Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik ti voltatok 4D UH-n...

Kismamik ti voltatok 4D UH-n vagy terveztek-e menni?

Figyelt kérdés

Azert kerdezem mert eddig terveztem h csinaltatok 4D UH-t de epp a napokban lattam es olvastam ellene szolo cikkeket is, miszerint feleslegesen zargatjuk a babat a hanghullamokkal es h nem tesz neki jot. es h a 4D UH-nak semmi orvosi indokoltsaga nincs csak a magunk szorakoztatasara csinaljuk. Most egy picit meginogtam h vajon jo otlet e menni 4D-re vagy nem? Mi a velemenyetek tapasztalatotok errol?

Koszi


2009. ápr. 17. 08:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Az egyik barátnőm februárban szült, kb december elején csináltatott 4D ultrahangot. Szerintem mindenképpen érdemes, nekem nagyon nagy élmény volt látni ott bent a kislányát (pedig csak barátnője vagyok :-), gondold el ő mit érezhetett). A képek nagyon jó minőségűek. A kislánya kézmozdulatait is lehetett látni a képen, és a való életben, születés után is megfigyelhetők ezek a kézmozdulatok rajta. Én most 4 hetes terhes vagyok, de biztos hogy fogok ilyen ultrahangot csináltatni!!!
2009. ápr. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én 12 hetesen voltam, mert már volt egy vetélésem. Közel 40 percig vizsgált a szonográfus, mindenét átnézte, tetőtöl-talpig, és mindent rendben talált. Nekem ez megnyugtató volt, mert a kórházban szinte futószalagon mennek a kötelező uh-k. Ja és a fütyijét is megmutatta a drágám:)
2009. ápr. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia! én most a 35. hétben járok és nagyon sokáig úgy gondoltam, hogy a 4D ultrahang "rongyrázás", és felesleges... DE! amikor mennem kellett a 32. heti kötelező ultrahangra, a párom szülei nagyon szerették volna rendesen látni a kisfiamat, így egye fene belementem, és nem bántam meg! SEmmi más nem érdekelt, csak az, hogy saját szememmel láttam, hogy megvan mindene.. 10 kicsi ujj és lábujj, szép pufi arcocska, amiről nem hiányzik semmi és minden ott van, ahol lennie kell... még a szívét is lehetett látni, hogy megvan mind a négy üreg, és ahogy pumpálja a vért a kicsi szíve... Nem az érdekelt, hogy felvágjak mások előtt, hanem az hogy tényleg bizonyítékot kaptam, hogy minden rendben van vele... Az pedig hogy káros lenne, kizárt dolognak tartom, ha az lenne nem találták volna ki, és csak gondolj bele... A babáinkat sajna még az is zavarhatja ha rosszul ülünk, fekszünk és nyomkodjuk őt... az, hogy "fényképezik, ezekhez képest megnyugvás...Sőt.. Szivesen megtorolják, nálunk például nem volt hajlandó elvenni a kis kezét a feje mellől, bárhogy is szerettük volna... :) Ha anyagilag belefér, akkor szerintem abszolút megéri csinálni...

Szép babavárást kívánok neked!

2009. ápr. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én szerdán megyek és nagyon várom!

Több szempontból is jó a 4D UH.

Olyan rendellenességeket is ki tudnak szűrni, amit a sima UH-n nem láthatnak.

Ahogy említette az előző komment író is, itt nem 1-2 alatt vizsgálnak, hanem kb. 30 percig, így nem érezheti az ember, hogy egy futószalagon van.

Megnyugtatásképpen is ajánlom!

2009. ápr. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én tegnap voltam,és nem bántam meg...nemtudom mennyire zavarhatja a piciket az ultrahang,de az enyém olyan szépen végig aludta,hogy meg sem moccant szinte. Ezért gondolom hogy nagyon nem érdekelte,na meg az sem,hogy bökdösték kicsit. =) Sajnos csak a fél arcát mutatta meg,de még igy is megérte!!
2009. ápr. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!