg es a szensavas viz/udito sem tesz jot

ha teljeskiorlesut eszel az nagyon jo!!!

2011. aug. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én is mindig éhes vagyok. van, hogy hajnalba is fel kell kelnem enni valamit, mert már fáj a gyomrom.

6 hkm

2011. aug. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát, nem könnyű úrrá lenni ezen a tüneten... Az első babámmal a második trimesztert a konyhában töltöttem, bármit, bármilyen mennyiségben képes voltam megenni, fel is jött 20 kiló. Nem volt könnyű leadni, el is határoztam, most a másodikkal okosabb leszek. Hát, egyáltalán nem egyszerű. Mert én is csak teljeskiörlésű dolgokat próbálok, meg rengeteg zöldség-gyümölcsöt enni, de sokszor még éhesebb vagyok utána, kifejezetten a tartalmas, nehéz kajákat kívánom. nekem egy dolog használ: igyekszem a napjaimat mozgalmassá tenni, ha nem vagyok itthon ugyanis nem eszem, és éhes sem vagyok. persze ez sem megoldás, de azért sokat segít. És tapasztalatom szerint a terhesvitamin elhagyása sem szűnteti meg az étvágyat. ez van. Mozogni kell többet, ha lehet. Kitartás, hátha nálad elmúlik az első trimeszterrel a farkasétvágy! :)
2011. aug. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mind3 gyerkőccel igy zajlott az 1. trimeszter. Amig tartottak a rosszullétek addig tartott ez a farkaséhség is. Aztán elmúlt.
2011. aug. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is nagyon éhesnek érzem magam, de nem nehéz kajákat, hanem a gyümölcsöket enném egész nap. Ha a párom hoz egy kg őszibarackot, meg mellé mondjuk egy görögdinnyét, annyira kívánom azt a lédús ízt, hogy képes vagyok az összes barackot, meg még 17kg-os dinnyének a felét megenni egy nap. Ilyenkor azt csinálom, hogy megiszok egy nagy pohár szénsavmentes ásványvizet, ami eltelít és akkor nem habzsolok be 1hétre való gyümit egy nap alatt:-)
2011. aug. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
7kg-os
2011. aug. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Megnyugtató, hogy nem csak én vagyok így!!
2011. aug. 22. 08:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!